Єдиний унікальний номер: 379/405/22
Провадження № 3/379/294/22
13 травня 2022 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області у складі судді Музиченко О.О.,
розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли 13.05.2022 з відділення поліції № 2 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_2 , виданий 21.02.2021 органом №3245, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , студента 2-го курсу Богуславського ДНЗ ЦПТО, до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
29.04.2022 близько 20 год. 30 хв., перебуваючи по провулку Парковому в м. Тараща неповнолітній ОСОБА_2 розпивав слабоалкогольний напій, а саме пиво «Чернігівське світле». Зазначеними діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.178 КУпАП.
Неповнолітній ОСОБА_2 в судовому засіданні за участю законного представника - батька ОСОБА_3 не заперечував щодо розгляду справи 13.05.2022, свою вину у вчиненні правопорушення визнав, вказав, що у протоколі усе викладено вірно, в подальшому він подібного не допустить.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП - розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Вина ОСОБА_2 у скоєному адміністративному правопорушенні стверджується матеріалами адміністративної справи, а саме:
даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 869140 від 04.05.2022 (а.с.1);
поясненнями ОСОБА_2 від 04.05.2022 (а.с.5).
копією пояснень ОСОБА_4 від 02.05.2022 (а.с.6)
копією пояснень ОСОБА_5 від 02.05.2022 (а.с.7)
копією пояснень ОСОБА_6 від 02.05.2022 (а.с.8)
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Стягнення за адміністративне правопорушення, згідно вимог ст.33 КУпАП накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 13, ст. 24-1 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, а сам: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Оскільки ОСОБА_2 є неповнолітнім, має повних 17 років, враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, ставлення неповнолітнього до скоєного, обставини, що обтяжують і пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд висновує про необхідність застосування до нього заходу адміністративного впливу у виді попередження.
Вказаний вид адміністративного впливу у даному випадку суд вважає необхідним і достатнім для виправлення неповнолітнього ОСОБА_2 , а також попередження вчиненню ним нових правопорушень.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи той факт, що попередження відповідно до норм ст.24-1 КУпАП не відноситься до видів адміністративних стягнень та являється заходом впливу, що застосовується до неповнолітніх, суд не вбачає підстав для стягнення судового збору із ОСОБА_2 .
Керуючись ст.ст. 13, 24-1, 26, 33-35, 178, 283-285, 287, 289, 294, КУпАП, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП, і піддати його заходу адміністративного впливу у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Суддя Таращанського районного суду Київської області Ольга МУЗИЧЕНКО