Постанова від 18.05.2022 по справі 127/8017/22

Справа № 127/8017/22

Провадження № 3/127/3286/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2022 рокум. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іщук Т. П., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 156 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

17 травня 2022 року до Вінницького міського суду Вінницької області повторно надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 156 КУпАП.

Під час підготовки справи до судового розгляду, судом встановлено, що вказані матеріали підлягають поверненню, виходячи з наступного.

Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, зокрема чи належить до компетенції суду розгляд даної справи.

Підвідомчість справ про адміністративні правопорушення відповідно до компетенції органів та посадових осіб, уповноважених розглядати такі справи визначена главою 17 КУпАП. Посадові особи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, можуть накладати адміністративні стягнення в межах наданих їм повноважень і лише під час виконання ними службових обов'язків (ст. 217 КпАП).

Як убачається з матеріалів справи та протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №82271 від 13.03.2022, складеного відносно ОСОБА_1 , дії останньої кваліфіковані органом поліції за ознаками складу, передбаченого ч.2 ст. 156 КУпАП.

Правом розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст. 156 КУпАП, за компетенцією наділяються:

1) адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад (ч. 1 ст. 218 КУпАП); 2) адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад (ч. 2 ст. 218 КУпАП); 3) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів (ст. 244-4 КУпАП).

Водночас, згідно зі статтею 221 КУпАП розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 156 КУпАП до відання районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів (суддів) не відноситься.

Відповідно до положень ст. 293 КУпАП якщо буде встановлено, що постанову винесено органом (посадовою особою), неправомочним вирішувати цю справу, то така постанова скасовується і справа надсилається на розгляд компетентного органу (посадової особи).

Суд звертає увагу посадової особи, яка склала даний протокол на те, що за обставинами справи особа правопорушника: 1) проживає на території м. Вінниці, 2) є повнолітньою собою, 3) характер інкримінованого правопорушення не пов'язаний з відносинами у сфері захисту прав споживачів.

Отже, враховуючи вимоги ч. 2 ст. 218 КУпАП, дана справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 156 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , може бути розглянута адміністративною комісією при виконавчому органі міської ради, тобто у даному випадку - діючою на території Вінницької міської громади адміністративною комісією при виконавчому комітеті Вінницької міської ради.

В постанові Вінницького міського суду Вінницької області від 20.04.2022 вже зверталась увага посадової особи ОВС на питання розмежування компетенції органів при розгляді даної категорії справ та щодо належного виконання вимог ст. 257 КУпАП під час оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення, що слугувало підставою повернення цих матеріалів з метою послідуючого направлення повноважному органу на розгляд, але були залишені посадовою особою поза увагою.

Враховуючи викладене, оскільки дана справа про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 156 КУпАП ОСОБА_1 непідвідомча Вінницькому міському суду Вінницької області, розгляд її судом відповідно до приписів Глави 17 КУпАП не є можливий, тому підлягає поверненню повторно до Відділу поліції №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для направлення за підвідомчістю до належного уповноваженого органу для розгляду по суті.

Керуючись ч.2 ст. 156, 218, 221, 278, 283 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 156 КУпАП - повернути Відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області для дотримання вимог ст. 213, 218, 257 КУпАП шляхом скерування протоколу серії ВАБ №82271 від 13.03.2022 на розгляд до повноважного органу за підвідомчістю.

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя: