Ухвала від 03.06.2022 по справі 640/35678/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного провадження

03 червня 2022 року м. Київ № 640/35678/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши позовну заяву Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області до Відділу примусового виконання рішень, управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради з позовом до Відділу примусового виконання рішень, управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), у якому просить суд:

- зупинити виконавче провадження № 67399196 до моменту розгляду справи судом;

- скасувати постанову про стягнення виконавчого збору державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) Бялого М.Г. від 09 листопада 2021 року (ВП № 67399196);

- скасувати пункт 3 постанови про відкриття виконавчого провадження державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) Бялого М.Г. від 09 листопада 2021 року (ВП №67399196);

- зобов'язати державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) Бялого М.Г. закінчити виконавче провадження № 67399196.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Відповідно до положень статей 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Щодо клопотання позивача про зупинення виконавчого провадження №67399196 на час розгляду справи у суді, суд зазначає наступне.

Предметом позову становлять вимоги позивача про визнання протиправними та скасування постанов відповідача про стягнення виконавчого збору державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) Бялого М.Г. від 09 листопада 2021 року (ВП № 67399196); скасування пункту 3 постанови про відкриття виконавчого провадження державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) Бялого М.Г. від 09 листопада 2021 року (ВП №67399196).

Обґрунтовуючи необхідність зупинення виконавчого провадження, позивач стверджує про погіршення його прав та інтересів на момент виконання рішення суду, у разі задоволення цього позову.

Однак, відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження" строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.

Підстави зупинення вчинення виконавчих дій регламентовані ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження".

Вказаною нормою визначений виключний перелік підстав зупинення вчинення виконавчих дії, які вчиняються державним виконавцем шляхом винесення відповідної постанови.

Тобто, законодавством чітко визначені обставини, які можуть бути підставою для зупинення виконавчого провадження, та порядок вирішення питання про зупинення виконавчого провадження, а саме зупинення виконавчого провадження вирішується безпосередньо державним виконавцем, на примусовому виконанні якого знаходиться виконавче провадження.

Відтак, питання зупинення виконавчого провадження має бути вирішено державним виконавцем з огляду на відкриття судом провадження у даній справі.

При цьому, позивачем не надано до суду будь-яких доказів, які б свідчили про ті обставини, що державним виконавцем вчиняються дії щодо примусового виконання спірних постанов, зокрема, виокремлення їх в окремі виконавчі провадження та вчинення дій щодо стягнення з позивача суми виконавчого збору.

Отже, вказані доводи позивача не приймаються судом до уваги, оскільки вони не містять обґрунтування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або про те, що захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання про зупинення виконавчого провадження №67399196.

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 259-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.

2. Призначити судове засідання на 13 червня 2022 року о 13.30 год. Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).

3. У задоволенні клопотання Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Київської області про зупинення виконавчого провадження, - відмовити.

4. Витребувати від Відділу примусового виконання рішень, управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ):

- належним чином засвідчену копію виконавчого провадження №67399196.

5. Витребувані документи надати до суду до судового засідання.

6. Попередити начальника Відділу примусового виконання рішень, управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені статтями 147, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.

7. Повідомити відповідача та інших учасників справи щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.

8. Копію позовної заяви та доданих до неї документів направити відповідачу й іншим учасникам справи на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - електронною поштою, якщо така відома суду, або надати для ознайомлення в судовому засіданні.

9. Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву разом з доказами по справі до початку судового засідання.

10. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Лисенко В.І.