Постанова від 31.05.2022 по справі 420/14641/21

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2022 р.м. ОдесаСправа № 420/14641/21

Суддя в суді І інстанції Єфіменко К.С. Рішення суду І інстанції ухвалено у м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача Яковлєва О.В.,

суддів: Єщенка О.В., Крусяна А.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2021 року, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом у якому заявлено вимоги Одеському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки та Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області, а саме:

визнання протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у складанні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області документів, оформлених у встановленому порядку та спосіб, для призначення пенсії позивачу за вислугу років, відповідно до ст. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

зобов'язання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оформити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області необхідні документи для призначення позивачу пенсії за вислугу років відповідно до ст. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», починаючи з 15 квітня 2021 року;

зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області призначити позивачу пенсію за вислугу років відповідно до ст. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», починаючи з 15 квітня 2021 року, на підставі представлених Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки документів.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2021 року частково задоволено позовні вимоги, а саме:

визнано протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у складанні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на позивача документів, оформлених у встановленому порядку та спосіб, для призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

зобов'язано Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки оформити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області необхідні документи для призначення позивачу пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», починаючи з 15 квітня 2021 року.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки подано апеляційну скаргу з якої вбачається про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а тому просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовано тим, що судом першої інстанції зроблено помилковий висновок про задоволення позовних вимог, так як у межах спірних правовідносин Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки не порушено права позивача на призначення пенсії, так як апелянт не мав права зазначати у поданні про призначення пенсії позивача кількість його вислуги років за умови відсутності складеного розрахунку вислуги років спеціально уповноваженим на те органами.

При цьому, у Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки відсутні повноваження для самостійного складання розрахунку вислуги років позивача, а є лише повноваження щодо додаткового зазначення періодів служби, що не включені до вже складеного розрахунку.

Крім того, в апеляційній скарзі зазначається, що судом першої інстанції невірно встановлено предмет спору у справі, так як Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки не заперечується право позивача на призначення пенсії.

В свою чергу, позивачем подано відзив на отриману апеляційну скаргу у якому зазначено, що судом першої інстанції прийнято законне та обґрунтоване рішення про задоволення позовних вимог, так як він має право на отримання спірної пенсії, а відповідачем не вчинено залежних від нього дій для реалізації відповідного права позивача.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України у період 22 липня 1999 року по 29 серпня 2018 року та наказом першого заступника Міністра оборони України (по особовому складу) від 15 серпня 2018 року № 43 був звільнений у запас.

Наказом начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (по стройовій частині) від 29 серпня 2018 року № 177 ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу університету як такого, що звільнений з військової служби в запас, та направлено для зарахування на військовий облік до Приморського військового комісаріату міста Одеси.

Згідно витягу з наказу від 29 серпня 2018 року № 177 та Розрахунку вислуги років, проведеного відділом персоналу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, вислуга років позивача станом на 29 серпня 2018 року становить: календарна - 19 років 01 місяці 07 днів; пільгова (водолазні роботи) - 07 років 03 місяці 30 днів; всього - 26 років 05 місяців 06 днів.

При цьому, 15 квітня 2021 року позивач звернувся до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки iз заявою про призначення/перерахунок пенсії, складеної у формі згідно Додатку № 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1), та пакетом документів, визначених п. 7 Порядку № 3-1.

Листом № 943/7055 від 28 травня 2021 року Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомив позивача про те, що ним складено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області за вихідним № 943/6818 від 24 травня 2021 року подання про призначення пенсії та інші документи, визначені Порядком №3-1 та Інструкцією №397.

Разом з тим, у поданні про призначення пенсії, Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки не зазначено вислугу років для призначення пенсії, а у відповідних графах подання поставлено прочерки.

В свою чергу, листом №1500-0308-5/67191 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області відмовлено у призначенні пенсії позивачу на підставі представленого Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки подання, у зв'язку з відсутністю даних про вислугу років та неможливістю визначення його права на пенсію.

При цьому, листом № 943/8291 від 22 червня 2021 року ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомив позивача про відсутність можливості доопрацювання повернутих пенсійним органом документів.

Не погоджуючись з отриманою відмовою, а також бажаючи реалізувати своє право на призначення пенсії, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

За наслідком встановлення зазначених обставин у справі, судом першої інстанції зроблено висновок про задоволення позовних вимог, заявлених до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, з чим погоджується колегія суддів, з огляду на наступне.

