Постанова від 16.05.2022 по справі 670/250/22

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Справа № 670/250/22

Провадження № 3/670/237/22

ПОСТАНОВА

16 травня 2022 року смт. Віньківці

Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Волкова О.М., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла із Сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 3 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , перебуває у декретній відпустці,

за ст. 173 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

16.05.2022 року на розгляд суду із Сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 3 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.

Згідно даних протоколу від 23.04.2022 року серія ВАБ № 159563, 23.04.2022 року близько 16.00 год. в смт. Віньківці по вул. Соборної України ОСОБА_1 безпідставно виражалась нецензурною лайкою в адресу ОСОБА_2 , а також пошкодила скло автомобіля марки ВАЗ 2110, д.н.з. НОМЕР_1 , та облила салон даного автомобіля фекаліями, який перебував в користуванні вище зазначеного громадянина, чим порушила громадський порядок та спокій громадян,а також вимоги ст. 173 КУпАП.

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення вважаю, що справу необхідно повернути для доопрацювання у зв'язку з неможливістю всебічного, повного та об'єктивного розгляду по суті.

Як визначено ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:

1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;

2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;

3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;

4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;

5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до положень ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення -- це офіційний документ, який відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

За змістом ст. 173 КУпАП відповідальність настає за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Однак в порушення вищезазначених вимог посадовою особою у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено:

-- адреси потерпілої особи, а вказано лише прізвище, ім'я та по батькові;

-- чи заподіяно потерпілому майнову шкоду та на яку суму, хоча матеріали справи містять висновок про вартість матеріального збитку;

-- не вказано власника пошкодженого автомобіля;

-- прізвища, адреси свідків, якщо вони є.

Крім того, датою інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення в протоколі про адміністративне правопорушення вказано 23.04.2022 року, однак із матеріалів справи слідує, що подія відбувалась 24.03.2022 року,а також не всі додані до протоколу ксерокопії документів завірені належним чином.

За наявності вказаних недоліків, допущених при оформленні адміністративного матеріалу, суд позбавлений можливості розглянути справу повно, всебічно і об'єктивно, тому вважає за необхідне повернути матеріали про адміністративне правопорушення до Сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 3 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення), під час якого необхідно правильно (відповідно до вимог вищевказаних чинних нормативних актів) скласти протокол про адміністративне правопорушення.

У разі пред'явлення ОСОБА_1 нового (конкретного) обвинувачення (правильного складення протоколу про адміністративне правопорушення) слід виконати вимоги ст. 254, ст. 256 КУпАП. При цьому звернути увагу, що згідно з вимогами вищезазначеної Інструкції (наказ № 1376 від 06.11.2015 р.) усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до нього, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено (п.п. 6, 7).

Керуючись ст. 278, ст. 283 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП повернути до Сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 3 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Волкова