Справа 688/1046/22
№ 1-кс/688/801/22
Ухвала
12 травня 2022 року м.Шепетівка
Слідчий суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання прокурора Шепетівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку,
встановив:
12 травня 2022 року прокурор Шепетівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку.
Клопотання мотивовано тим, що 09 травня 2022 року до чергової частини ВПД №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, надійшла письмова заява від ОСОБА_5 , про те, що ОСОБА_6 , за місцем проживання, що по АДРЕСА_1 , у своєму будинку, незаконно зберігає висушені та подрібнені рослини, ззовні схожі на канабіс.
09 травня 2022 року за даним фактом було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022244060000290 від 09 травня 2022 року та розпочато досудове розслідування за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.
Згідно рапорту ст. оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції ОСОБА_7 , перевіривши вказану інформацію, ОСОБА_6 дійсно може зберігати у своєму господарстві, висушені та подрібнені рослини конопель (канабіс) та дана інформація заслуговує на оперативний інтерес.
На підставі викладеного, існують реальні підстави вважати, що в господарстві ОСОБА_6 , а саме на присадибній ділянці, в житловому будинку та інших приміщеннях, що знаходиться в АДРЕСА_1 , може зберігатись заборонений в обігу наркотичний засіб - канабіс.
Згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, господарство за адресою: АДРЕСА_1 , належить на основі договору дарування ОСОБА_8 , (1/2) частини будинку, та ОСОБА_9, на основі договору дарування (1/2) частини будинку.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що наявна інформація здобута в ході досудового розслідування свідчить про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, та з метою відшукування наркотичного засобу - канабісу, на даний час в рамках проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку в господарстві, що за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на основі договору дарування ОСОБА_8 (1/2) частини будинку та ОСОБА_9 на основі договору дарування (1/2) частини будинку, а саме присадибної ділянки, подвір'я, житлового будинку та інших споруд, які знаходяться у вказаному господарстві.
Вилучення вказаних об'єктів, надасть змогу отримати інформацію яка сама по собі, а також в сукупності з іншими речами може мати істотне значення речового доказу у кримінальному провадженні.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задоволити.
Вислухавши доводи прокурора, якими він обґрунтовує клопотання, дослідивши надані документи, суд приходить до наступного.
Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Відповідно до ч. 5 ст. 236 КПК України, обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження. Обшук особи повинен бути здійснення особами тієї ж статі.
Кримінальне правопорушення (злочин) кваліфіковане за ч.1 ст. 309 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що до вчинення вищевказаного злочину може бути причетний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає у житловому будинку за адресою АДРЕСА_1 , який згідно інформації КП «Ізяславське міське БТІ» від 09 травня 2022 року за № 78, належить на праві власності ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора, в рамках кримінального провадження №12022244060000290, є не обґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки всупереч вимог ч.3 ст.234 КПК ним не долучено достатньо доказів на підтвердження того, що обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення.
Керуючись ст.ст.110, 233, 234, 236, 309 КПК України, -
ухвалив:
В задоволенні клопотання прокурора Шепетівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку - відмовити.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1