Постанова від 05.04.2022 по справі 496/1132/22

Справа № 496/1132/22

Провадження № 3/496/1036/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2022 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Пасечник М.Л. розглянувши матеріали, які надійшли від Одеського районного управління поліції №2 Головне управління Національної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,

який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Біляївського районного суду Одеської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №171267 від 17.03.2022 року, складений відносно ОСОБА_1 відповідно до якого, по а/д Н-33 6 км керував а/м Lincoln, державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. В присутності двох свідків пройшов тест прибора «Драгер» - результат 1,54 проміле, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.

Ознайомившись з матеріалами справи, виконуючи положення ст. 278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд проходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для дооформлення матеріалів справи до Одеського районного управління поліції № 2, виходячи з наступного.

Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.

Згідно з ч. 2ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтею 276 КУпАП закріплено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Згідно п.п. 2.3 п. 2 Порядку оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженого Наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 16.02.2015 № 3/02-15 (зі змінами згідно з наказом Уповноваженого 14.02.2018 № 3/02-18) (далі Порядок) у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата i місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків i потерпілих, якщо вони є; наявність або відсутність пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При дослідженні зазначеного протоколу, судом встановлено, що він складений з порушеннями норм КУпАП, а саме відповідно до суті адміністративного правопорушення, не зазначено дату та час складання протоколу про адміністративне правопорушення, а також не зазначено нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.

Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №171267 від 17.03.2022 року складеного відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, складеного поліцейським ВРППОРУП №2 ГУНП в Одеській області ст. с-нт Пасторний М.А. вбачається, що в графах «місце складання протоколу» та «суть адміністративного правопорушення, опис установлених обставин» зазначено «автодорога Н-33, 6 км.».

Проте, суд не має можливості визначити чи відноситься автодорога Н-33 6 км, до Біляївського району Одеської області, чи підсудна справа саме Біляївському районному суду Одеської області, оскільки в протоколі не зазначено в якому саме населеному пункті вчинене дане правопорушення.

Враховуючи вищезазначене, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.ст. 256, 276 КУпАП, оскільки в ньому не зазначено повну адресу вчинення адміністративного правопорушення.

Таким чином, у матеріалах справи виявлені недоліки, допущені під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу, для належного оформлення.

За таких обставин, враховуючи, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 171267 від 17.03.2022 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, містяться недоліки, які є суттєвими і унеможливлюють розгляд справи по суті, вважаю, що для дотримання процедури притягнення особи до адміністративної відповідальності згідно з вимогами діючого законодавства, та забезпечення належного права на захист, протокол про адміністративне правопорушення відносно останнього та додані до нього матеріали підлягають поверненню на дооформлення.

Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. ст. 91, 256, 268, 279, 280, 283 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути на дооформлення до Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП в Одеській області (Одеська область, м. Біляївка, вул. Успенська, 2).

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя М.Л. Пасечник