печерський районний суд міста києва
Справа № 757/33995/20-п
04 вересня 2020 року суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
- за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 127 від 15.06.2020, 15.06.2020 о 12 год. 00 хв. в м. Києві на вул. Залізничне Шосе, 59, громадянка ОСОБА_1 зберігала та реалізовувала алкогольні напої з підробленими марками акцизного податку, чим порушила ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, причин неявки суду не повідомила, будь-яких заяв по суті розгляду справи на адресу суду не направила.
З урахуванням строків розгляду справи про адміністративне правопорушення, визначених ст. 277 КУпАП, належного повідомлення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, про місце, час та дату його розгляду, неповідомлення цією особою суд про причини неявки, суддя вважав завершити розгляд справи у відсутність ОСОБА_1 .
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Пункт 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Диспозицією ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Тобто диспозиція вказаної статті передбачає наявність спеціального суб'єкта - посадової особи.
Між тим, з наявних у матеріалах справи документів встановлено, що ОСОБА_1 обіймає посаду продавця магазину ФОП « ОСОБА_2 », який розташовано за адресою: АДРЕСА_2 .
До матеріалів справи не надано належних доказів того, що ОСОБА_1 , як продавець, за своїми посадовими обов'язками є матеріально-відповідальною посадовою особою, до повноважень якої б належали приймання, зберігання та облік товарно-матеріальних цінностей, в тому числі алкогольної продукції магазину.
З огляду на долучені до протоколу матеріали не доведено, що продавець ОСОБА_1 є посадовою особою суб'єкта господарювання, а отже не доведено, що вона є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Враховуючи вищезазначене, справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 7, 164-5, 247, 252, 266, 280 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя С. В. Шапутько