Рішення від 16.05.2022 по справі 580/411/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2022 року справа № 580/411/22

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гараня С.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шапошник Я.О.,

позивача - ОСОБА_1 (особисто),

представника відповідача виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області - Володіна В.Г. (за довіреністю),

представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача комунального підприємства «Водоканал» Тальнівської міської ради - Білозор О.О. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в режимі відеоконференції в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача комунальне підприємство «Водоканал» Тальнівської міської ради, про визнання незаконним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача комунальне підприємство “Водоканал” Тальнівської міської ради, в якому позивач просить:

- визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області від 16 грудня 2021 року “Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для комунального підприємства “Водоканал” Тальнівської міської ради”.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, вважає, що оскаржуване рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області є незаконним та протиправним, оскільки відповідачем не дотримано процедуру прийняття регуляторного акта згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Також позивач зазначає, що засідання Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області, що відбувалося 16 грудня 2021 року, на якому прийнято оскаржуване рішення не було правомочним, оскільки воно відбувалося за головуванням міського голови Василя Сидька без участі секретаря Котенко О.В. Крім того, позивач зазначає, що на засіданні були присутні лише 13 членів виконавчого комітету.

Відповідач позов не визнав, надав до суду письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що позивач в позовній заяві зазначає, що оскаржуване рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради є регуляторним актом. Але дане твердження позивача є невірним. Дане рішення хоч і має ознаки регуляторного акту, але відповідно до ст. 3 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» дія Закону не поширюється на здійснення регуляторної діяльності, пов'язаної з прийняттям актів, якими встановлюються ціпи/тарифи на житлово-комунальні послуги. Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» послуги з централізованого постачання та централізованого водовідведення відносяться до житлово-комунальних послуг. Також відповідно до рішення Тальнівської міської ради №4/8-2 від 20.01.2021 «Про утворення виконавчого комітету Тальнівської міської ради 8 скликання, визначення чисельності» було встановлено чисельність виконавчого комітету Тальнівської міської ради в кількості 23 (двадцять три) особи. На засіданні виконавчого комітету 16 грудня 2021 року були присутні 15 (п'ятнадцять) осіб виконавчого комітету Тальнівської міської ради 8 скликання. Відповідно до ст.53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті ради), а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (районної у місті ради - заступником голови ради) в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету. Так як в засіданні взяло участь 15 (п'ятнадцять) осіб, засідання виконавчого комітету Тальнівської міської ради було правомочним, що підтверджується протоколом засідання виконавчого комітету Тальнівської міської ради. А тому твердження позивача, що засідання було неправомочним є надуманим та не відповідає дійсності. Протокол засідання виконавчого комітету Тальнівської міської ради відповідно до Розпорядження міського голови № 4-Р 25.01.2021 «Про розподіл обов'язків між міським головою, секретарем міської ради, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, старостами та керуючим справами виконавчого комітету Тальнівської міської ради» за відсутності керуючої справами вівся секретарем міської ради та підписаний міським головою.

Представником третьої особи подано письмові пояснення, в яких зазначено, що у зв'язку з необхідністю приведення тарифу до економічно обґрунтованої вартості, через збільшення розміру мінімальної заробітної плати, підвищення плати за електроенергію, зростання цін на матеріали (запчастини) для ремонту та обслуговування мереж, податків та зборів, КП "Водоканал" ТМР відповідно до вимог постанови КМУ від 01.06.2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в редакції постанови КМУ від 03.04.2019 №219 (із змінами) звернулося до уповноваженого органу, виконавчою комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області із заявою та відповідним пакетом документів, що подаються для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Також, КП «Водоканал» ТМР на виконання вимог «Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обгрунтуванням такої необхідності» № 130 від 05.06.2018 відповідну інформацію про зміну тарифів було розміщено на офіційному веб-сайті Тальнівської міської ради: http://talnivska.gromada.org.ua 02.12.2021 та веб-сайті підприємства:https://sites.google.com/view/talnevodokanal/home на інформаційних стендах в абонентського відділу КП "Водоканал" TMP та на інформаційних стендах органів місцевого самоврядування із зазначенням загального розміру тарифу та його структури, обґрунтуванням причини зміни тарифу, відсотка зміни тарифу, адреси, за якою приймаються зауваження та пропозиції від фізичних га юридичних осіб, а також строк приймання таких зауважень і пропозицій. З дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів до прийняття самого рішення про зміну тарифів, зауваження та пропозиції не надходили.