Так, ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Згідно п. «а» ч. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія за вислугу років призначається:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:

по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше;

з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;

з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.

При цьому, згідно ст. 17-1 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

В свою чергу, Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393.

Крім того, наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року № 530 затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей.

Згідно п. 2.12 Положення, обчислення вислуги років чи загального страхового стажу для призначення пенсій здійснюється:

Департаментом фінансів Міністерства оборони України за поданням Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України, Кадрового центру Збройних Сил України, Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, управлінь персоналу командувань видів Збройних Сил України, управлінь персоналу оперативних командувань та штатних підрозділів персоналу органів військового управління, підпорядкованих Генеральному штабу Збройних Сил України, а також структурних підрозділів, які відповідають за роботу з персоналом у структурних підрозділах апарату Міністерства оборони України, - генералам, адміралам, офіцерам, військовослужбовцям військової служби за контрактом рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу в апараті Міністерства оборони України, у Генеральному штабі Збройних Сил України, командуваннях видів Збройних Сил України та військових частинах безпосереднього підпорядкування;

фінансово-економічними управліннями командувань видів Збройних Сил України за поданням відповідних управлінь (відділів) персоналу - офіцерам, військовослужбовцям військової служби за контрактом рядового складу, сержантського та старшинського складу управлінь (відділів) оперативних (повітряних) командувань, з'єднань і військових частин, що належать до їх складу, а також офіцерам, військовослужбовцям військової служби за контрактом рядового складу, сержантського та старшинського складу військових частин, підпорядкованих Міністерству оборони України, що займають посади, призначення на які здійснюються наказами командувачів військ оперативних командувань, командирів повітряних командувань (по особовому складу), їм відповідних і нижче;

фінансово-економічним управлінням військової частини НОМЕР_1 разом з кадровим органом цієї військової частини - офіцерам, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, які прийняті на військову службу за контрактом до цієї військової частини та до підпорядкованих їй військових частин.

В окремих випадках з метою забезпечення збереження особових справ і своєчасного обчислення вислуги років спільним рішенням Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України і Департаменту фінансів Міністерства оборони України на фінансово-економічні управління та управління персоналу видів Збройних Сил України може бути покладене обчислення вислуги років військовослужбовцям деяких з'єднань і об'єднань з урахуванням їх дислокації.

Згідно п. 2.13 Положення, при обчисленні вислуги років на пенсію військовослужбовцям, які підлягають звільненню з військової служби, складається розрахунок вислуги років військовослужбовця на пенсію (додаток 3). У розрахунку зазначаються всі календарні періоди військової служби і окремо періоди, що зараховуються до вислуги років на пільгових умовах, а також загальна вислуга років на пенсію.

Згідно п. 2.14 Положення, якщо військовослужбовець, який підлягає звільненню з військової служби, має право на пенсію, що призначається відповідно до підпункту «б» частини першої статті 12 Закону, то в розрахунку загального страхового стажу (в календарному обчисленні) на пенсію за вислугу років (додаток 4) зазначаються всі календарні періоди військової служби та окремо календарні періоди роботи як працівника, а також навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах, школах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі.

Обчислення вислуги років у разі кількох періодів служби (страхового стажу) здійснюється з урахуванням того, що рік складається з 12 місяців, а місяць у середньому - з 30 днів.

Згідно п. 2.15 Положення, попередній розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію складається відповідним управлінням (відділом) персоналу та передається разом з особовою справою до фінансового органу (пункт 2.12 цього розділу), який складає основний розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію і повертає його в управління (відділ) персоналу для долучення до особової справи військовослужбовця.

Вислуга років розраховується не пізніше ніж за два місяці до дати, на яку планується звільнення військовослужбовця. Розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію не складається для військовослужбовців, щодо яких на дату запланованого звільнення не дотримуються умови призначення пенсії, зазначені у статті 12 Закону.

Після звільнення військовослужбовця з військової служби зазначений примірник особової справи разом з основним розрахунком вислуги років надсилається в обласний військовий комісаріат (ТЦКСП) за обраним військовослужбовцем місцем проживання, а попередній розрахунок залишається у справах фінансового органу та зберігається протягом трьох років.

