Рішення від 05.05.2022 по справі 340/1714/21

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2022 року м. Кропивницький Справа № 340/1714/21

Кіровоградський окружний адміністративний суду у складі судді Черниш О.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач: Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області (25015, м. Кропивницький, вул. Єгорова, 25, код ЄДРПОУ 37795939)

про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , через адвоката Павлова І.Г., звернувся до суду з позовом до Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення.

Позов мотивував тим, що позивач 16.07.1997 року був документований паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , який був виданий йому Новоархангельським РВ УМВС України в Кіровоградській області в порядку обміну паспорту громадянина України серії НОМЕР_3 . У листопаді 2020 року представник позивача дізнався про те, що ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області 18.05.2009 року було прийнято рішення про визнання недійсним паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_1 . Позивач стверджує про незаконність та безпідставність цього рішення та порушення порядку його прийняття. З цих підстав просить суд визнати протиправним та скасувати рішення у формі висновку ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області від 18.05.2009 року в частині вилучення та знищення паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_1 , що був виданий 16.07.1997 року Новоархангельським РВ УМВС України в Кіровоградській області.

Ухвалою судді від 12.05.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Від представника відповідача надійшов відзив на позов, мотивований тим, що ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області була проведена перевірка підстав видачі паспорта ОСОБА_1 та встановлено, що той не є громадянином України, а виданий йому паспорт громадянина України є таким, що оформлений з порушенням законодавства України. Тож відповідно до пункту 40 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС України від 15.06.2006 року №600, складено висновок від 18.05.2009 року про те, що паспорт підлягає вилученню і знищенню. Доводячи правомірність цього висновку, представник відповідача просив суд у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.

ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Єреван Вірменської РСР.

У липні 1996 року ОСОБА_1 звернувся до паспортної служби Новоархангельського РВ УМВС України в Кіровоградській області із заявою про видачу паспорта громадянина України замість паспорта громадянина СРСР серії НОМЕР_4 , виданого 24.06.1976 року Ленінаканським РВ м. Єреван.

Паспортист Новоархангельського РВ УМВС України в Кіровоградській області оформив та 27.07.1996 року видав позивачу паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 . Паспорт громадянина СРСР серії НОМЕР_4 був знищений.

Згодом паспортист Новоархангельського РВ УМВС України в Кіровоградській області оформив та 16.07.1997 року видав позивачу паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 замість паспорту громадянина України серії НОМЕР_3 , непридатного для подальшого використання. Паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 був знищений у зв'язку з непридатністю.

У травні 2009 року до ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області надійшов запит УСБУ в Кіровоградській області щодо підстав та законності видачі Новоархангельським РВ УМВС України в Кіровоградській області паспортів окремим громадянам, уродженцям Вірменії, зокрема ОСОБА_1 .

За наслідками службової перевірки посадовими особами ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області складено висновок №8/1735 від 18.05.2009 року, яким встановлено, що станом на 24.08.1991 року (на момент проголошення незалежності України) та 13.11.1991 року (на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України") ОСОБА_1 на території України постійно не проживав, зареєстрованим (приписаним) не був, не підпадав під дію Закону України "Про громадянство України" щодо належності (набуття) до громадянства України.

У ході службової перевірки встановлено факт порушення колишнім начальником паспортного підрозділу Новоархангельського РВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 вимог Закону України "Про громадянство", пунктів 1, 12 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 02.09.1993 року, пунктів 10, 17, 21 Інструкції щодо правил та порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженої наказом МВС України від 17.08.1994 року №316, щодо безпідставної видачі паспортів громадянина України громадянину Республіки Вірменії ОСОБА_1 .

Цим висновком зокрема вирішено:

- визнати паспорт громадянина України, який оформлений на ім'я ОСОБА_1 з порушенням вимог законодавства України, таким, що підлягає вилученню і знищенню;

- копію висновку направити до Новоархангельського РВ УМВС України в Кіровоградській області для прийняття заходів по виявленню і вилученню безпідставно виданих паспортів громадянина України;

- працівникам адресно-довідкового сектору ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області на підставі прийнятого рішення виставити відповідні сигнальні картки на громадянина ОСОБА_1 ;

- копію висновку направити до УГІРФО УМВС України в областях, в м. Києві та м. Севастополі для вжиття заходів щодо вилучення безпідставно виданих паспортів громадянина України.