Тому, після прийняття рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області від 16.12.2021 № 413 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, для комунального підприємства «Водоканал» Тальнівської міської ради», його оприлюднено на офіційному веб-сайті Тальнівської міської ради: http://talnivska.gromada.org.ua 17.12.2021. Вказане рішення (з додатком) виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області розміщене на інформаційних стендах абонентського відділу КП "Водоканал" ТМР. Крім того, інформаційне повідомлення про змін) тарифів розміщено на зворотній стороні платіжного документа за грудень місяць 2021 року, що надсилається кожному споживачу і застосовується для оплати спожитих послуг. Щодо посилання позивача на недотримання відповідачем Закону України «Про засади державної регуляторної політики» в частині порядку прийняття рішення, то відповідно до абз. 12 ч. 2 ст. 3 вказаного Закону його дія не поширюється на здійснення регуляторної діяльності, пов'язаної з прийняттям актів, якими встановлюються тарифи на житлово-комунальні послуги.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставин викладені в адміністративному позові.

Представник відповідача та третьої особи у судовому засіданні просили відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши подані до суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає наступне.

Із наявних у матеріалах справи доказів судом встановлено, що у зв'язку з необхідністю приведення тарифу до економічно обґрунтованої вартості, через збільшення розміру мінімальної заробітної плати, підвищення плати за електроенергію, зростання цін на матеріали (запчастини) для ремонту та обслуговування мереж, податків та зборів, КП «Водоканал» ТМР відповідно до вимог постанови КМУ від 01.06.2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в редакції постанови КМУ від 03.04.2019 №219 (із змінами) звернулося до уповноваженого органу, виконавчою комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області із заявою та відповідним пакетом документів, що подаються для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

16.12.2021 виконавчим комітетом Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області прийнято рішення № 413 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, для комунального підприємства «Водоканал» Тальнівської міської ради».

Відповідно протоколу засідання виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області від 16.12.2021 №19, у засіданні взяли участь 15 депутатів, із 23. Відповідно переліку рішень включених у протокол № 19 від 16.12.2021 питання про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, для комунального підприємства «Водоканал» Тальнівської міської ради розглядалося під № 19 порядку денного. Голосували за проект рішення за основу і в цілому: за - 13; проти - 1; утримався - 1. Вирішили, що рішення прийнято.

Після прийняття рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області від 16.12.2021 № 413 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, для комунального підприємства «Водоканал» Тальнівської міської ради», його оприлюднено на офіційному веб-сайті Тальнівської міської ради: http://talnivska.gromada.org.ua 17.12.2021. Вказане рішення (з додатком) виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області розміщене на інформаційних стендах абонентського відділу КП "Водоканал" ТМР.

Позивач, вважаючи, що оскаржуване рішення Виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області є незаконним та протиправним, оскільки відповідачем не дотримано процедуру прийняття регуляторного акта згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Повноваження виконавчого комітету місцевої ради у спірних правовідносинах регулюються, зокрема, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі - Закон № 1160-IV).

У відповідності з ст.13 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» та п.2 ч.3 ст.4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлення тарифів на послуги з водопостачання є компетенцією органів місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на теплову енергію (у тому числі її виробництво, транспортування та постачання), тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, на інші комунальні послуги (крім тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, тарифів на комунальні послуги, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), побутові, транспортні та інші послуги.

Механізм встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на водопостачання та їх зміни встановлюється, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги», якою затверджено Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення та наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва га житлово-комунального господарства України від 12.09.2018 № 239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевою самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення».

Також, згідно пункту 3,4 розділу VI Порядку розгляду органами місцевою самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення» затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.09.2018 №239 «рішення про встановлення тарифів оприлюднюється органом місцевого самоврядування у засобах масової інформації та/або на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування невідкладно, але не пізніше ніж п'ять робочих днів із дати його прийняття»; «суб'єкт господарювання (заявник) інформує споживачів про зміну тарифів на комунальні послу їй (з посиланням на рішення органу місцевою самоврядування відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Пунктом 5 статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» унормовано, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про зміну цін/тарифів на комунальні послуги виконавець у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це споживачам з посиланням на рішення відповідних органів.

З матеріалів справи судом встановлено, що у зв'язку з необхідністю приведення тарифу до економічно обґрунтованої вартості, через збільшення розміру мінімальної заробітної плати, підвищення плати за електроенергію, зростання цін на матеріали (запчастини) для ремонту та обслуговування мереж, податків та зборів, КП "Водоканал" ТМР відповідно до вимог постанови КМУ від 01.06.2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в редакції постанови КМУ від 03.04.2019 №219 (із змінами) звернулося до уповноваженого органу, виконавчою комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області із заявою та відповідним пакетом документів, що подаються для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Так, за приписами ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

Статтею 5 Закону України «Про доступ до публічної інформацію» передбачено, що доступ до інформації забезпечується, зокрема, шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом.

КП «Водоканал» ТМР на виконання вимог «Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обгрунтуванням такої необхідності» № 130 від 05.06.2018 відповідну інформацію про зміну тарифів було розміщено на офіційному веб-сайті Тальнівської міської ради: http://talnivska.gromada.org.ua 02.12.2021 та веб-сайті підприємства:https://sites.google.com/view/talnevodokanal/home на інформаційних стендах в абонентського відділу КП "Водоканал" TMP та на інформаційних стендах органів місцевого самоврядування із зазначенням загального розміру тарифу та його структури, обґрунтуванням причини зміни тарифу, відсотка зміни тарифу, адреси, за якою приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, а також строк приймання таких зауважень і пропозицій.

З дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів до прийняття самого рішення про зміну тарифів, зауваження та пропозиції не надходили.

Після прийняття рішення виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області від 16.12.2021 № 413 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, для комунального підприємства «Водоканал» Тальнівської міської ради», його оприлюднено на офіційному веб-сайті Тальнівської міської ради: http://talnivska.gromada.org.ua 17.12.2021.

Вказане рішення (з додатком) виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області також було розміщене на інформаційних стендах абонентського відділу КП "Водоканал" ТМР. Крім того, інформаційне повідомлення про змін) тарифів розміщено на зворотній стороні платіжного документа за грудень місяць 2021 року, що надсилається кожному споживачу і застосовується для оплати спожитих послуг.

Тому необґрунтованими є доводи позивача щодо порушення процедури доведення до споживачів інформації про зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Одним із доводів позивача є твердження про належність рішення виконавчого комітету міськради про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення до регуляторного акта. З цього приводу суд зазначає наступне.

Статтею 1 Закону № 1160-IV визначено, що регуляторний акт це: - прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання; - прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом; - регуляторний орган - Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, інший державний орган, центральний орган виконавчої влади, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцевий орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, а також посадова особа будь-якого із зазначених органів, якщо відповідно до законодавства ця особа має повноваження одноособово приймати регуляторні акти. До регуляторних органів також належать територіальні органи центральних органів виконавчої влади, державні спеціалізовані установи та організації, некомерційні самоврядні організації, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо ці органи, установи та організації відповідно до своїх повноважень приймають регуляторні акти; - регуляторна діяльність - діяльність, спрямована на підготовку, прийняття, відстеження результативності та перегляд регуляторних актів, яка здійснюється регуляторними органами, фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями, територіальними громадами в межах, у порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією України, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Статтею 36 Закону № 1160-IV визначено умови, за яких забороняється прийняття регуляторного акту: регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений.

