Постанова від 09.10.2007 по справі 28/253А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

09.10.07 Справа№ 28/253А

11 год. 50 хв.

За позовом: Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова, м. Львів

до відповідача: Кооперативу «Львівсервіс-Арт», м. Львів

про спонукання до вчинення дій

Суддя Морозюк А.Я.

Секретар судового засідання

Онишко І.Р.

м. Львів, вул. Личаківська,128,

Зал судового засідання № 302.

Представники сторін

Від позивача: Демідюк В.В. -старший державний податковий інспектор

Від відповідача: не з»явився

Позов заявлено Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова до Кооперативу «Львівсервіс-Арт» про спонукання до вчинення дій, позивач просить суд зобов»язати Кооператив «Львівсервіс-Арт» надати до перевірки всі необхідні документи.

Ухвалою суду від 16.08.2007 року було відкрито провадження в адміністративній справі, попереднє судове засідання призначено на 13.09.2007 року. Ухвалою суду від 13.09.2007 року підготовче провадження у справі закінчено, справу призначено до судового розгляду на 09.10.2007 року.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав. Позивач просить позов задоволити з підстав, наведених у позовній заяві, просить суд зобов»язати Кооператив «Львівсервіс-Арт» надати до перевірки всі необхідні документи з питань правильності обчислення і своєчасності сплати податків та обов»язкових платежів до бюджету за період з моменту реєстрації підприємства по 23.05.2007 року.

В судове засідання відповідач явки уповноваженого представника не забезпечив, вимог ухвали суду не виконав, позовних вимог по суті не оспорив.

Суд розглядає справу в порядку ст. 71 КАС України на основі наявних доказів.

В судовому засіданні було досліджено письмові докази, які наявні в матеріалах справи (наказ, направлення, постанова про призначення позапланової документальної перевірки, лист та інші документи, наявні в матеріалах справи).

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

23.05.2007 року старшим слідчим ОВС СВ ПМ ДПА у Львівській області І. Івановим було винесено Постанову про проведення позапланової документальної перевірки, якою(пункт 1) призначено позапланову документальну перевірку Кооперативу «Львівсервіс-Арт» за період з моменту реєстрації підприємства по 23.05.2007 року. Відповідно до пункту 2 даної постанови проведення перевірки доручено працівникам ДПІ у Галицькому районі м. Львова.

ДПІ у Галицькому районі м. Львова видано наказ № 559 від 16.06.2007 року про проведення позапланової виїзної документальної перевірки Кооперативу «Львівсервіс-Арт», а також направлення № 917 від 18.06.2007 року на проведення позапланової виїзної перевірки Кооперативу «Львівсервіс-Арт» терміном на п»ять робочих днів, з датою початку перевірки 18.06.2007 року та датою завершення перевірки 22.06.2007 року.

Однак керівник Кооперативу «Львівсервіс-Арт» відмовилась допустити посадових осіб ДПІ до перевірки Кооперативу «Львівсервіс-Арт» та надати документи, що свідчать про правильність обчислення і своєчасність сплати податків та обов»язкових платежів до бюджету за період з моменту реєстрації підприємства по 23.05.2007 року.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу України" від 04.12.1990 р. №509-ХП (із змінами і доповненнями), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Частиною 6 ст.11-1 Закону України "Про державну податкову службу України" від 04.12.1990 р. №509-ХІ (із змінами і доповненнями) передбачено обставини, за яких проводиться позапланова виїзна перевірка. Зокрема, такими обставинами можуть бути: (п.5 ч.6) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту; (п.7 ч.6) стосовно платника податків(посадової особи платника податків) у порядку, встановленому законодавством, податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу, у зв'язку з чим є потреба у проведенні позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності такого платника податків.

Водночас, частина 13 ст.11-1 зазначеного Закону передбачає, що обмеження у підставах проведення перевірок платника податків, визначені цим Законом, не поширюються на перевірки, що проводяться після порушення кримінальної справи проти платника податків(посадової особи платника податків), що перевіряється відповідно до кримінально-процесуальнього законодавства.

Відповідно до ст.11-2 Закону України "Про державну податкову службу України" від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами і доповненнями), посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби;

2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Отже, вимоги Закону України "Про державну податкову службу України» від 04.12.1990 року №509-ХІІ (із змінами і доповненнями) зі сторони ДПІ у Галицькому районі м. Львова виконані в повному обсязі.

Згідно п. 15 Указу президента України №817/98 від 23.07.1998 року «Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності», обмеження у строках та підставах проведення перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, визначені цим Указом, не поширюються на перевірки, що проводяться відповідно до кримінально-процесуального законодавства.

Відповідно до ч. 4 ст. 112 Кримінально-процесуального кодексу України, у справах про злочини, передбачені статтями 204, 207, 208, 209, частинами 2, 3, 4 статті 212, частинами 2, 3, 4 статті 2121, статтями 216, 218 Кримінального кодексу України, досудове слідство провадиться слідчими податкової міліції.

Відповідно до ст. 114 КПК України, при провадженні досудового слідства всі рішення про спрямування слідства і про провадження слідчих дій слідчий приймає самостійно, за винятком випадків, коли законом передбачено одержання згоди від суду (судді) або прокурора, і несе повну відповідальність за їх законне і своєчасне проведення.

Постанови слідчого, винесені відповідно до закону в кримінальній справі, яка перебуває в його провадженні , є обов»язковими для виконання всіма підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами і громадянами (ч. 4 ст. 114 КПК України).

Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Враховуючи вищенаведене, керуючись п.2-1, п. 3, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень та ст.ст. 69-71, 86, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV (із змінами та доповненнями), господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Зобов»язати Кооператив «Львівсервіс-Арт» (79058, м. Львів, вул. Куліша, 10/29, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 06733413) надати Державній податковій інспекції у Галицькому районі м. Львова (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ідентифікаційний код 20801110) до перевірки всі необхідні документи з питань правильності обчислення і своєчасності сплати податків та обов»язкових платежів до бюджету за період з моменту реєстрації підприємства по 23.05.2007 року.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Морозюк А.Я.