справа № 361/10563/21
провадження № 3/361/547/22
23.02.2022
Постанова
Іменем України
23 лютого 2022 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Сердинський В.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Броварського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працює ТОВ «КООП Медіа», зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
У грудні 2021 року до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла справа про адміністративні правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 154 КУпАП.
Згідно із адміністративним протоколом: 24.11.2021 року о 15 год. 00 хв. за адресою: Київська область, Броварський район, м. Бровари, вул. Київська, 302 у відділенні «Нова Пошта №2», ОСОБА_1 , тримала собаку на короткому поводку та не контролювала її, внаслідок чого собака злякала дитину 2019 року народження, стрибнувши на її плечі передніми лапами.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та пояснила, що в той день перебувала у відділенні «Нова Пошта №2», яка знаходиться за адресою: Київська область, Броварський район, м. Бровари, вул. Київська, 302 із своєю собакою породи «Джек рассел-терєр» по кличці «Річі», віком 1,5 роки. Її собака підбігла до дитини та граючись підскочила до неї. Дитина злякалася та почала плакати, при цьому ніяких тілесних ушкоджень її собака дитині не нанесла. Натомість батьки дитини почали бити її собаку та скандалити.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ 431191 від 24 листопада 2021 року, пояснення та інші матеріали справи, суд робить наступні висновки.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 18.01.1978 року «Ірландія проти Сполученого Королівства» п.161, (Ireland v. The United Kingdom), Series A заява 25, а також рішення Європейського суду з прав людини по справі «Коробов проти України» № 39598/03 від 21.07.2011 року, ст. 17 закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини». Докази повинні буди достатньо переконливими, чіткими і узгодженими між собою висновків чи схожих не спростованих презумпцій факту». Європейським судом з прав людини, по справі «Barbera, Messegue and Jabardo v. Spain»» від 06.12.1998 року встановлено, що принцип презумпції невинності вимагає щоб всі сумніви щодо винуватості особи, яка притягається до адміністративної відповідальності тлумачились на користь даної особи.
Натомість, працівниками поліції не надано належних та допустимих доказів, які з вірогідністю надавали б можливість суду стверджувати про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 154 КУпАП, зокрема до матеріалів справи не долучено доказів на підтвердження заподіяння шкоди здоров'ю дитини.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Зважаючи на викладене, провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 підлягає закриттю за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбачених ч. 3 ст. 154 КУпАП.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. 221, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. 283, п. 3 ст. 284 КУпАП, -
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення шляхом подачі апеляції.
Суддя Сердинський В. С.