Позивач стверджує, що копію цього висновку він отримав лише у січні 2021 року. Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір, суд виходів з того, що відповідно до статті 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.

Станом на 1996-1997 роки належність особи до громадянства України була врегульована нормами Закону України "Про громадянство України" №1636-ХІІ від 08.10.1991 року, який було введено в дію 13.11.1991 року.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про громадянство України" №1636-ХІІ (в редакції, чинній на момент документування позивача паспортом громадянина України) громадянами України є:

1) особи, які на момент набрання чинності цим Законом проживали в Україні, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, які не є громадянами інших держав і які не заперечують проти набуття громадянства України;

2) особи, які працюють за державним направленням, проходять військову службу, навчаються за межами України або виїхали на законних підставах на постійне проживання до іншої країни за умов, якщо вони народилися чи довели, що постійно проживали в Україні до моменту виїзду за кордон, не перебувають у громадянстві інших держав і не пізніш як через п'ять років після набрання чинності цим Законом виявили бажання стати громадянами України.

3) особи, які набули громадянства України відповідно до цього Закону.

Крім того, згідно зі статтею 9 Закону України "Про правонаступництво України" №1543-XII від 12.09.1991 року всі громадяни Союзу РСР, які на момент проголошення незалежності України постійно проживали на території України, є громадянами України.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про громадянство України" №1636-ХІІ громадянство України набувається: 1) за народженням; 2) за походженням; 3) через прийняття до громадянства України; 4) через поновлення у громадянстві України; 5) за іншими підставами, передбаченими цим Законом; 6) за підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Пунктом 1 частини 1 статті 30 Закону України "Про громадянство України" №1636-ХІІ передбачено, що належність осіб, які проживають на території України, до громадянства України, визначають Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ Кримської АРСР, управління внутрішніх справ виконавчих комітетів обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про громадянство України" №1636-ХІІ документами, які підтверджують громадянство України, є паспорт громадянина України, а для осіб до 16 років - свідоцтво про народження.

Статтею 30 Закону України "Про громадянство України" №1636-ХІІ передбачено, що особам, які набули у встановленому Законом порядку громадянства України, органи внутрішніх справ України або дипломатичні представництва чи консульські установи України вручають паспорти громадянина України. У документах дітей, які не досягли 16 років, робиться запис про їх належність до громадянства України.

Особам, які проживають в Україні і не є громадянами України, органи внутрішніх справ України видають посвідки на проживання.

Пунктом 2 Розпорядження Президента України "Про прискорення реалізації Закону України "Про громадянство України" №60/92-рп від 18.04.1992 року доручено Міністерству внутрішніх справ України протягом 1992 року внести у нині чинні паспорти громадян України, які проживають на її території, написи "Україна", "України" - замість "СРСР", "Союзу Радянських Соціалістичних Республік" відповідно.

Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року №2503-XII затверджено Положення про паспорт громадянина України.

Пунктами 1, 2, 12, 13 цього Положення передбачено, що паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України.

Паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається кожному громадянинові України паспортною службою органів внутрішніх справ (далі - паспортною службою) після досягнення 16-річного віку.

Видача та обмін паспорта провадиться у місячний термін за місцем постійного проживання громадянина.

Для одержання паспорта громадянин подає: заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України; свідоцтво про народження; дві фотокартки розміром 35 х 45 мм; у необхідних випадках - документи, що підтверджують громадянство України.

За правилами пунктів 16, 17 цього Положення обмін паспорта провадиться у разі: зміни (переміни) прізвища, імені або по батькові; встановлення розбіжностей у записах; непридатності для користування.

Для обміну паспорта громадянин подає: заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України; паспорт, що підлягає обміну; дві фотокартки розміром 35 х 45 мм.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.1994 року №700 затверджено Положення про паспортну службу органів внутрішніх справ (надалі - Положення №700).

Відповідно до пункту 1 Положення №700 паспортна служба органів внутрішніх справ (далі - паспортна служба) є складовою частиною міліції громадської безпеки системи МВС.

