Справа № 143/279/19
29.04.2022р. м. Погребище
Погребищенський районний суд Вінницької області, в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Погребище подання заступника начальника СПД №2 ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого, а саме: 04.04.2011 Погребищенським районним судом Вінницької області за ч.1 ст.186 КК України до 200 годин громадських робіт; 23.12.2013 Погребищенським районним судом Вінницької області за ч.1 ст.125 КК України до 200 годин громадських робіт; 14.04.2016 Погребищенським районним судом за ч.2 ст.263 КК України до 3 місяців арешту; 24.04.2018 Погребищенським районним судом за ч.1 ст.185, ст.395 КК України до 3 місяців арешту; 02.04.2019 Погребищенським районним судом Вінницької області за ст.395 КК України до 3 місяців арешту,-
Встановив:
В поданні СПД №2 ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області порушується питання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , як щодо особи, яка після звільнення з місць позбавлення волі систематично порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Так, 05.05.2021 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді попередження, за що його було також попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду.
05.05.2021 він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.175-1 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн, за що його було попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду.
18.04.2022 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.175-1 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді штрафу 170 грн., за що його було попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду.
20.04.2022 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.175-1 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді штрафу 170 грн., за що його було попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду.
21.04.2022 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.176 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді штрафу 51 грн., за що його було попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду.
21.04.2022 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.177 КУпАП до адміністративного стягнення у вигляді штрафу 51 грн., за що його було попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надіслав заяву у якій не заперечував проти задоволення подання та встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Представник СПД №2 ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився також, надіслав заяву у якій підтримав подання.
З'ясувавши позицію учасників процесу та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання слід задовольнити з наступних підстав.
Згідно з п.«в» ст.3, п.«в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріалами органів Національної поліції.
Оскільки ОСОБА_4 після відбуття покарання у виді позбавлення волі, до погашення у встановленому законом порядку судимості, не зважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушував громадський порядок, за що шість раз протягом року піддавався адміністративній відповідальності, то з метою запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень відносно нього необхідно встановити адміністративний нагляд, застосувавши такі обмеження щодо його поведінки: заборону виходу з будинку в нічний час, заборону перебування у місцях, де на розлив продаються спиртні напої та заборону виїзду за межі району без дозволу відповідальних осіб СПД №2 ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», -
Ухвалив:
Встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на один рік.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
-заборонити виходити з будинку за місцем проживання ( АДРЕСА_1 ) з 22.00 год. до 06.00 год., крім роботи у нічну зміну;
-заборонити відвідувати місця торгівлі, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив (кафе, бари, ресторани, дискотеки, магазини та ін.);
-заборонити виїжджати за межі Погребищенської територіальної громади Вінницького району Вінницької області без дозволу відповідальних осіб СПД №2 ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області;
-зобов?язати з?являтись в СПД №2 ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для реєстрації у 1-й четвер кожного місяця до начальника сектору, в разі його відсутності до інспектора чергового.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Погребищенський районний суд Вінницької області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя