Постанова від 10.05.2022 по справі 354/456/22

Справа № 354/456/22

Провадження № 3/354/445/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2022 року м.Яремче

Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №1 (м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, жителя АДРЕСА_1

за ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Віддленням поліції №1(м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області направлено в суд матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №417047 від 14.03.2022 року, громадянин ОСОБА_1 09.03.2022 року біля 19 год. 35 хв., перебуваючи в АДРЕСА_1 ображав нецензурними словами та погрожував фізичною розправою своїй сестрі громадянці ОСОБА_2 , чим вчинив насильство в сім'ї.

У судові засідання, призначені на 06.04.2022 року, 21.04.2022 року та 10.05.2022 року особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 не з'явився, не повідомивши причин неявки, хоча про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.

За таких обставин, у відповідності до вимог ч.2 ст.268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що провадження в даній справі підлягає закриттю з наступних підстав.

У відповідності до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи - ст. 280 КУпАП.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Вивченням матеріалів справи встановлено, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП підтверджується наступними доказами:

- рапортом помічника чергового відділення поліції №1 (м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області від 09.03.2022 року зі змісту якого слідує, що 09.03.2022 року о 19:35 год. надійшло повідомлення зі служби 102 від ОСОБА_2 про те, що в смт.Ворохта брат погрожує заявниці та забрав у неї банківську карточку. Виїздом групи реагування на місце події отримано пояснення від ОСОБА_3 , яка повідомила, що двоюрідний брат заявниці ОСОБА_1 забрав у неї банківську картку;

-заявою ОСОБА_2 від 09.03.2022 року в якій остання вказала, що просить вжити заходів щодо її брата ОСОБА_1 , який 08.03.2022 року біля 19 год. 00 хв. намагався зняти грошові кошти із банківської картки, на яку вона отримує соціальні виплати та висловлювався на її адресу нецензурною лайкою;

-письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 09.03.2022 року, в яких остання вказала, що проживає за однією адресою зі своїм братом ОСОБА_1 , який часто погрожує їй фізичною розправою, висловлюється нецензурною лайкою, та без її згоди здійснює зняття коштів з банківської карти, на яку вона отримує соцвиплати;

-рапортом та довідкою СДОП ВП №1(м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області Р.Стефурака від 23.03.2022 року з яких слідує, що ним проводилась перевірка по матеріалах ЄО 1356 від 09.03.2022 року за повідомленням ОСОБА_2 , яка просить притягунти до відповідальності її брата ОСОБА_1 , який систематично вчиняє з нею конфлікти, ображає нецензурними словами та виганяє з будинку.

Таким чином, дослідженими судом доказами підтверджується той факт, що 09.03.2022 року ВП №1(м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області зареєстроване повідомлення ОСОБА_2 , яка повідомила про факт незаконного використання належної їй банківської карти її братом ОСОБА_1 . З письмових пояснень ОСОБА_4 вбачається, що даний факт мав місце 08.03.2022 року біля 19 год. 00 хв., при цьому ОСОБА_1 ображав її нецензурною лайкою.

Разом з тим, будь-яких доказів, які б засвідчували факт вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства щодо своєї сестри ОСОБА_2 , тобто умисного вчинення нею будь-яких діянь (дій або бездіяльності) психологічного характеру (погрози, образи чи переслідування), фізичного чи економічного характеру, що включає словесні образи, погрози, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілого у вказані в протоколі про адміністративне правопорушення день та час, а саме 09.03.2022 року о 19 год. 35 хв. матеріали справи не містять як і доказів, що підтверджують факт родинних відносин між вказаними особами.

Положеннями ст.ст.7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.

У відповідності до приписів ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Статтею ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі та в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано право на справедливий і публічний розгляд справи.

Згідно ст.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.

Статтею 62 Конституції України закріплений принцип презумпції невинуватості, який передбачає, що ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість, а також, що всі сумніви стосовно доведеності вини особи, мають тлумачитись на її користь.

Верховний Суд у постанові від 08.07.2020 року у справі № 463/1352/16-а зазначив, що у силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи.

У відповідності до ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення - п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

З урахуванням викладеного, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку, що провадження у даній адміністративній справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП в діях ОСОБА_1 , а тому адміністративну справу порушену відносно нього слід провадженням в суді закрити.

Керуючись ст.ст. 7 ч.1, 245, 247 п.1, 251, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу, порушену відносно ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.173-2 КУпАП - провадженням закрити у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду України через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.

Суддя: Т. Л. Ваврійчук