Рішення від 10.06.2022 по справі 140/3606/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2022 року ЛуцькСправа № 140/3606/22

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування наказу від 17.11.2021 №186-0 «Про звільнення ОСОБА_1 », поновлення на посаді начальника оперативного відділу управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Волинській області та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що наказом ГУ ДФС у Волинській області від 31.03.2021 №26-о позивача призначено на посаду начальника оперативного відділу управління боротьби з фінансовими злочинами податкової міліції ГУ ДФС у Волинській області, а 26.07.2021 його попереджено про звільнення із займаної посади та податкової міліції ДФС відповідно до пункту 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України та на підставі підпункту «г» пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ у зв'язку з повним скороченням штатів, за відсутності можливо сті подальшого використання на службі. Позивач вказує, що він 17.09.2021 та 17.11.2021 подав відповідачу заяви про на дання невикористаної відпустки за період з 2013 по 2021, однак такі не були вирішені по суті, відпустка не була надана. Натомість наказом ГУ ДФС у Волинській області від 17.11.2021 №186-0 його звільнено з 25.11.2021 з посади начальника оперативного відділу боротьби з фінан совими злочинами ГУ ДФС у Волинській області в запас Збройних Сил України на підставі підпункту «г» пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальниць ким складом органів внутрішніх справ, про що його було повідомлено лише 06.12.2021, тоді ж було ви дано трудову книжку.

Позивач не погоджується із вказаним наказом, вважає таке звільнення незаконним. Зазначає, що він ніколи не висловлював бажання отримувати грошову компенсацію за всі дні невикористаної відпустки, відтак при звільненні мав щонайменше право викори стати чергову відпустку за 2021 рік, а з урахуванням абзацу третього пункту 55 Положення про проходження служби рядовим і начальниць ким складом органів внутрішніх справ та статті 3 Закону України «Про відпустки» на усі дні невикористаних відпусток за увесь період працевлаштування у ДФС. Однак орган ДФС незаконно проігнорував його звернення про надання відпустки, чим порушив його права та трудові гарантії. Крім того, зазначає, що його звільнення за підпунктом «г» пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальниць ким складом органів внутрішніх справ є неза конним, оскільки органом призначення не вживалися належні заходи для викорис тання його на службі; у даному випадку у відповідача наявний обов'язок пропонувати усі наявні вакантні посади, а у позивача, як працівника, залиша ється гарантоване законом право або погодитися на зайняття/переведення на від повідні посади або відмовитися від них і бути звільненим. Згідно абзацу четвертого пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 «Про утворення Держа вної податкової служби України та Державної митної служби України», Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах ді яльності. Позивач вказує, що під час вручення попередження про наступне звільнення йому не пропонува лися будь-яка інша робота чи посада у ГУ ДФС у Волинській області чи вакантна посада у новоствореному органі - ГУ ДПС у Волинській області, а відтак вважає, що відповідачем порушено порядок звільнення.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 09.05.2022 поновлено ОСОБА_1 строк звернення до адміністративного суду з цим позовом, прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи та встановлено сторонам строк на подання заяв по суті справи.

Копія ухвали від 09.05.2022 про відкриття провадження в адміністративній справі була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією за адресою місця реєстрації відповідача, що зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, проте поштове відправлення повернулося на адресу суду із довідкою відділення поштового зв'язку «адресат відсутній за вказаною адресою» та відбитком календарного штемпеля 19.05.2022, тобто, в розумінні пункту 5 частини шостої статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вказана ухвала є врученою 19.05.2022.

Крім того, 25.05.2022 на офіційному веб-сайті Волинського окружного адміністративного суду було розміщено оголошення про повідомлення відповідача ГУ ДФС у Волинській області про відкриття провадження у даній справі згідно ухвали судді від 09.05.2022.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав.

Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 19.12.2000 проходив службу на різних посадах в органах податкової міліції, про що свідчить трудова книжка НОМЕР_1 та довідка ГУ ДФС у Волинській області від 08.12.2021 №561/0/03-97-08-20.

