Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/1661/22
Провадження № 3/723/2276/22
31 травня 2022 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду
Чернівецької області Яківчик І.В.,
розглянувши справи про адміністративні правопорушення які надійшли від відділення поліції №1 (м.Сторожинець) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працючого, за ч.2 ст.187 КУпАП, -
На розгляд до Сторожинецького райсуду надійшли протоколи про адміністративне правопорушення від 26.05.2022 року серії ВАВ № 075831, серії ВАВ № 075907, серії ВАВ 075828, серії ВАВ №075830, серії ВАВ №075829, серії ВАБ №819930, серії ВАБ №819932, серії ВАБ 819931, серії ВАВ №075908, серії ВАВ №075906 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП, згідно яких він 15.05.2022 року, 16.05.2022 року, 17.05.2022 року, 18.05.2022 року, 19.05.2022 року, 20.05.2022 року, 21.05.2022 року, 22.05.2022 року, 23.05.2022 року, 24.05.2022 року, перебуваючи під адміністративним наглядом під час перевірки був відсутній за своїм місцем проживання в с.Старі Бросківці, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, вчинивши правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч.2 ст.187 КУпАП України.
До матеріалів справи долучена копія постанови Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 24.01.2022 року, якою ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд.
Згідно з ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, протоколи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено 26 травня 2022 року, а описані у протоколах події відбулися 15.05.2022 року, 16.05.2022 року, 17.05.2022 року, 18.05.2022 року, 19.05.2022 року, 20.05.2022 року, 21.05.2022 року, 22.05.2022 року, 23.05.2022 року та 24.05.2022 року,.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч.1 ст.7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Виходячи з вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зважаючи на заборону складення протоколу про адміністративне правопорушення пізніше ніж 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення та приймаючи до уваги, що така особа - ОСОБА_1 , була виявлена в момент вчинення, а протоколи складено не протягом 24 годин, а декілька днів після виявлення, слід вважати такі дії поліції незаконними, а відповідно незаконним є і протоколи про адміністративне правопорушення.
Крім цього до протоколу про адміністративне правопорушення на підтвердження кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП додана постанова Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 01.02.2021 року складена за ч.1 ст.187 КУпАП.
Однак така постанова не може свідчити, що ОСОБА_1 вже притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП, оскільки вказана постанова винесена 01.02.2021 року тобто за межами одного року, з часу складення розглядуваних протоколів про адміністративне правопорушення (травень 2022 року), який слід враховувати при кваліфікації дій особи за ч.2 ст.187 КУпАП.
Доведення вини правопорушника покладається на орган, що складає протокол про адміністративне правопорушення. Під доказуванням у провадженні у справах про адміністративні правопорушення слід розуміти процесуальну діяльність суб'єктів щодо збору, перевірки та оцінки доказів з метою встановлення об'єктивної істини у справі й прийняття на цій основі законного рішення.
Відповідно до ч.2 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Підсумовуючи викладене, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суддя вважає, що обставини, які викладені у протоколах про адміністративні правопорушення, не підтверджені належними та допустимими доказами по справі, які б свідчили про наявність події, а в діях ОСОБА_1 - складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, а тому, оцінивши вказане, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю.
Згідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Об'єднати справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.187 ч.2 КУпАП - №723/1661/22, №723/1663/22, №723/1665/22, №723/1666/22, №723/1668/22, №723/1669/22, №723/1670/22, №723/1671/22, №723/1672/22, №723/1673/22, та присвоїти номер об'єднаній справі № 723/1661/22.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.187 КУпАП закрити за відсутністю в його діях, зазначених у протоколі, події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду.
Суддя