Україна
14 липня 2010 р. справа № 2а-15083/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Буряк І. В.
при секретарі Яровій Ю.Ю.
за участю представників сторін:
позивача: Совпеля О.В. (дов. від 22.01.2010р. №1015/с/10-013)
відповідача: Корж Л.П. (директор)
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька
до Комунального підприємства «Оазіс»
про стягнення штрафних санкцій
Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька (надалі - позивач, ДПІ у Пролетарському районі м. Донецька) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Комунального підприємства «Оазіс» (надалі - відповідач, КП «Оазіс») про стягнення штрафних санкцій у розмірі 7 801,04 грн.
Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафних санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
У судовому засіданні від 06.07.2010р. оголошувалась перерва до 14.07.2010р., на підставі ч.2 ст. 150 КАС України.
Представник позивача у судовому засіданні від 14.07.2010р. позовні вимоги підтримав, надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.
Відповідач надав заяву, відповідно до якої позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Однак, у судовому засіданні від 14.07.2010р. представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, зазначивши про неправомірність проведення перевірки та просив у позові відмовити повністю.
Суд, заслухавши пояснення сторін, що з'явились, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-
22 квітня 2010 року ДПІ у Пролетарському районі м. Донецька проведено перевірку господарської одиниці - їдальні, за адресою: м. Донецьк, вул. Землянська, 10, яка належить відповідачу, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.
За результатами перевірки був складений акт (довідка), зареєстрований в органі ДПС за місцем державної реєстрації суб'єкта господарювання 22.04.2010. за №0061/05/69/23/32036656 (надалі - акт перевірки від 22.04.2010. за №0061/05/69/23/32036656).
Відповідно висновків вказаного акту перевірки від 22.04.2010. за №0061/05/69/23/32036656 встановлені порушення вимог законодавства України, в тому числі: здійснення торгівельної діяльності у сфері громадського харчування без придбання відповідного патенту за період з 16.04.2009р. по 22.09.2010р.
На підставі зазначеного акту, ДПІ у Пролетарському районі м. Донецька прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 23.04.2010р. №0000762302, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 7 807,99 гривень за порушення ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
До судового засідання відповідачем надана заява про повне визнання позовних вимог.
Однак, у судовому засіданні відповідач пояснив, що не згоден з позовними вимогами з мотивів їх необґрунтованості та зазначив про порушення порядку проведення перевірки.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів (ч.1 зазначеного Закону). Під торговельною діяльністю розуміється роздрібна та оптова торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток (ч.2 зазначеного Закону). Під пунктами продажу товарів розуміються в тому числі кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців (ч.3 зазначеного Закону).
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, за здійснення зазначених операцій без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням (ч. 1 Зазначеного Закону).
Штрафи, передбачені ст.8 азначеною статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства (ч. 3 зазначеного Закону).
У відповідності до ч. 3 ст. 9 зазначеного Закону, контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється державними податковими органами та органами Міністерства внутрішніх справ України.
Частиною 4 ст. 9 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» передбачено, що суми штрафів, що стягуються державним податковим органом, підлягають перерахуванню до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент.
Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України
Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно зворотного боку облікової картки (платіж 21080900) станом на 03.06.2010р. КП «Оазіс» має заборгованість по Рішенню про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.04.2010р. №0000762302 у розмірі 7 801,04 грн.
Із актом перевірки від 22.04.2010. за №0061/05/69/23/32036656 відповідач ознайомлений, та зауважень до нього не надано, про що маються відповідні відмітки на копії акту.
Із наданого Пояснення від 22.04.2010р. ОСОБА_3 вбачається, що завідуюча столової ОСОБА_3 на знає де патент.
Згідно наданого Пояснення від 22.04.2010р. Корж Л.П., вбачається, що Директор КП «Оазіс» Корж Л.П. пояснює відсутність торгового патенту незнанням законодавства та відсутністю грошових коштів на підприємстві.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
1. Позов Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька до Комунального підприємства «Оазіс» задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Оазіс» (ЄДРПОУ 32036656, юридична адреса: 83031, м. Донецьк, вул. Землянська, 10б) на користь місцевого бюджету Пролетарської районної ради заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 7 801 (сім тисяч вісімсот одна) гривня 04 (чотири) копійки.
2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 14 липня 2010 року, повний текст виготовлено 16 липня 2010 року.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.