Постанова від 29.06.2010 по справі 4174/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

29 червня 2010 р. № 2-а- 4174/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

в складі: головуючого -судді Ізовітової-Вакім О.В.

за участю секретаря судового засідання - Набока О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Прокурора Комінтернівського району м. Харкова в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом в якому просить суд стягнути з відповідача на користь держави в особі Головної державної податкової інспекції на автомобільному транспорті суму фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області під час перевірки 28.07.2009 року автотранспортного засобу ГАЗ 3302(номерний знак 51805), що належить ОСОБА_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, встановлено порушення вимог абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", про що складено акт № 139146 від 28.07.2009 р., з яким ознайомлено відповідача.

17.08.2009 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 091731 про допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700,00 гривень, постанову, яка не оскаржена та не скасована у передбаченому законом порядку, направлено відповідачу. Відповідач у встановлений строк вищевказану суму фінансових санкцій не сплатив, та просить стягнути її у судовому порядку.

Прокурор у судове засідання не з'явився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чином.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без участі представника позивача.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.

За таких умов, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів за відсутності не з'явившихся сторін.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наступне.

28 липня 2009 року державним інспектором Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області проведена перевірка автотранспортного засобу ГАЗ 3302, державний номер 51805 що належить ФОП ОСОБА_1., який проживає за адресою: АДРЕСА_1,, про що складено акт від 28.07.2009 р. № 139146 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. (а.с. 6)

За результатами перевірки, відповідно до акту від 28.07.2009 р. № 139146 виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме під час надання послуг з перевезення вантажу згідно накладної № СК-0017662 від ЗАО "Харківметал-1" для ОСОБА_2 неоформлено ліцензійну картку, чим порушено вимоги ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".

17 серпня 2009 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 091731 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій, за якою на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700,00 грн. (а.с. 5)

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Законом України "Про автомобільний транспорт" (тут і далі по тексту в редакції, що набула чинності з 07.04.2006 року та була діючою на момент існування спірних правовідносин) у ч. 7 ст. 6 передбачено, що Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює, зокрема, державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, безпеки автомобільних перевезень; державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення; видачу відповідно до законодавства ліцензій на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та контроль ліцензійних умов; державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Згідно ч. 12 ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2004 року №1190 (в редакції, що діє з 14.11.2007 року), Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; державний контроль за дотриманням вимог законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за наявністю відповідної ліцензії та ліцензійної картки на транспортний засіб суб'єкта господарювання.

Згідно п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14 грудня 2005 року № 888 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1573/11853 від 28 грудня 2005 року, основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: 1) здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; 2) здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; 3) забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Відповідно до ч. 4, 5 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Абзацем 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено застосування до автомобільних перевізників санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Пунктами 22, 25, 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 р. № 1567, в редакції, що діяла на момент проведення перевірки відповідача, передбачено, що у разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Таким чином, судом встановлено, що структурний підрозділ територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області є уповноваженим органом, до компетенції якого належить складання протоколів про виявлені під час перевірки автотранспортних засобів порушень законодавства про автомобільний транспорт. Наявність виявленого порушення підтверджується Актом проведення перевірки та не була спростована відповідачем.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачу відправлено повідомлення про необхідність прибути 17.08.2009 р. до Територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області для розгляду справи про вчинене порушення Закону України "Про автомобільний транспорт" (а.с.7) Позивачем до матеріалів справи надано докази направлення постанови про накладення штрафу відповідачу, що підтверджується списком згуртованих поштових відправлень (а.с. 9,10).

На підставі зазначеного суд дійшов висновку щодо правомірності прийняття начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області постанови № 091731 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - приватного підприємця ОСОБА_1 - фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 1700,00 грн.

Відповідно до норм ч.ч. 1, 4, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позов Прокурора Комінтернівського району м. Харкова в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про примусове стягнення накладеного адміністративного стягнення слід задовольнити.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.19 Конституції України, ст. ст. 6, 60, 70 Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року № 2344-ІІІ, п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2004 року №1190, п.4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14 грудня 2005 року № 888 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №1573/11853 від 28 грудня 2005 року, п. 24, 26-28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 143, ст.ст. 8-14, 71, 94, 100, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Державного Бюджету суму фінансових санкцій в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) 00 коп.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня виготовлення повного тексту постанови та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

У повному обсязі постанова виготовлена 05 липня 2010 року.

Суддя Ізовітова-Вакім О.В.