Наказом ГУ ДФС у Волинській області від 31.03.2021 №26-о «Про призначення працівників податкової міліції» полковника податкової міліції ОСОБА_1 призначено з 31.03.2021 на посаду начальника оперативного відділу управління боротьби з фінансовими злочинами податкової міліції ГУ ДФС у Волинській області, звільнивши з посади начальника першого оперативного відділу управління протидії економічним правопорушенням ГУ ДФС у Волинській області.

26.07.2021 ОСОБА_1 ознайомлено під підпис з попередженням про наступне звільнення, яким відповідно до підпункту 2 частини 10 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 28.01.2021 № 1150-ІХ «Про Бюро економічної безпеки України», постанов Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України», від 12.05.2021 № 510 «Про утворення Бюро економічної безпеки України», керуючись підпунктом 4 пункту 21 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074 та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2021 року № 761 «Про внесення змін в додаток 1 постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року №85», наказу Державної фіскальної служби України від 23.07.2021 №22-рг «Про вивільнення працівників Державної фіскальної служби України» та наказу ГУ ДФС у Волинській області від 26.07.2021 №5-рг у зв'язку з припиненням Державної фіскальної служби України попереджено позивача про наступне звільнення його із займаної посади та податкової міліції ДФС відповідно до пункту 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України на підставі підпункту «г» пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114 у зв'язку з повним скороченням штатів за відсутності можливості подальшого використання на службі.

17.09.2021 ОСОБА_1 звернувся до ГУ ДФС у Волинській області із заявою та рапортом про на дання невикористаної відпустки за період з 2013 по 2021.

У зв'язку з відсутністю відповіді відповідача на вказану заяву, 17.11.2021 позивач повторно подав заяву та рапорт про надання з 25.11.2021 невикористаної відпустки (168 діб) за період з 2013 по 2021 з подальшим звільненням в останній день відпустки.

Наказом ГУ ДФС у Волинській області від 17.11.2021 №186-о «Про звільнення ОСОБА_1 » полковника податкової міліції ОСОБА_1 , начальника оперативного відділу управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Волинській області, звільнено із посади та з органів податкової міліції в запас Збройних Сил України за підпунктом «г» (через скорочення штатів) пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальниць ким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114, з 25.11.2021.

Відповідно до наказу від 17.11.2021 №186-о Сектор фінансово-бухгалтерського забезпечення ГУ ДФС у Волинській області зобов'язано провести повний розрахунок з ОСОБА_1 , виплатити компенсацію за 168 невикористаних календарних діб відпустки (за 2013 рік - 23 доби, за 2014 рік - 20 діб, за 2015 рік - 03 доби, за 2016 рік - 35 діб, за 2017 рік - 03 доби, за 2018 рік 10 діб, за 2019 рік - 24 доби, за 2020 рік - 23 доби та за 2021 рік - 27 діб) та вихідну допомогу в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Як встановлено судом, позивач на момент звільнення проходив службу в підрозділах податкової міліції, що входили до складу органів Державної фіскальної служби України.

Відповідно до статті 348 Податкового кодексу України (далі - ПК України; у редакції станом на день попередження позивача про наступне звільнення), податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних контролюючих органів, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Завданнями податкової міліції є: запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у сфері оподаткування та бюджетній сфері, їх розкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення; розшук осіб, які переховуються від слідства та суду за кримінальні та інші правопорушення у сфері оподаткування та бюджетній сфері; забезпечення безпеки діяльності працівників контролюючих органів, захисту їх від протиправних посягань, пов'язаних з виконанням службових обов'язків.

