Постанова від 25.05.2022 по справі 163/455/22

Справа № 163/455/22

Провадження № 3/163/441/22

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2022 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Павлусь О.С., розглянувши направлений відділенням поліції № 1 (м.Любомль) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області протокол серії ВАБ № 037696 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.185 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Інспектором СРПП ВП №1 (м.Любомль) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області складено протокол про те, що ОСОБА_1 09 квітня о 00:20 годині по вулиці Володимирській в місті Любомль Ковельського району Волинської області порушив вимоги Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», постанови Кабінету Міністрів України № 573 від 08 липня 2020 року, наказу Волинської обласної військової адміністрації від 24 лютого 2022 року № 1 «Про запровадження комендантської години на території Волинської області», на вимогу припинити правопорушення не реагував, вів себе зухвало, відмовився повернутися додому і припинити правопорушення, на зауваження поліцейського не реагував.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст.185 КУпАП.

ОСОБА_1 в суді пояснив, що дійсно перебував в місті Любомлі у період комендантської години, однак злісної непокори працівникам поліції не чинив.

Доказами вчинення ОСОБА_1 правопорушення до протоколу додано рапорт поліцейського та відеозапис подій.

Рапорт поліцейського за своїй змістом є аналогічним змісту складеного протоколу.

Із відеозапису подій встановлено, що ОСОБА_1 був виявлений працівниками поліції о 23:21 годині 08 квітня 2022 року на вулиці Володимирській в місті Любомль Ковельського району Волинської області. На запитання поліцейського ОСОБА_1 повідомив про обізнаність із комендантською годиною, вказав на відсутність у нього паспортного документа та пояснив причину перебування на вулиці, після чого його було запрошено до службового приміщення відділенням поліції № 1 (м.Любомль) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, який затверджений Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, в Україні з 24 лютого 2022 року введений воєнний стан.

Наказом Волинської обласної військової адміністрації від 24 лютого 2022 року № 1 на території Волинської області запроваджено комендантську годину з 22:00 до 07:00.

Постановою Кабінету Міністрів України № 573 від 08 липня 2020 року «Питання запровадження та здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану» визначено наступне:

п.8 - на території, де запроваджено комендантську годину, забороняється перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях осіб без виданих перепусток, а також рух транспортних засобів. Особи, які вчинили кримінальні та адміністративні правопорушення, затримуються в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення .

п.16 - патрулям на території, де запроваджено комендантську годину та встановлено спеціальний режим світломаскування, в установленому законодавством порядку надано право:

1) затримувати і доставляти в органи або підрозділи Національної поліції осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення;

2) перевіряти в осіб посвідчення, документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або паспортні документи іноземця, особи без громадянства, документи, що підтверджують законність перебування на території України, та перепустки, а в разі їх відсутності - затримувати відповідних осіб та доставляти в органи або підрозділи Національної поліції для встановлення особи; за потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, які ними перевозяться.

Статтею 185 КУпАП встановлена відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.

Об'єктивна сторона цього правопорушення полягає у злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі працівника поліції при виконанні ним службових обов'язків. Правопорушення вважається закінченим з моменту виникнення злісної непокори законним розпорядженням або вимогам поліцейського.

Зміст та аналіз положень Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, наказу Волинської обласної військової адміністрації від 24 лютого 2022 року № 1, постанови Кабінету Міністрів України № 573 від 08 липня 2020 року дає підстави для висновку, що сам по собі факт перебування особи на вулиці чи в інших громадських місцях не утворює об'єктивної сторони передбаченого ст.185 КУпАП правопорушення.

Адже відповідальність за ст.185 КУпАП настає саме за невиконання особою законних розпоряджень або вимог працівника поліції при виконанні ним службових обов'язків.

Із переглянутого відеозапису подій не вбачається, що працівники поліції пропонували ОСОБА_1 повернутися додому і припинити правопорушення, а він на це не реагував і відмовився повернутися додому. Також не вбачається у поведінці ОСОБА_1 ознак зухвалості.

Відсутність у ОСОБА_1 паспортного документа у відповідності до п/п 2 п.16 постанови КМ України № 573 від 08 липня 2020 року слугувало лише підставою для його затримання і доставлення до органу поліції для встановлення особи.

ОСОБА_1 надавав відповіді на усі поставлені поліцейськими запитання та на пропозицію поліцейських добровільно прослідував до відділення поліції.

Жодних ознак злісної непокори в діях ОСОБА_1 не встановлено.

Згідно із ч.ч.2, 3 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

З урахуванням наведеного встановлено підстави для висновку, що зазначені в протоколі відомості про адміністративне правопорушення не знайшли свого належного підтвердження дослідженими у справі доказами.

За таких обставин, відсутні підстави вважати, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП, що дає суду підстави зробити висновок про недоведеність вчинення цього адміністративного правопорушення.

Згідно із п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.

Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 037696 щодо ОСОБА_1 за ознаками ст.185 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення.

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.

Суддя Любомльського районного суду

Волинської області О.С. Павлусь