Постанова від 06.05.2022 по справі 444/784/22

Справа № 444/784/22

Провадження № 3/444/426/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2022 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянувши в залі суду в м. Жовква матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВПС "Рава-Руська" 7 прикордонного Карпатського загону західного регіонального управління державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Тернопіль, місце проживання: АДРЕСА_1 , згідно протоколу тимчасово не працює, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серія НОМЕР_1 , виданий 05.01.2016, орган, що видав 6101, паспорт громадянина США для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), -

- за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Інспектором прикордонної служби 2 категорії-перекладач 2 групи інспекторів прикордонного контролю ВІПС "Рава-Руська" (тип А) відділу прикордонної служби "Рава-Руська" (тип Б) 7 прикордонного Карпатського загону штаб-сержантом Духнич К.А. 29.04.2022 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №239431 відносно ОСОБА_1 , якій ставиться до вини наступне. "29.04.2022 о 00 год. 05 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" під час проходження прикордонного контролю на в'їзд в Україну з Республіки Польща було виявлено громадянку, яка пред'явила паспорт громадянки США для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час додаткового вивчення питання щодо наявності законних підстав для перетинання державного кордону України було встановлено, що особа є громадянкою України, що підтверджує паспорт громадянки України для виїзду за кордон серія НОМЕР_1 , виданий 05.01.2016, орган, що видав 6101, на установчі дані громадянки України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Тому, наявність паспорта громадянки США у громадянки України ОСОБА_1 є порушенням, оскільки остання, відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про громадянство України" у правових відносинах з Україною визнається лише громадянкою України. Даним фактом вищевказана громадянка порушила вимоги статей 2, 3 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", п. 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 року № 57, тобто здійснила спробу незаконного перетинання державного кордону України без відповідних докуметів, чим вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 КУпАП".

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, подала заяву про розгляд справи у її відсутності.

Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з наступних підстав.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 248 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 має паспорт громадянки США для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З рапорта начальника 1 групи інспекторів прикордонного контролю ВІПС "Рава-Руська" (тип А) ВПС "Рава-Руська" молодшого лейтенанта Мельник І. начальникові ВІПС "Рава-Руська" (тип А) ВПС "Рава-Руська" І категорії (тип Б) Сарахману А. вбачається, що о 00 год. 05 хв. прикордонним нарядом "Перевірка документів" у складі штаб-сержанта ОСОБА_4 під час оформлення осіб на в'їзд в Україну з Республіки Польща у пішому порядку було виявлено громадянку України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка пред'явила на паспортний контроль паспорт громадянки США для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

ОСОБА_6 наявного у матеріалах справи про адміністративне правопорушення паспорта громадянки США для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підтверджено, що 16 жовтня 2017 року громадянці США ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , видано паспорт громадянки СШАдля виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном дії до 15.10.2027.

ОСОБА_6 наявного у матеріалах справи про адміністративне правопорушення паспорта громадянки України для виїзду за кордон серія НОМЕР_1 , виданий 05.01.2016, орган, що видав 6101, підтверджено, що 05.01.2016 року громадянці України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , видано паспорт громадянки України для виїзду за кордон серія НОМЕР_1 , виданий 05.01.2016, орган, що видав 6101 терміном дії до 05.01.2026.

Диспозиція частини 1 статті 204-1 КУпАП передбачає відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Доказів, які давали б підстави піддати сумніву належність поданого ОСОБА_1 уповноваженому органу державної прикордонної служби України паспорта громадянки СШАдля виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та документу, який був виявлений під час проведення перевірочних заходів, а саме паспорта громадянки України для виїзду за кордон серія НОМЕР_1 , виданий 05.01.2016, орган, що видав 6101, - у справі немає. Виявлення у ОСОБА_1 уповноваженим органом державної прикордонної служби України паспорта громадянки України для виїзду за кордон після пред'явлення нею тому ж органу паспорту громадянки США для виїзду за кордон, належності будь-якого з цих документів не виключає.

Суду не представлено доказів, які б підтверджували, що вищевказаний паспорт громадянки США для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який 29.04.2022 був пред'явлений ОСОБА_1 в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" під час проходження прикордонного котролю на в'їзд в Україну з Республіки Польща, є невідповідним документом, підробленим документом, чи таким, що містить недостовірні відомості про особу.

Наведені вище докази достовірно підтверджують, що 29.04.2022 ОСОБА_1 пред'явила у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська» під час проходження прикордонного контролю на в'їзд в Україну з Республіки Польща паспорт громадянки США для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є офіційним документом, достовірність якого не оспорюється і який надає певні права.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за спробу незаконного перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів, не грунтується на фактичних обставинах справи.

Відповідно до принципів Європейської Конвенції "Про громадянство" від 06.11.1997, ратифікованої Україною Законом від 20.09.2006, Україна зобов'язалася гарантувати права громадян із множинним громадянством, зокрема, ст. 17, відповідно до якої, визначаючи права та обов'язки, пов'язані із множинним громадянством: громадяни держави - учасниці, які мають інше громадянство, мають на території держави учасниці, в якій вони проживають, ті самі права та обов'язки, як і інші громадяни держави-учасниці.

Від так, паспорт громадянки США для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий уповноваженим органом США 16 жовтня 2017 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не є невідповідним документом, підробленим документом, чи таким, що містить недостовірні відомості про особу.

Враховуючи викладене, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП адміністративного правопорушення, наявними в матеріалах справи доказами не доведена, а тому, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю відсутність події і складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .

Керуючись саттями 204-1, 247, 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-1 КпАП України закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. ст. 287, 294 КУпАП.

Суддя Ясиновський Р. Б.