Згідно із статтею 350 ПК України податкова міліція відповідно до покладених на неї завдань: приймає і реєструє заяви, повідомлення та іншу інформацію про кримінальні та інші правопорушення, віднесені законом до компетенції податкової міліції, здійснює в установленому порядку їх перевірку і приймає щодо них передбачені законом рішення; проводить відповідно до закону оперативно-розшукову діяльність, а також досудове розслідування в межах наданої законом компетенції, вживає заходів щодо відшкодування завданих державі збитків; здійснює розшук осіб, які переховуються від слідства та суду за кримінальні та інші правопорушення у сфері оподаткування та бюджетній сфері; вживає заходів щодо виявлення і розслідування кримінальних правопорушень, пов'язаних з відмиванням, легалізацією, розкраданням коштів та іншими незаконними фінансовими операціями; виявляє причини і умови, що сприяли вчиненню кримінальних та інших правопорушень у сфері оподаткування та бюджетній сфері, вживає заходів до їх усунення; у разі виявлення фактів, що свідчать про організовану злочинну діяльність, або дій, що створюють умови для такої діяльності, направляє матеріали з цих питань відповідним спеціальним органам по боротьбі з організованою злочинністю; передає відповідним правоохоронним органам матеріали за фактами правопорушень, за які законом передбачено кримінальну відповідальність, якщо їх розслідування не належить до компетенції податкової міліції; забезпечує безпеку діяльності контролюючих органів та їх працівників, а також захист працівників від протиправних посягань, пов'язаних з виконанням ними службових обов'язків; складає протоколи та розглядає справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; збирає, аналізує, узагальнює інформацію щодо порушень у сфері оподаткування та бюджетній сфері, прогнозує тенденції розвитку негативних процесів кримінального характеру, пов'язаних з оподаткуванням. виявляє кримінальні та інші правопорушення у сфері оподаткування, митній та бюджетній сферах, встановлює місцезнаходження платників податків, проводить опитування їх засновників, посадових осіб.

Згідно з пунктом 353.1 статті 353 ПК України особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

Порядок та умови проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ регламентується Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1191 № 114 (далі - Положення № 114), згідно з пунктом 8 якого дострокове звільнення зі служби осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу, які не досягли граничного віку перебування на службі в органах внутрішніх справ, провадиться, зокрема у зв'язку зі скороченням штатів - у разі відсутності можливості використання на службі.

Вказане узгоджується також з пунктом 64 підпунктом «г» Положення №114, відповідно до якого особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.

Суд зазначає, що законодавчими нормами, що регламентують порядок проходження служби в органах податкової міліції, не врегульовано порядок проведення звільнення у разі скорочення штатів.

За загальним правилом пріоритетними є норми спеціального законодавства, а трудове законодавство підлягає застосуванню у випадках, якщо нормами спеціального законодавства не врегульовані спірні правовідносини або коли про це йдеться у спеціальному законі.

Отже, до спірних правовідносин щодо звільнення працівників податкової міліції через скорочення штату мають застосовуватись норми Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України).

Частиною 4 статті 36 КЗпП України визначено, що у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Відповідно до частини 2 статті 40 КЗпП України звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.

Судом встановлено, що позивача звільнено із займаної посади та з органів податкової міліції через скорочення штатів за відсутності можливості подальшого використання на службі.

При цьому, як вбачається з попередження про наступне звільнення, позивача повідомлено про наступне звільнення відповідно до підпункту 2 частини 10 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 28.01.2021 № 1150-ІХ «Про Бюро економічної безпеки України», постанов Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України», від 12.05.2021 № 510 «Про утворення Бюро економічної безпеки України» у зв'язку з припиненням Державної фіскальної служби України.

Так, 18.12.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» (далі - Постанова № 1200, із змінами, внесеними згідно з Постановою № 846 від 25.09.2019), пунктом 1 якої передбачено утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Пунктом 2 Постанови № 1200 установлено, що:

Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок);

Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства.

Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» (далі - Постанова № 537) утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1, до якого включено Головне управління ДПС у Волинській області та реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2, зокрема, Головне управління ДФС у Волинській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Волинській області.

Пунктами 3, 4 Постанови № 537 установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Визначено територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.