До складу паспортної служби входять: управління паспортної, реєстраційної та міграційної роботи МВС; управління паспортної, реєстраційної та міграційної роботи головних управлінь, управлінь МВС у Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі; відділ (відділення) паспортної роботи міських (районних) органів внутрішніх справ.

Згідно з пунктами 3, 4 Положення №700 головним завданням паспортної служби є: реалізація державної політики щодо паспортизації громадян; забезпечення видачі громадянам України, які постійно проживають в Україні, паспорта громадянина України і паспорта громадянина України для виїзду за кордон та проїзного документа дитини.

Паспортна служба відповідно до покладених на неї завдань: 1) організовує роботу, пов'язану із документуванням населення, пропискою, випискою, реєстрацією та обліком громадян за місцем їх проживання, здійснює контроль за виконанням громадянами і посадовими особами правил паспортної системи.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.08.1994 року №316, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.09.1994 року за №211/421, затверджено Інструкцію щодо правил та порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України (надалі - Інструкція №316), яка була чинною до 27.06.2006 року та визначала основні положення практичної діяльності паспортної служби органів внутрішніх справ щодо правил та порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України.

Відповідно до пунктів 7, 8, 9 Інструкції №316 при обміні паспортів громадянами подаються паспорти, що підлягають обміну, а при обміні паспортів у випадках зміни прізвища, імені та по батькові або встановлення розбіжностей у запису (невідповідність занесених у паспорт відомостей і відміток) - також свідоцтва органів реєстрації актів громадянського стану чи інші документи, що підтверджують ці обставини.

Якщо обмін провадиться у зв'язку із встановленням розбіжностей у записах чи непридатності паспорта для користування (пошкодження з різних причин, загублення фотографічної картки тощо), органами внутрішніх справ здійснюється необхідна перевірка особи заявника і факту видачі їй пред'явленого паспорта, що підлягає обміну.

Громадянами для одержання й обміну паспортів, крім документів, передбачених пунктами 6 та 7 цієї Інструкції, подаються також заява форми №1 (додаток №1) і дві фотокартки розміром 35 х 45 мм.

Заяви заповнюються, як правило, особисто громадянами, розбірливим почерком, синім, фіолетовим чи чорним чорнилом (пастою) з повними відповідями на всі запитання. Підписи громадян у заявах засвідчуються службовими особами, відповідальними за додержання паспортних правил, чи особами, уповноваженими на ведення паспортної роботи. Якщо громадяни проживають у містах, районних центрах і селищах міського типу, у квартирах та будинках, що належать їм на правах особистої власності, підписи в заявах засвідчуються працівниками паспортної служби.

Приймання документів для одержання й обміну паспортів від громадян, що проживають у будинках місцевих Рад народних депутатів, державних, кооперативних і громадських організацій, житлово-будівельних кооперативів і в гуртожитках, проводиться особами, відповідальними за додержання паспортних правил, або особами, уповноваженими для ведення паспортної роботи, які у триденний строк подають документи і фотокартки до органів внутрішніх справ і повідомляють громадянам час одержання паспортів.

Згідно з пунктом 10 Інструкції №316 документи, що надійшли до органів внутрішніх справ, розглядають начальники паспортної служби, а у випадках відсутності останніх - особи, які виконують їх обов'язки і приймають рішення про видачу чи обмін паспортів, про що робиться запис у заяві форми №1. Видача та обмін паспорта провадиться у місячний термін за місцем постійного проживання громадянина.

Відповідно до пункту 21 Інструкції №316 іноземцям і особам без громадянства, які прийняті до громадянства України, паспорти видаються за місцем проживання на підставі довідок ВВІР Управлінь (відділів) паспортної, реєстраційної та міграційної роботи головних управлінь МВС України в Криму, м. Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях і м. Севастополі.

У розділі "Службові відмітки" заяв форми №1 вказується, коли, яким рішенням дані особи прийняті до громадянства України та з якого громадянства (підданства). Наприклад: "Прийнятий до громадянства України з громадянства Республіки Польща Указом Президента України від 15 грудня 1994 р., протокол N 17".

