Постанова від 14.04.2022 по справі 280/3161/21

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2022 року м. Дніпросправа № 280/3161/21

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Ясенової Т.І. (доповідач),

суддів: Семененка Я.В., Суховарова А.В.,

розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу в м. Дніпрі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 19.08.2021 (суддя Сацький Р.В.) в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області, в якому просила:

- визнати протиправним та скасувати рішення шостої чергової сесії дев'ятого скликання Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області від 19.03.2021 №32 «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки»;

- зобов'язати відповідача повторно розглянути клопотання позивача про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,5300 га, в межах земельної ділянки 2323987900:02:001:0002.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у березні 2021 року позивач звернулася до відповідача з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства та надала відповідні графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Рішенням Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області від 19.03.2021 № 32 відмовлено позивачу в наданні дозволу на розроблення проектної документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,5300 га в межах земельної ділянки кадастровий номер 2323987900:02:001:002. у зв'язку з невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Позивач не погоджується із зазначеним рішення, вважає його незаконним і таким, що підлягає скасуванню, оскільки відповідачем тільки протягом 2019-2020 років неодноразово надавались письмові підтвердження щодо наявності земельної ділянки площею 0,5300 га на земельній ділянці кадастровий номер 2323987900:02:001:002 загальною площею 13,6641 га. Більше того, з оскаржуваного рішення відповідача неможливо встановити, яким саме вимогам та яких законів і нормативно-правових актів не відповідає місце розташування земельної ділянки, на яку претендує позивач.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 19.08.2021 у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та прийняти нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, з підстав порушення норм матеріального та процесуального права, не надання належної оцінки обставинам справи та нормам чинного законодавства, що призвело до неправильного вирішення спору.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що суд першої інстанції розглянув справу не в межах позовних вимог, оскільки позивач просила захистити право на отримання у власність частини земельної ділянки, якою користувалася більше двадцяти років в межах земельної ділянки за кадастровим номером 2323987900:02:001:002, тоді як суд відмовляючи у задоволенні позову, у своєму рішенні, посилається на наданий позивачу рішенням Комишуваської селищної ради Запорізького району Запорізької області № 33 від 20.05.2021 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки кадастровий номер 2323987900:02:001:0051 у власність для ведення особистого селянського господарства у відповідності з клопотанням від 07.05.2021.

Від відповідача надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому відповідач просить залишити без задоволення апеляційну скаргу, а рішення суду залишити без змін як законне та обґрунтоване. У відзиві відповідач зазначив, що на день розгляду цієї справи, земельна ділянка з кадастровим номером 2323987900:02:001:002 вже була поділена до розмірів, які відповідають діючому законодавству та її не існувало. Поділ проведено з метою надання у подальшому громадянам, які звертаються, дозволів на розроблення проектів відведення земельних ділянок, площі яких після поділу відповідали встановленим законодавством нормативам. Однією з ділянок, що утворилася внаслідок поділу є земельна ділянка з кадастровим номером 2323987900:02:001:0051 площею 0,5300 га, і позивача про це було повідомлено. Після поданого позивачем клопотання від 07.05.2021 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення у власність з цільовим призначення для ведення особистого селянського господарства, відповідач рішенням від 20.05.2022 № 33 надав позивачу зазначений дозвіл. Отже, відповідач вважає, що права позивача щодо отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 0,5300 га не порушені, дозвіл позивач отримала після сформованої відповідної земельної ділянки.

Відповідно до вимог статті 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду, в межах доводів апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Судом апеляційної інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що у 2019-2020 роках ОСОБА_1 зверталась до Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області з клопотанням щодо відновлення меж земельної ділянки, що розташована в селищі Калинівка Запорізької області та надання дозволу на її приватизацію.

Листами від 05.12.2019 та від 05.08.2020 Комишуваською селищною радою Оріхівського району Запорізької області повідомлено позивача про те, що згідно обліковими даними гр. ОСОБА_2 надана земельна ділянка 0,6000 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства відповідно до рішення Щасливської сільської ради від 19.04.2001 № 17. Разом з цим, земельна ділянка площею 0,5300 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства згідно з записом у по господарській книзі №11/1 обліковується за ОСОБА_1 . Вказані земельні ділянки розташовані на земельній ділянці площею 13,6641 га з кадастровим номером 2323987900:02:001:002 комунальної власності, код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду, яка є більшою ніж граничні норми для ведення особистого селянського господарства встановлено п. «б» ч. 1 ст. 121 ЗК України.

У листі від 05.08.2020 також зазначено, що враховуючи, що граничні норми земельної ділянки площею 13,6641 га з кадастровим номером 2323987900:02:001:002 для ведення особистого селянського господарства є більшими ніж встановлено нормою закону, відповідачем було прийнято рішення 48 сесії 8 скликання від 11.11.2019 № 19 «Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду, комунальної власності Територіальної громади в особі Комишуваської селищної ради» щодо поділу та об'єднання земельних ділянок. На виконання цього рішення замовлено виготовлення документації із землеустрою суб'єкту господарювання, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт у визначеному законодавством порядку.

Також цим листом повідомлено позивача, що після виготовлення та погодження у встановленому законом порядку документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок, за клопотання заявника буде надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтованою площею 0,5300 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. Зазначено, що в результаті здійснених замірів всіх земельних ділянок за цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що використовують жителі селища Калинівка, площа земельної ділянки ОСОБА_3 - 0,5300 га. Тобто після формування земельної ділянки і реєстрації її в Державному земельному кадастрі, буде встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками. Крім того, у листі зазначено, що на неодноразові звернення заявника з цього питання надавались вищевикладені роз'яснення.

10.03.2021 ОСОБА_3 звернулася з клопотанням до Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,5300 га кадастровий номер 2323987900:02:001:002.

Рішенням Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області від 19.03.2021 № 32 відмовлено ОСОБА_3 в наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність вказаної земельної ділянки, у зв'язку з невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

В зазначеному рішення селищної ради зазначено, що земельна ділянка з кадастровим номером 2323987900:02:001:002 вже сформована і зареєстрована в Державному земельному кадастрі загальною площею 13,6641 га з цільовим призначенням код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду. Відповідно до приписів ЗК України формування земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок, крім випадків, формування їх шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, що в свою чергу здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.

Також судом встановлено, що 07.05.2021 позивач звернулася із заявою до Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області, в якій просила надати їй дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,60 га, кадастровий номер 2323987900:02:001:0051 із земель сільськогосподарського призначення, з цільовим призначенням Код КВЦПЗ 01.03 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності з цільовим призначенням Код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду що розташована на території Комишуваської селищної ради за межами населених пунктів.

Рішенням Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області від 20.05.2021 №33 вирішено надати ОСОБА_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що розташована за межами населених пунктів Комишуваської селищної ради, загальною площею 0,5300 га, кадастровий номер 2323987900:02:001:0051 у власність з цільовим призначенням Код КВЦПЗ 01.03 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення, Код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду (землі створені органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування у процесі приватизації сільськогосподарських угідь, які були у постійному користування підприємств, установ та організацій), комунальної власності територіальної громади в особі Комишуваської селищної ради.

Не погодившись з рішенням Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області від 19.03.2021 № 32, яким відмовлено ОСОБА_3 в наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки загальною площею 0,5300 га з кадастровим номером 2323987900:02:001:002, позивач звернулася до суду із цим позовом.

Приймаючи рішення по суті заявлених позовних вимог, судом першої інстанції встановлено, що відповідачем був наданий дозвіл позивачу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що розташована за межами населених пунктів Комишуваської селищної ради, загальною площею 0,5300 га, кадастровий номер 2323987900:02:001:0051 у власність з цільовим призначенням Код КВЦПЗ 01.03 для ведення особистого селянського господарства. Суд зазначив, що позивач не погоджується саме з розташуванням земельної ділянки, на яку вже наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою, а не з відмовою відповідача у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, що свідчить про невірно обраний позивачем спосіб захисту свого права.

Надаючи правову оцінку таким висновкам суду першої інстанції колегія суддів виходить з наступного.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України (далі ЗК України), а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно до пункту б частини 1 статті 81 ЗК України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки, зокрема, на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Згідно з частинами 1, 2 статті 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до частин 6, 7 статті 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і технікоекономічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративнотериторіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

З аналізу наведених правових норм слідує, що законодавцем передбачено вичерпні підстави для відмови у надані дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, а саме: невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

При цьому, у відповідності статті 79-1 ЗК України, формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Частиною другою зазначеної норми передбачено, що формування земельних ділянок здійснюється, зокрема, шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок.

Формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок (ч.6 ст.79-1 ЗК України).

У свою чергу, частиною першою статті 122 ЗК України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Спеціальним Законом, який визначає правові та організаційні основи діяльності сфері землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпеченням сталого розвитку землекористування, є Закон України Про землеустрій від 22.05.2003 № 858-IV (далі Закон № 858-IV у редакції, чинній на момент спірних правовідносин).

У статті 1 Закону № 858-IV визначено, що землеустрій - сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональну організацію території адміністративно-територіальних одиниць, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил; проект землеустрою - сукупність економічних, проектних і технічних документів щодо обґрунтування заходів з використання та охорони земель, які передбачається здійснити за таким проектом.

Згідно з пунктом а частини першої статті 22 Закону №858-IV, землеустрій здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою.

За приписами статті 25 Закону №858-IV, документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації. Видом документації із землеустрою, зокрема, є проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Статтею 30 Закону №858-IV передбачено, що погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом.