У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган чи посадова особа місцевого самоврядування має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до Закону скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями.

Щодо доводів позивача про порушення процедури прийняття оскаржуваного рішення, суд зазначає, що правова позиція в цій частині сформована позивачем з посиланням на вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», тоді як частиною 2 статті 3 вказаного Закону встановлено, що дія цього Закону не поширюється на здійснення регуляторної діяльності, пов'язаної з прийняттям, зокрема, актів, якими встановлюються ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги.

Також необґрунтованими є доводи позивача, що засідання на якому прийнято оскаржуване рішення було неправомочним, з наступних підстав.

Відповідно до рішення Тальнівської міської ради №4/8-2 від 20.01.2021 «Про утворення виконавчого комітету Тальнівської міської ради 8 скликання, визначення чисельності» було встановлено чисельність виконавчого комітету Тальнівської міської ради в кількості 23 (двадцять три) особи.

Відповідно до ст.53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті ради), а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (районної у місті ради - заступником голови ради) в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.

Згідно з ч. 16 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» протоколи сесій сільської, селищної, міської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським, селищним, міським головою, районної у місті, районної, обласної ради - головою відповідної ради, у разі їх відсутності - відповідно секретарем сільської, селищної, міської ради, відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради, а у випадку, передбаченому частинами сьомою та восьмою цієї статті, - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

Відповідно протоколу засідання виконавчого комітету Тальнівської міської ради Звенигородського району Черкаської області від 16.12.2021 №19, у засіданні 16.12.2021 взяли участь 15 депутатів, із 23.

Згідно переліку рішень включених у протокол № 19 від 16.12.2021 питання про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, для комунального підприємства «Водоканал» Тальнівської міської ради розглядалося під № 19 порядку денного. Голосували за проект рішення за основу і в цілому: за - 13; проти - 1; утримався - 1. Вирішили, що рішення прийнято. Вказаний протокол підписаний міським головою В.Сідько, у засіданні сесії крім інших, брав участь секретар міської ради - Є.Безталанний.

Тобто засідання виконавчого комітету Тальнівської міської ради було правомочним, а доводи позивача щодо даних тверджень є необгрунтованими.

Верховний Суд у постанові від 22.10.2019 в адміністративній справі № 817/451/18 виклав правову позицію, згідно з якою дефекти адміністративного акта можуть не пов'язуватись з його змістом, а стосуватися, наприклад, процедури його ухвалення. Саме по собі порушення процедури прийняття акта не повинно породжувати правових наслідків для його дійсності, крім випадків, прямо передбачених законом. Виходячи із міркувань розумності та доцільності, деякі вимоги до процедури прийняття акта необхідно розуміти не як вимоги до самого акта, а як вимоги до суб'єктів владних повноважень, уповноважених на їх прийняття. Дефектні процедури прийняття адміністративного акта, як правило, тягнуть настання дефектних наслідків. Разом із тим, не кожен дефект акта робить його неправомірним. Фундаментальне порушення - це таке порушення суб'єктом владних повноважень норм права, допущення суттєвої, істотної помилки при прийнятті певного рішення, яке мало наслідком прийняття незаконного рішення. Стосовно ж процедурних порушень, то в залежності від їх характеру такі можуть мати наслідком нікчемність або оспорюваність акта, а в певних випадках, коли йдеться про порушення суто формальні, взагалі не впливають на його дійсність. Отже, суд, не применшуючи значення необхідності дотримання встановленої законодавством процедури ухвалення того чи іншого рішення, вважає, що порушення такої процедури може бути підставою до скасування рішення суб'єкта владних повноважень лише за тієї умови, що воно вплинуло або могло вплинути на правильність рішення.

В даній адміністративній справі суд не встановив грубі порушення прийняття оскаржуваного рішення.

Підсумовуючи наведене, оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, виходячи з системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Керуючись ст.ст. 2, 90, 139, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту.

Повний текст рішення складено 26.05.2022.

Суддя Сергій ГАРАНЬ