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.06.2006 року №600, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.07.2006 року за №804/12678, затверджено Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України (надалі - Порядок №600), який був чинним до 27.07.2012 року.

Згідно з пунктом 2 Порядку №600 паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається територіальними підрозділами у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб міських, районних управлінь (відділів) МВС (далі - територіальні підрозділи) за місцем проживання кожному громадянинові України після досягнення 16-річного віку, а надалі в разі необхідності обмінюється, видається замість утраченого, викраденого або зіпсованого.

Розділом 9 Порядку №600 урегульовані правила вилучення, зберігання і знищення паспортів.

Відповідно до пункту 40 Порядку №600 погашаються, уважаються недійсними та знищуються паспорти:

- які обмінюються у зв'язку зі зміною прізвища, імені та по батькові або внаслідок інших обставин;

- осіб, які виїхали на постійне проживання за кордон або втратили громадянство України;

- знайдені, замість яких видані нові;

- померлих громадян;

- зіпсовані під час заповнення;

- оформлені з порушенням законодавства України;

- не отримані власником протягом півроку.

У графі "службові відмітки" заяви про видачу паспорта, який підлягає знищенню, зазначаються дата та підстави його знищення, після чого заява вилучається з діючої картотеки і вміщується до архівної картотеки.

У разі оформлення паспорта з порушенням законодавства керівником територіального органу (підрозділу) проводиться службова перевірка, про що складається висновок у двох примірниках, який затверджується керівником територіального органу (підрозділу) внутрішніх справ. Перший примірник висновку зберігається в територіальному підрозділі, а другий - направляється до Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України.

У ході судового розгляду справи позивач на виконання ухвали суду від 12.05.2021 року про надання доказів щодо обставин та часу прибуття його до України для постійного проживання та належності до громадянства України надав пояснення, що наприкінці 80-років минулого століття, коли існував ОСОБА_3 , він періодично приїжджав в Україну на заробітки, оскільки у с. Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області мешкали його родичі, які допомагали знаходити йому роботу. Після розпаду Радянського Союзу у 1995 році він прийняв рішення переїхати жити в Україну. Переїхав до села Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області, родичі допомогли йому з пропискою у гуртожитку та працевлаштуванням. У липні 1996 року він звернувся до паспортного столу Новоархангельського району із заявою про обмін паспорта колишнього СРСР на український паспорт та отримав його. Оскільки його паспорт громадянина України не був визнаний недійсним або виданим з порушенням вимог законодавства, позивач вважає себе громадянином України.

Відповідно до інформації паспортно-візового управління МВС і НБ Республіки Вірменії від 20.01.1999 року ОСОБА_1 з 05.12.1980 року прописаний на території Республіки Вірменія та відповідно до пункту 1 статті 10 Закону Республіки Вірменія "Про громадянство Республіки Вірменія" є громадянином Республіки Вірменія.

Тож суд установив, що ОСОБА_1 у 1995 році прибув на територію України з Республіки Вірменії як громадянин Республіки Вірменія та під час перебування в Україні до уповноважених органів з питань набуття громадянства України не звертався, у встановленому законодавством порядку до громадянства України прийнятий не був.

Натомість у липні 1996 року ОСОБА_1 отримав у паспортній службі Новархангельського РВ УМВС України в Кіровоградській області паспорт громадянина України, який був виданий йому замість паспорту громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року. Доказів того, що у паспорті громадянина СРСР ОСОБА_1 була відмітка про виписку з місця проживання у ОСОБА_4 та відмітка про прописку в Україні, яка б підтверджувала факт постійного проживання позивача на території України станом на 1991 рік, суду не надано.

У заяві про видачу паспорта (форма №1) у графі "місце проживання - назва міста села, селища, вулиці, № будинку, корпусу, квартири, чи перебував (ла) в іноземному громадянстві (підданстві) і прийнятий (а) до громадянства України; коли, з якої країни прибув(ла) в Україну в порядку рееміграції, переселення і т.п." зазначена адреса місця проживання ОСОБА_1 : с. Торговиця (14.04.91), пр. 16.09.95. Відомості про перебування ОСОБА_1 у громадянстві Республіки Вірменія у цій заяві не вказані.

