Справа №705/964/22
3/705/898/22
13 травня 2022 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Годік Л.С., за участю адвоката Каленської С.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського районного управління Головного управління ДСНС України у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої АЗС №06/3 ТОВ «Сокар Петролеум», начальником, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185-14 КУпАП, -
в ст ан ов ив :
ОСОБА_1 16.02.2022 о 10 год. 10 хв. створила перешкоду у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та технічної безпеки, пов'язані з проведенням планового заходу державного нагляду (контролю), який повинен здійснюватись з 07.02.2022р. по 18.02.2022р., за адресою: м. Умань вул. Київська, 25а ТОВ «Сокар Петролеум» на підставу річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2022 рік затвердженого наказом від 30.11.2021 року №786 Наказу ГУДСНС України у Черкаській області від 04.01.2022 року №1, посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 04.01.2022 року №4188, повідомлення про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) від 04.01.2022р. №3066.
ОСОБА_1 будучи повідомленою в суд не з'явилась, попередньо надала письмові пояснення, в яких винною себе не визнає. Крім того, просила винести постанову про закриття справи №705/964/22 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Представник ОСОБА_1 - адвокат Каленська С.С. в судовому засіданні просила суд закрити провадження по справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення враховуючи, що остання не є суб'єктом відповідальності за вчинення вказаного правопорушення, оскільки відповідно до посадової інструкції вона не є відповідальною за проведення заходів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки. Крім того, зазначила, що протокол про адміністративне правопорушення складено на ОСОБА_1 за порушення нею ст. 185-14 КУпАП, при цьому стаття 185-14 КУпАП має дві частини, при цьому в протоколі не зазначено під яку частину статті 185-14 КУпАП підпадають дії ОСОБА_1 ..
Враховуючи процесуальну позицію особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, позицію адвоката, вивчивши матеріали справи, дослідивши наявні у ній докази суд дійшов до наступного висновку.
16.02.2022 року головним інспектором ВЗНС Уманського РУ ГУДСНС України у Черкаській області складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Так згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 16.02.2022 р. о 10год. 10 хв. створила перешкоду у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та технічної безпеки, пов'язані з проведенням планового заходу державного нагляду (контролю), який повинен здійснюватись з 07.02.2022р. по 18.02.2022р., за адресою: м. Умань вул. Київська, 25а ТОВ «Сокар Петролеум» на підставу річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з надзвичайних ситуацій на 2022 рік затвердженого наказом від 30.11.2021 року №786 Наказу ГУДСНС України у Черкаській області від 04.01.2022 року №1, посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 04.01.2022 року №4188, повідомлення про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) від 04.01.2022р. №3066. Такі дії ОСОБА_1 на думку головного інспектора ВЗНС Уманського РУ ГУДСНС України у Черкаській області підпадають під порушення вимог ст. 185-14 КУпАП.
При цьому слід зазначити, що стаття 185-14 КУпАП містить дві частини, тому з урахуванням того, що в протоколі не зазначено під дію якої частини статті підпадають дії ОСОБА_1 , суд позбавлений можливості об'єктивно і повно розглянути матеріали про адміністративне правопорушення та відповідно накласти стягнення.
Крім того, матеріалами справи не підтверджено, що саме ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення зазначеного у протоколі правопорушення.
Враховуючи зазначене, приходжу до висновку, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 185-14 КУпАП підлягає закриттю, оскільки в її діях відсутній склад інкримінованого правопорушення.
Керуючись ст.ст. 185-14, 247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 185-14 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Черкаського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Леся Сергіївна Годік