Донецький окружний адміністративний суд
про відмову у відкритті провадження за нововиявленими обставинами
09 липня 2010 р. Справа № 2н-50/10/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Логойда Т.В., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька заяви про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Донецького окружного адміністративного суду від 18 листопада 2008 року в справі за позовом ОСОБА 1 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька про стягнення коштів, передбачених статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 18 листопада 2008 року позовОСОБА 1 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька про стягнення коштів, передбачених статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» задоволено частково. Судове рішення набрало законної сили.
07 липня 2010 року відповідач подав заяву про перегляд вказаного судового рішення за нововиявленими обставинами.
Судове рішення, про перегляд якого просять в заяві, ухвалювалося за нормами Кодексу адміністративного судочинства України та стосувалося питання про стягнення соціальних виплат, передбачених статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до ч. 2 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України суддя перевіряє заяву про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення на відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Статтею 253 вказаного Кодексу передбачено, що за результатами перегляду судового рішення суд може скасувати постанову чи ухвалу у справі і прийняти нову постанову чи ухвалу або залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення. При ухваленні нового судового рішення суд користується повноваженнями суду відповідної інстанції.
Повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції визначені Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом. Адміністративний суд - суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України виключено.
Вказаним Законом частину першу статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, яка визначає компетенцію судів щодо розгляду цивільних справ, викладено в такій редакції:
«1. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
2) спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них;
3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства».
Відповідно до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства.
Закон набрав чинності з 10 березня 2010 року.
Адміністративний суд першої інстанції завершив розгляд справи до набрання чинності, зокрема, вказаним Законом.
Відповідно до норм процесуального права перегляд судового рішення відбувається тими судами, які мають відповідні повноваження та наділені відповідною компетенцією.
Отже, переглядати судове рішення за нововиявленими обставинами повинен суд першої інстанції, який наділений відповідними повноваженнями та компетенцією.
Такими судами з 10 березня 2010 року є загальні суди, компетенція яких визначена ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, і розгляд справ, скарг та заяв з цієї дати відбувається в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи наведене та керуючись п. 17. ч. 4 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України,
Відмовити у відкритті провадження за нововиявленими обставинами в справі за позовом ОСОБА 1 до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька про стягнення коштів, передбачених статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня отримання особою копії ухвали, та подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після подання вказаної заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.