Між тим, за обліками осіб, які були постійно зареєстровані (прописані) на території Торговицької сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області з квітня 1991 року, ОСОБА_1 не значиться.

Наведене свідчить про те, що ОСОБА_1 на дату видачі йому Новоархангельським РВ УМВС України в Кіровоградській області паспорта громадянина України, а саме ІНФОРМАЦІЯ_2 , не належав до громадянства України, а паспорти громадянина України, які були оформлені 27.07.1996 року та 16.07.1997 року, видані йому всупереч вимогам законодавства.

Ці обставини були встановлені у ході службової перевірки, проведеної ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області у травні 2009 року, щодо законності видачі працівниками паспортного підрозділу Новоархангельського РВ УМВС України в Кіровоградській області паспортів громадянина України.

Відповідно до пункту 40 Порядку №600 оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства України є самостійною підставою для визнання його недійсним та знищення. У разі такому разі керівником територіального підрозділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб проводиться службова перевірка, про що складається висновок у двох примірниках, який затверджується керівником територіального органу (підрозділу) внутрішніх справ.

Тож ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області як територіальний орган у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС, встановивши, що виданий на ім'я ОСОБА_1 паспорт громадянина України оформлений паспортною службою Новоархангельського РВ УМВС України в Кіровоградській області з порушенням законодавства України, правомірно на підставі пункту 40 Порядку №600 прийняв рішення про те, що цей паспорт підлягає вилученню і знищенню.

Суд установив, що прокуратурою Новоархангельського району Кіровоградської області у 2009 році розслідувалася кримінальна справа, порушена за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.364, ч.1 ст.366 КК України. Досудовим розслідуванням установлено, що начальник військового облікового столу Торговицької сільської ради, до посадових обов'язків якої входило здійснення реєстрації осіб, які прибули на тимчасове або постійне місце проживання до с. Торговиця, та облік військовозобов'язаних с. Торговиця Новоархангельського району, діючи умисно, з метою сприяння окремим особам у незаконному отриманні громадянства України, за усною вказівкою начальника Новоархангельського ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області, використовуючи своє службове становище та діючи всупереч інтересам служби, у 1995-1997 роках внесла до домової книги № 7 для прописки громадян, які проживають на території Торговицької сільської ради Новоархангельського району, записи про проживання на території зазначеного населеного пункту станом на 24.08.1991 року (на момент проголошення незалежності України) 15 вихідців з Вірменії. Будучи уповноваженою на ведення паспортної роботи, вона внесла до змісту заяв про видачу паспорта завідомо неправдиві відомості про проживання цих осіб на території Торговицької сільської ради, які засвідчила своїм підписом та печаткою Торговицької сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області. У подальшому на підставі складених документів начальником Новоархангельського ВГІРФО УМВС України в Кіровоградській області у 1995-1997 роках прийнято рішення про видачу паспорта, хоча вказані громадяни на обліку як особи, що були постійно зареєстровані на території Торговицької сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області станом на 24.08.1991 року, не перебували на території України постійно і зареєстровані не були, а тому під дію Закону України "Про громадянство України" не підпадають.

Постановою Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 12.10.2009 року №1-п-15/09 обвинувачувану особу звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності, а справу щодо неї провадженням закрито.

Тому суд дійшов до висновку, що спірний висновок №8/1735 від 18.05.2009 року в оскарженій позивачем частині є законним та скасуванню не підлягає, а позивачем не надано належних доказів на підтвердження факту постійної реєстрації та проживання на території України у 1991 році.

Подібний висновок висловлений у постанові Верховного Суду від 13.06.2018 року у справі №815/7480/16.

Доводи представника позивача про незаконність вилучення у ОСОБА_1 паспорту громадянина України суд відхиляє, оскільки паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 16.07.1997 року Новоархангельським РВ УМВС України в Кіровоградській області на ім'я ОСОБА_1 , у нього не вилучався, не знищувався, перебуває у володінні позивача. До інформаційної бази недійсних паспортів цей документ не внесений.

Відтак у задоволенні позову про визнання спірного рішення протиправним та скасування слід відмовити.

Оскільки позивачу відмовлено у задоволенні його позову, підстави для стягнення на його користь судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 295 КАС країни, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш