печерський районний суд міста києва
Справа № 757/30466/20-п
17 вересня 2020 року суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Печерського УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , -
- за ст. 44-3 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 140811, 05.07.2020 о 01 год. 30 хв. в м. Києві в ТРК «Арена-Сіті» на вул. Басейній, 2А, в барі «Зе-Бар», громадянин ОСОБА_1 порушив правила санітарно-епідемічних умов, а саме робота закладу після 22 год. 00 хв., чим порушив вимоги Постанови КМУ № 291 від 22.05.2020, відповідальність за що передбачена ст. 44-3 КУпАП.
В судове засідання з'явився ОСОБА_1 та його захисник адвокат Волянський М. Ю.
Захисник Волянський М. Ю. зазначив, що протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 140811 та додані до нього матеріали не відповідають вимогам чинного законодавства з огляду на те, що в протоколі не зазначено, за які саме дії ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності, окрім цього в протоколі відсутнє посилання на порушення правил щодо карантину людей та не вказано, який саме пункт Постанови КМУ № 291 від 22.05.2020 було порушено ОСОБА_1 . Окрім цього, адміністративний матеріал не містить жодного доказу вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення крім самого протоколу та пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, підтримала думку свого захисника.
Суддя, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 140811 та додані до нього матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Статтею 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення не було долучено достатньо доказів, з яких би вбачалося, що ОСОБА_1 було вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано, який саме пункт Постанови КМУ № 291 від 22.05.2020 було порушено ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Пункт 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.
За таких обставин, оцінивши матеріали справи за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, вважаю недоведеним наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Враховуючи вищезазначене, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 44-3, 247, 252, 266, 280 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 44-3 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя С. В. Шапутько