Номер справи 703/1357/22
1-в/703/54/22
07 червня 2022 року м. Сміла
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 ,
особи, щодо якого розглядається подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Сміла подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ясногородка Макарівського району Київської області, громадянина України, не працюючого, не одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 19 грудня 2014 року Макарівським районним судом Київської області за ч.2 ст.121 КК України до 7 років позбавлення волі, звільнений 19 березня 2021 року по відбуттю терміну покарання,
Начальник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду, оскільки останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та продовжує вести антигромадський спосіб життя, скоює адміністративні правопорушення. Проведеними профілактичними бесідами позитивного результату не досягнуто, так як ОСОБА_4 знову скоїв адміністративні правопорушення.
Представник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області ОСОБА_3 у судовому засіданні подання підтримав та просив його задовольнити.
Особа, щодо якої розглядається подання, ОСОБА_4 у судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.
Суд, заслухавши доводи представника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області, врахувавши позицію особи, щодо якої розглядається подання, дослідивши матеріали подання, приходить до наступного.
Відповідно до ст.1 та ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п.«в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості та для піднаглядних встановлююються обмеження частково або у повному обсязі, визначені ст.10 Закону.
Як вбачається з довідки про судимість серії ЛБВ №20261, ОСОБА_4 був засуджений вироком Макарівським районним судом Київської області за ч.2 ст.121 КК України до 7 років позбавлення волі. Відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої інспекції з 08 вересня 2014 року по 19 березня 2021 року та звільнений по закінченню терміну покарання.
Статтею 89 КК України встановлено, що такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
У судовому засіданні встановлено, що судимість ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України, яке відповідно до ст.12 КК України, кваліфікується як тяжкий злочин, не погашена.
На даний час ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вбачається з доданих до подання копій постанов по справі про адміністративне правопорушення серії ГАБІ №210578 від 04 червня 2022 року, серії ГАБІ №210579 від 04 червня 2022 року та серії ГАБІ №210577 від 06 червня 2022 року, ОСОБА_4 , після відбуття покарання за вироком суду та звільнення з місць позбавлення волі, тричі був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.175-1 КУпАП, ч.1 ст.178 КУпАП та ч.2 ст.178 КУпАП.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_4 , будучи особою, яка має судимість за вчинення тяжкого злочину, продовжує вчиняти дії, що порушують права інших осіб, порушує громадський порядок, відтак відносно нього можуть бути встановлені обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», в зв'язку з чим подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області підлягає задоволенню.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.392 КПК України, суд
Подання начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
1) заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та інших місць, де реалізуються спиртні напої;
2) заборонити виїзд за межі Черкаського району Черкаської області без дозволу відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області.
Ухвалу направити до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області для виконання.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, у разі її оскарження - після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя ОСОБА_1