Згідно п. 2.18 Положення, обласний військовий комісаріат (ТЦКСП) при призначенні пенсій перевіряє розрахунки вислуги років і додатково включає період неврахованої служби військовослужбовців з дня складення розрахунку вислуги років по день звільнення з військової служби. При цьому невраховані періоди служби, передбаченої підпунктами 2 і 3 пункту 2.3 цього розділу, зараховуються до вислуги років на відповідних пільгових умовах. Підставою для зарахування цих періодів є підтвердження управління (відділу) персоналу або військової частини про те, що військовослужбовець у відповідний період мав право на таку пільгу, а для зарахування служби у високогірних місцевостях України - витяг з наказу командира військової частини.

Згідно п. 2.19 Положення, вислуга років на пенсію, обчислена органами, зазначеними в пункті 2.12 цього розділу, доводиться під підпис військовослужбовцю, який представляється до звільнення з військової служби, на звороті відповідного розрахунку. Заперечення військовослужбовця щодо складеного розрахунку повинні бути розглянуті до його звільнення з військової служби.

Спірні питання щодо зарахування до вислуги років для призначення пенсії окремих періодів служби в календарному обчисленні або на пільгових умовах за поданнями начальників відповідних управлінь персоналу вирішує комісія Міністерства оборони України в складі, що затверджується наказом Міністерства оборони України. На розгляд комісії виносяться тільки ті спірні питання, які не можуть бути вирішені на місці підрозділами персоналу та фінансовими органами, зазначеними в пункті 2.12 цього розділу.

Для винесення питання на розгляд комісії управління (відділ) персоналу з'ясовує всі обставини, пов'язані зі спірними періодами служби, подає всі документи разом з особовою справою військовослужбовця і своїми висновками до управління персоналу вищого рівня (за підпорядкованістю), яке після ретельного вивчення цього питання направляє документи на розгляд зазначеної комісії.

Згідно п. 2.20 Положення, обчислена в установленому порядку вислуга років (календарна та окремо на пільгових умовах) зазначається в наказах про звільнення військовослужбовців з військової служби і є підставою для призначення їм пенсії за вислугу років. Щодо військовослужбовців, пенсія яким призначається з урахуванням загального страхового стажу, то в наказах про їх звільнення зазначаються загальний страховий стаж і окремо вислуга років на військовій службі або на службі в органах внутрішніх справ у календарному обчисленні.

Колегією суддів встановлено, що предметом спору у даній справі є перевірка правомірності дій Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у складанні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області документів відносно позивача, оформлених у встановленому порядку та спосіб, для призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

В даному випадку, задовольняючі позовні вимоги у даній справі, судом першої інстанції зроблено висновок про те, що позивач, з урахуванням наявної в нього кількості календарної та пільгової років вислуги, має право на призначення пенсії за вислугою років.

Крім того, судом першої інстанції зроблено висновок про те, що Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки не вчинив усіх належних від нього дій для реалізації права позивача на отримання пенсії.

В свою чергу, перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

В даному випадку, одним із доводів апеляційної скарги відповідача є те, що апелянтом не заперечується права позивача на отримання пенсії з урахуванням наявної у нього кількості вислуги років, а як наслідок судом першої інстанції невірно встановлено предмет спору у справі.

Між тим, колегія суддів зазначає, що Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки у направленому до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області поданні про призначення пенсії позивачу (а.с. 56) не зазначено розрахунку вислуги років для призначення пенсії та проставлено у відповідних графах прочерки, що стало єдиною підставою для повернення для доопрацювання відповідних документів пенсійним органом (а.с. 78).

При цьому, в листі Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 943/8291 від 22 червня 2021 року повідомлено позивача про те, що у Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки відсутня можливість доопрацювати повернуті документи, так як складання спеціально уповноваженими суб'єктами розрахунку вислуги років військовослужбовця, який підлягає звільненню у запас без набуття права на пенсію за вислугу років не передбачено керівними документами, а у Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки відсутні відповідні повноваження.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність підтвердження права позивача на отримання пенсії за вислугу років з урахуванням наявної у нього вислуги років.