З аналізу вищенаведеного слідує, що Головне управління ДПС у Волинській області є правонаступником майна, прав та обов'язків Головного управління ДФС у Волинській області лише у відповідних сферах діяльності, які визначені Постановою № 1200, а саме у сфері реалізації державної податкової політики та державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби, у тому числі і підрозділ податкової міліції у складі Головного управління ДФС у Волинській області, продовжують здійснювати свої повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

На думку позивача, його звільнення є неза конним, оскільки відповідачем не пропонува лася йому будь-яка інша робота чи посада у ГУ ДФС у Волинській області чи вакантна посада у новоствореному органі - ГУ ДПС у Волинській області.

Суд не погоджується з такими доводами позивача, з огляду на таке.

Згідно з підпунктом 2 частини 10 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 28.01.2021 № 1150-ІХ «Про Бюро економічної безпеки України» (далі - Закон № 1150-ІХ) Кабінету Міністрів України доручено не пізніше восьми місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити ліквідацію Державної фіскальної служби України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2021 №761 були внесені зміни в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 №85 «Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів», зокрема, була виключена позиція ДФС та її гранична чисельність працівників.

Наведене свідчить про те, що відповідач не міг запропонувати позивачу будь-яку іншу роботу чи посаду у ГУ ДФС у Волинській області.

Крім того, суд звертає увагу на те, що новоствореному органу ГУ ДПС у Волинській області передані повноваження реорганізованого ГУ ДФС у Волинській області лише у сфері реалізації державної податкової політики та державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і саме в цій частині новостворений орган є правонаступником реорганізованого.

У свою чергу, ГУ ДПС у Волинській області не є правонаступником функцій податкової міліції щодо забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, відтак позивачу як співробітнику податкової міліції ГУ ДФС у Волинській області також не могло бути запропоновано посади у новоствореному органі - ГУ ДПС у Волинській області.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 510 «Про утворення Бюро економічної безпеки України» постановлено утворити Бюро економічної безпеки України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 4 Закону № 1150-ІХ основними завданнями Бюро економічної безпеки України є: 1) виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних; 2) оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення; 3) надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов створення схем протиправної діяльності у сфері економіки; 4) забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави; 5) збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їх виникненню в майбутньому; 6) планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності; 7) виявлення та розслідування правопорушень, пов'язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги; 8) складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності прийняття ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

Із наведеного слідує, що функції, що виконувала податкова міліція, передані Бюро економічної безпеки України.

Відповідно до частини 3 статті 19 Закону № 1150-ІХ на службу до Бюро економічної безпеки України приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку громадяни України, які здатні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.

Прийняття громадян України на службу до Бюро економічної безпеки України без проведення конкурсу забороняється.

Таким чином, суд приходить до висновку про неможливість подальшого використання позивача на службі через скорочення його посади, оскільки ГУ ДФС у Волинській області та податкова міліція у його складі ліквідовується у зв'язку із реорганізацією, при цьому до ГУ ДПС у Волинській області позивач не може бути переведений через відсутність у цього органу функцій податкової міліції, а до новоствореного органу Бюро економічної безпеки України прийняття на службу відбувається виключно на конкурсній основі.

Підсумовуючи вищенаведене, суд зазначає, що у даному випадку мало місце саме повне скорочення штатів за відсутності можливості подальшого використання на службі, що відповідає підставі для дострокового звільнення зі служби на підставі підпункту «г» пункту 64 Положення № 114, відтак наказ від 17.11.2021 №186-о є правомірним.

Суд також не бере до уваги доводи позивача про те, що відповідач незаконно проігнорував його звернення про надання відпустки, чим порушив його права та трудові гарантії, оскільки такі обставини не впливають на законність оскаржуваного наказу від 17.11.2021 №186-о, водночас в ході розгляду даної справи підтверджено правомірність звільнення позивача з посади та з органів податкової міліції. Крім того, суд звертає увагу на те, що дії ГУ ДФС у Волинській області щодо ненадання позивачу відпустки під час проходження служби були предметом судового розгляду у справі №140/15096/21.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що доводи позивача про незаконність оскаржуваного наказу від 17.11.2021 №186-о не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи, у зв'язку із чим у задоволенні позову належить відмовити.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О. О. Андрусенко