Рішення від 01.04.2022 по справі 580/631/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2022 року справа № 580/631/22

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кульчицького С.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРДЖІ-ОІЛ" до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРДЖІ-ОІЛ" (далі - позивач) з позовом до Головного управління ДПС у Черкаській області (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0092060707 від 18.11.2021.

В обґрунтування позовних вимог зазначено що за результатами фактичної перевірки відповідач встановив порушення ТОВ «ЕНЕРДЖІ-ОІЛ» вимог пп.230.1.2 І п.230 ст. 230 Податкового кодексу України. Позивач вважає вказані порушення необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсним обставинам, оскільки перетворювачі П25 не є рівнемірами-лічильниками, у зв'язку з чим відсутній обов'язок реєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 31.01.2022 відкрито провадження у даній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Відповідач проти позовних вимог заперечив, надавши до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що відповідно до баз даних АІС «Податковий Блок» позивач на акцизному складі №1001776 зареєстрував рівнемір-сигналізатор ультразвуковий УУС-01 чотири рази із заводським №2905, а три рівнеміри-лічильники (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі №1001776 в Єдиному державному реєстрі рівнемірів/витратомірів-лічильників в порушення вимог пп. 230.1.2 п. 230.1 статті 230 Податкового кодексу України не зареєстрував. За вказаних обставин відповідач дійшов висновку про винесення податкового повідомлення-рішення від 18.11.2021 №0092060707, яким на позивача накладено штраф у розмірі 60 000 гривень.

09.03.2022 від позивача на адресу суду надійшла відповідь на відзив у якій зазначено, що на акцизних складах на яких проводились фактичні перевірки були обладнані у встановлені строки необхідними рівнемірами-лічильниками УУС-01 та інформація про них зареєстрована в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників. Податковим кодексом України визначено, що реєстрація рівнемірів-лічильників відбувається в розрізі акцизного складу, а не окремо кожної одиниці, яка встановлена в резервуарі.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає таке.

На підставі п.п. 20.1.2,20.1.4, 20.1.8-20.1.11 п.20.1 ст. 20, п.п. 75.1.3 п. 75.1 ст.75,в J 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України, статті 16 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодова і алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (зі змінами та доповненнями), відповідно до наказу Головного управління ДПС у Черкаській області від 02.10.2021 №2146-п та направлень на перевірку від 12.10.2021 №2499/23-00-09-0119, №2498/23-00-07-0719 Головним управлінням ДПС у Черкаській області проведена фактична перевірка товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРДЖІ-ОІЛ» щодо дотримання вимог законодавства з питань обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних та тютюнових виробів, цільового використання пального та спирту етилового платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками, здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального за місцем фактичного провадження діяльності, а саме: Черкаська область, Чорнобаївський р-н., А/Д Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя, км.135, за період діяльності з 18.10.2018 по 17.10.2021.

За результатами перевірки контолюючим органом встановлено, що позивач на акцизному складі №1001776 зареєстрував рівнемір-сигналізатор ультразвуковий УУС - 01 чотири рази із заводським №2905, а три рівнеміри-лічильники (перетворювачі), які фактично встановлені на стаціонарних резервуарах на акцизному складі №1001776 в Єдиному державному реєстрі рівнемірів/витратомірів-лічильників не зареєстрував чим порушив вимоги пп. 230.1.2 п. 230.1 статті 230 Податкового кодексу України. Зазначені висновки викладені в акті перевірки Головного управління ДПС у Черкаській області від 18.10.2021 №7284/23-00-07-0719/41876966.

На підставі вказаного акту відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 18.11.2021 №0092060707 про накладення на позивача штрафу в розмірі 60 000, 00 грн (3х 20 000, 00 грн)

Вважаючи вказане податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про таке.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з пунктом 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Пунктом 75.1.3 статті 75 ПК України встановлено, що фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Порядок проведення фактичної перевірки визначений статтею 80 ПК України, відповідно до положень пунктів 80.1, 80.2 статті 80 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) та може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки. Пунктами 80.5, 80.7 вказаної статті передбачено, що допуск посадових осіб контролюючих органі до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб'єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Порядок оформлення результатів перевірок передбачений статтею 86 ПК України.

Відповідно до пункту 86.1 статті 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов'язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.

Згідно з пунктом 86.5 статті 86 ПК України акт (довідка) про результати фактичних перевірок, визначених статтею 80 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючих органів, які проводили перевірку, реєструється не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки. Акт (довідка) про результати зазначених перевірок підписується особою, яка здійснювала розрахункові операції, платником податків та його законними представниками (у разі наявності).

Підписання акта (довідки) таких перевірок особою, яка здійснювала розрахункові операції, платником податків та/або його представниками та посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, здійснюється за місцем проведення перевірки або у приміщенні контролюючого органу.

Пунктом 86.7 статті 86 ПК України передбачено, що у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Відповідно до положень пунктів 80.1, 80.2 статті 80 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) та може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки.

Судом встановлено, що фактична перевірка товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРДЖІ-ОІЛ” проведена Головним управлінням ДПС у Черкаській області відповідно до наказу Головного управління ДПС у Черкаській області від 02.10.2021 №2146-п та направлень на перевірку від 12.10.2021 №2499/23-00-09-0119, №2498/23-00-07-0719.

За результатами перевірки відповідачем складено акт перевірки від 18.10.2021 №7284/23-00-07-0719/41876966.

Отже фактична перевірка позивача проведена відповідачем в наданих йому повноважень.

Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, суд зазначає таке.

Відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лише витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.

Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

Згідно підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15 С.

На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про:

обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі;

добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на такому акцизному складі;

добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15 С, крім показників паливо-роздавальних колонок та/або оливо-роздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників.

Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).

Відповідно до вимог ст. 230 ПК України, постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 № 891 затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів (далі - Порядок).

Резервуар - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці (пп. 3 п. 2 Порядку).

Відповідно до пп. 4 п. 2 Порядку, обіг пального - будь-які операції, що передбачають:

фізичне отримання розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з виробництва, придбання, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції);

фізичний відпуск (відвантаження) розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з реалізації, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції);

Враховуючи норми п. 22 підрозділ 5 розділу XX ПК України та, відповідно до п. 12 розділу 5 розділу XX ПК України, розпорядники акцизних складів, відповідно до вимог цього кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами - лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та - рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Тобто при визначенні загальної місткості розташованих на акцизному складі резервуарів беруться до уваги стаціонарні споруди або ємності, які призначені для здійснення операцій, що -передбачають фізичне отримання розпорядником акцизного складу пального чи/або фізичний відпуск (відвантаження) розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне та його зберігання, при цьому акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками на кожному введеному в експлуатацію акцизному складі.

Відповідно до пп. 3 п. 5 Порядку електронні документи для наповнення вищевказаного Реєстру містять, зокрема, інформацію про акцизний склад з уніфікованим номером в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, розташовані на такому акцизному складі резервуари з уніфікованою нумерацією, про назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів, установлених у кожному місці відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу, та назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери рівнемірів, установлених на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на такому акцизному складі

Судом встановлено, що для здійснення господарської діяльності ТОВ “ЕНЕРДЖІ-ОШЛ” отримало ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним за адресою фактичного провадження діяльності: Черкаська область, Чорнобаївський район, а/д Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя км 135 АЗС від 01.07.2019 №23260314201900046 з терміном дії з 10.07.2019 по 01.07.2014.

Разом з тим, за місцем провадження господарської діяльності встановлено чотири резервуари загальною місткістю 93,93 м3. З них один резервуар не використовується, а три резервуари в яких зберігається пальне обладнані перетворювачами (рівнемірами-лічильниками) П 25:9976, П 25:9977, П 25:9978 та передають дані на встановлений в операторській АЗС рівнемір-сигналізатор ультразвуковий УУС-01 заводський №2905.

Вказані обставини визнаються відповідачем в акті перевірки Головного управління ДПС у Черкаській області від 18.10.2021 №7284/23-00-07-0719/41876966.

Згідно листа ДП «Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» від 24.03.2021 № 457/08-12 перетворювачі П25 є складовою частиною рівнеміра УУС-01 та не передбачені для використання якості окремих самостійних засобів вимірювальної техніки.

Свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки підтверджується проведення сертифікації устаткування у вигляді рівнеміра-сигналізатора ультразвукового УУС-01 (заводський номер 2905) та перетворювача П25 в кількості 3 штуки з наступними заводськими номерами - 9976,9977,9978.

Суд погоджується з доводами позивача про те, що рівнемір-сигналізатор ультразвуковий УУС-01 є складним вимірювальним пристроєм. Принцип дії рівнеміра УУС-01 заснований на імпульсно ультразвуковій локації верхньої межі товарної рідини, маркером звуководом (складова частина зануреного зонда), дна резервуара і границі розділу товару і підтоварної рідини. В процесі вимірювання рівня поверхні палива підсилювач потужності, встановлений в блоці електроніки перетворювача П25, генерує радіоімпульс заданої частоти і тривалості, який подається на один з п'єзодатчиків. Випромінений п'єзодатчиком радіоімпульс відбивається від верхньої границі рідини і маркерів звуководом, і потрапляє на той же п'єзодатчик, який тепер є приймаючим. Далі сигнал надходить в блок електроніки, де обчислюється час між випромененим сигналом і прийнятим. У процесі вимірювання так само передаються дані від термодатчиків, встановлених у вимірювальному зонді перетворювача. Оцифровані результати обчислень в реальному часі передаються в центральний блок, де обчислюється точний рівень товарної і подтоварної рідини в резервуарі.

Всі результати вимірювань відображаються на графічній панелі центрального блоку. Варіанти виконання дозволяють розташувати центральний блок в операторній.

Безпосередньо перетворювачі П25 знаходяться в резервуарах та є невід'ємною комплектуючою частиною рівнеміра-сигналізатора ультразвукового УУС-01, тому не потребують окремої реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що акцизний склад №1001776 оснащений рівнеміром-сигналізатором ультразвуковим УУС-01 заводський №2905, який складається, зокрема, з перетворювача П25 в кількості 3 штуки із заводськими №9976, №9977, №9978.

Оскільки перетворювач П25 є складовою частиною рівнеміра-сигналізатора ультразвукового УУС-01 заводський №2905, суд дійшов висновку, що у відповідності до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України інфомація про нього не підлягає реєстрації у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального v резервуарі.

Інформація про обладнання рівнемірами-лічильниками УУС-01 резервуарів, розташованих на акцизному складі №1001776 на АЗС ТОВ «ЕНЕРДЖІ-ОІЛ» зареєстрована позивачем у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального v резервуарі та отримана відповідачем 28.12.2019, що підтверджується квитанцією № 2

За вказаних обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Черкаській області 18.11.2021 №0092060707.

Частиною 1 ст. 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже судові витрати зі сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 12, 14, 72, 76, 90, 241-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.11.2021 №0092060707.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області (вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18001, код ЄДРПОУ 43142920) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРДЖІ-ОІЛ" (вул. Святотроїцька, 55А, офіс 112, м. Черкаси, 18002, код ЄДРПОУ 41876966) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2 481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) гривня 00 копійок.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Сергій КУЛЬЧИЦЬКИЙ