Відповідно до статті 56 Закону №858-IV, технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок включає: а) пояснювальну записку; б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації; в) кадастрові плани земельних ділянок, які об'єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку; г) матеріали польових геодезичних робіт; ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання при поділі земельної ділянки по межі поділу; д) перелік обтяжень прав на земельну ділянку, обмежень на її використання та наявні земельні сервітути; е) нотаріально посвідчена згода на поділ чи об'єднання земельної ділянки заставодержателів, користувачів земельної ділянки (у разі перебування земельної ділянки в заставі, користуванні); є) згоду власника земельної ділянки, для земель державної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ чи об'єднання земельних ділянок користувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв'язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).

Отже, підставою для формування земельних ділянок шляхом поділу раніше сформованих земельних ділянок, що перебувають у користуванні, без зміни їх цільового призначення є технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок користувачем, погоджена власником/розпорядником земельної ділянки.

Тобто, документація із землеустрою відповідно до статей 116, 118, 121, 122 ЗК України та проект технічної документації щодо поділу та об'єднання земельних ділянок згідно з частиною 6 статті 79-1 ЗК України є різними видами документації із землеустрою.

Як наслідок, посилання позивача у позовній заяві на вимоги статей 116, 118, 121, 122 ЗК України не є обґрунтованим, оскільки зазначена норма стосується порядку набуття права на землю, що не є сформованою земельною ділянкою та не регулює питання поділу земельної ділянки.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 186 ЗК України, технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок затверджується власником (розпорядником) земельних ділянок, а щодо земельних ділянок державної або комунальної власності - Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування, уповноваженими розпоряджатися земельними ділянками відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Підставою для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації. (частина 8 статті 186 Земельного кодексу України).

З системного аналізу викладених норм вбачається, що поділ та об'єднання земельних ділянок за свою суттю фактично є формуванням нової чи нових земельних ділянок, що передбачає певну процедуру щодо надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок, його погодження та затвердження в порядку, встановленому ЗК України, який визначає вичерпний перелік підстав для відмови у наданні такого дозволу, зокрема: невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо порядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Як слідує з матеріалів справи, позивача неодноразово було повідомлено про те, що земельна ділянка з кадастровим номером 2323987900:02:001:002 вже сформована і зареєстрована в Державному земельному кадастрі загальною площею 13,6641 га з цільовим призначенням код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду. Враховуючи, що граничні норми земельної ділянки площею 13,6641 га з кадастровим номером 2323987900:02:001:002 для ведення особистого селянського господарства є більшими ніж встановлено нормою закону, відповідачем було прийнято рішення від 11.11.2019 № 19 «Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок сільськогосподарського призначення, код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду, комунальної власності Територіальної громади в особі Комишуваської селищної ради» щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.

Також відповідач доводив до відома позивача про те, що після виготовлення та погодження у встановленому законом порядку документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок, реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, за клопотання заявника буде надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтованою площею 0,5300 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.

На підставі викладеного, рішенням Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області від 19.03.2021 № 32 відмовлено ОСОБА_3 в наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки загальною площею 0,5300 га з кадастровим номером 2323987900:02:001:002, у зв'язку з невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Зокрема, в зазначеному рішенні селищної ради зазначено, відповідно до приписів ЗК України формування земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок, крім випадків, формування їх шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, що в свою чергу здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.

Водночас, за результатами поділу земельної ділянки загальною площею 13,6641 га з цільовим призначенням код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду, згідно витягу з Державного земельного кадастру, 13.04.2021 відділом у Оріхівському районі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області була зареєстрована земельна ділянка площею 0,5300, форма власності комунальна для ведення особистого селянського господарства кадастровий номер 2323987900:02:001:0051 відповідно до технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.

Натомість рішенням Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області від 20.05.2021 №33 надано ОСОБА_3 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що розташована за межами населених пунктів Комишуваської селищної ради, загальною площею 0,5300 га, кадастровий номер 2323987900:02:001:0051 у власність з цільовим призначенням Код КВЦПЗ 01.03 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення, Код КВЦПЗ 17.00 Землі резервного фонду (землі створені органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування у процесі приватизації сільськогосподарських угідь, які були у постійному користування підприємств, установ та організацій), комунальної власності територіальної громади в особі Комишуваської селищної ради.

Таким чином, за результатами поділу та об'єднання земельних ділянок загальною площею 13,6641 на підставі рішення 48 сесії 8 скликання Комишуваської селищної ради від 11.11.2019 № 19, фактично на підставі рішення від 20.05.2021 №33 позивачу вже наданий дозвіл на розробку землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що розташована за межами населених пунктів Комишуваської селищної ради, загальною площею 0,5300 га.

Водночас позивач не погоджується саме з розташуванням земельної ділянки, на яку вже був наданий дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення.

Враховуючи встановлені обставини справи, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що незгода позивача з розташуванням земельної ділянки, на яку вже був наданий дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення, з урахуванням наявних обставин справи, свідчить про неправильно обраний позивачем спосіб захисту порушеного, на думку позивача, права.

На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення.

Керуючись статтями 241-245, 250, 311, 315, 316, 321, 322, 327, 329 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 19.08.2021 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуючий - суддя Т.І. Ясенова

суддя Я.В. Семененко

суддя А.В. Суховаров