Ухвала від 09.06.2022 по справі 500/2137/22

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Справа № 500/2137/22

09 червня 2022 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Дерех Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про відкладення розгляду справи та продовження строку для подання відзиву на позовну заяву в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Тернопільського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подав до суду письмове клопотання, в якому просив перенести розгляд справи та продовжити строк на подачу відзиву на позовну заяву, у зв'язку із необхідністю надати до суду докази для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи.

Суд, оцінюючи обґрунтованість клопотання, дійшов наступних висновків.

Відповідно до частини четвертої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України) за клопотанням сторони та з урахуванням обставин справи суд може відкласти її розгляд у випадку, визначеному пунктом 3 частини третьої цієї статті.

Пунктом 3 частини третьої статті 205 КАС України передбачено, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки представника в судове засідання, якщо в судове засідання з'явилася особа, яку він представляє, або інший її представник.

Отже, суд може відкласти розгляд справи за клопотанням сторони у випадку проведення судового засідання.

Ухвалою суду від 18.05.2022 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Згідно з пунктом 10 частини першої статті 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Оскільки розгляд даної справи вирішено здійснити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, її розгляд здійснюється на підставі матеріалів, у зв'язку із чим у задоволенні клопотання в частині відкладення розгляду справи слід відмовити.

Крім цього, особливості процесуальних строків врегульовано главою 6 розділу І Кодексу адміністративного судочинства України.

Процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом (частина 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до частин другої, третьої, шостої статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні. Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.

Зокрема, представник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області обґрунтовує необхідність продовження строку для подання відзиву необхідністю надати до суду докази для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи.

Відтак, суд вважає, що клопотання у цій частині слід задовольнити та продовжити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області строк для подання відзиву на позовну заяву до 20.06.2022.

Враховуючи наведені вище обставини, суд дійшов висновку, що клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області підлягає до часткового задоволення.

Керуючись статтями 241, 243, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про відкладення розгляду справи та продовження строку для подання відзиву на позовну заяву задовольнити частково.

Продовжити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області строк для подання відзиву на позовну заяву до 20.06.2022.

У задоволенні решти частини клопотання - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Повний текст ухвали та підписано 09.06.2022.

Головуюча суддя Дерех Н.В.