В даному випадку, колегія суддів зазначає, Верховний Суд у постанові від 27 березня 2018 року, у справі № 295/6301/17, від 10 липня 2019 року, у справі № 1840/3347/18, від 22 серпня 2019 року, у справі № 295/7220/16-а, від 30 вересня 2019 року, у справі № 360/1432/19, від 27 березня 2020 року, у справі № 569/727/17, від 23 червня 2020 року, у справі № 750/10827/16-а, від 20 січня 2021 року, у справі № 620/509/19 зробив висновок про те, що для отримання права на призначення пенсії за вислугою років обов'язковою умовою є наявність саме календарної вислуги років у мінімально визначеному законом розмірі.

При цьому, Верховний Суд у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у постанові від 03 березня 2021 року, у справі 805/3923/18-а, відступив від правових висновків, викладених, зокрема, у постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19 вересня 2018 року, у справі №725/1959/17, від 27 березня 2018 року, у справі № 295/6301/17, а також з метою приведення судової практики до єдиного тлумачення та застосування норм ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у частині призначення пенсії за вислугу років, зробив висновок про те, що основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Крім того, Верховним Судом зазначено, що пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою КМУ № 393.

Так, можливість пільгового обчислення періоду служби пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у відповідному порядку.

Вказана позиція також підтримана у постанові Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14 квітня 2021 року, у справі № 480/4241/18.

Між тим, як вбачається із зібраних матеріалів у справі, позивач має більше 26 років вислуги (календарної та пільгової), а також звільнений зі служби у період 01 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність у позивача права на призначення спірної пенсії за вислугу років із зарахуванням на пільгових умовах часу проходження служби до вислуги років.

В даному випадку, встановлення відповідного права позивача створює для територіального центру комплектування та соціальної підтримки обов'язок щодо направлення до пенсійного органу документів відносно позивача, оформлених у встановленому порядку та спосіб, для призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст. 12 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Між тим, Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у межах доводів своєї апеляційної скарги зазначає, що він не має права самостійно зазначати у відповідному поданні розрахунок вислуги років позивача.

В свою чергу, колегія суддів зазначає, що спеціальним нормативно-правовим актом у межах спірних правовідносин є Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, яким встановлено порядок розрахунку вислуги років військовослужбовців.

В даному випадку, формальне недотримання вищевказаного порядку в частині взаємодії суб'єктів владних повноважень при призначенні пенсії, на переконання апелянта, є достатньою підставою для позбавлення позивача права на отримання такої пенсії.

При цьому, як вбачається з пояснень Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, з наказу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського від 29 серпня 2018 року № 177, складених попередніх розрахунків вислуги років позивача, а також листа Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України від 08 червня 2021 року на який посилається Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, ніким із вищевказаних суб'єктів владних повноважень не заперечується факт наявності у позивача загальних 26 років вислуги.

З іншого боку, Положення, обласний військовий комісаріат (ТЦКСП) при призначенні пенсій перевіряє розрахунки вислуги років і додатково включає період неврахованої служби військовослужбовців з дня складення розрахунку вислуги років по день звільнення з військової служби. При цьому невраховані періоди служби, передбаченої підпунктами 2 і 3 пункту 2.3 цього розділу, зараховуються до вислуги років на відповідних пільгових умовах. Підставою для зарахування цих періодів є підтвердження управління (відділу) персоналу або військової частини про те, що військовослужбовець у відповідний період мав право на таку пільгу, а для зарахування служби у високогірних місцевостях України - витяг з наказу командира військової частини.

При цьому, у обласних ТЦКСП при призначенні пенсій є обов'язок перевіряти розрахунки вислуги років і додатково включати періоди неврахованої служби військовослужбовців.

В свою чергу, з урахуванням кількості наявних у Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки документів відносно позивача, відсутності спору про кількість вислуги років позивача, а також з урахуванням відображених в листах Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки хронології взаємодії різних структур Міністерства оборони України, колегія суддів вважає, що формальне трактування Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки вимог Положення не може позбавляти позивача права на призначення пенсії.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог, з метою належного захисту прав позивач.

При цьому, судом першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допущено, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, колегія суддів,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2021 року - без змін.

Судові витрати, а саме сплачений судовий збір за подання апеляційної скарги покласти на Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуючий суддя Яковлєв О.В.

Судді Єщенко О.В. Крусян А.В.