Справа № 292/178/22
Номер провадження 3/292/153/22
19 квітня 2022 року смт Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Гуц О.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого
АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого
за ч.1 ст.130 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №040100 від 24.02.2022, вбачається, що 23 лютого 2022 року о 23 год. 47 хв., по вул.Грушевського в смт Пулини, водій ОСОБА_1 керував мопедом Сузукі, без д.н.з., в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп"яніння проводився на місці зупинки т/з у встановленому законом порядку зі згоди водія за допомогою газоаналізатора "Драгер 6320", що фіксувалося на бодікамеру та підтверджується тестом №24 від 23.02.2022 результат огляду становить 2,33 ‰ проміле, чим порушив вимоги п.2.9а ПДР, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.03.2022 року дана справа передана судді Гуц О.В. 24.03.2022 року.
В судові засідання, призначені на 06 квітня 2022 року та 19 квітня 2022 року, ОСОБА_1 не з"явився, згідно поштових відстежень відправлення прямує до точки видачі/доставки.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У відповідності до пункту 7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року №1376, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. В порушення вимог вищевказаної норми у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 наявне виправлення у даті вчинення адміністративного правопорушення.
Крім того, за вчинення адміністративного правопорушення інкримінованого ОСОБА_1 передбачена відповідальність у виді позбавлення права керування транспортним засобом, однак додана до матеріалів справи довідка про відсутність у ОСОБА_1 посвідчення водія відповідної категорії та даних про притягнення до адмінвідповідальності, не містить підпису та печатки.
Також, працівником поліції при заповненні протоколу про адміністративне правопорушення залишено поза увагою той факт, що з 19.07.2020 на території України такого району як Пулинський, не існує, оскільки згідно постанови Верховної ради України "Про утворення та ліквідацію районів" № 807-ІХ від 17.07.2020 у Житомирській області утворено Житомирський район, до складу якого увійшли Курненська сільська та Пулинська селищна територіальні громади, а Пулинський район- ліквідовано.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Згідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті із змінами" про те, що за умов складення протоколів про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст. 256 КУпАП правильною є практика судів про повернення протоколу відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи, що наведені вище недоліки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення є істотними і не можуть бути усунуті в суді, тому вважаю необхідним повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для приведення їх у відповідність вимогам КУпАП.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, із врахуванням ст.38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.278 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП повернути відділенню поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Гуц