05.04.2022
Справа № 696/204/22
№ 3/696/203/22
іменем України
05.04.2022 м. Кам'янка
Суддя Кам'янського районного суду Черкаської області Ніколенко О.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з СПД №2 (м. Кам'янка) ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого монтером ПАТ «УкрЗалізниця», за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 173 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №512243 від 17.02.2022 вбачається, що 17.02.2022 о 18 год. 55 хв., ОСОБА_1 в м.Кам'янка по вул. Шевченка, 51а, в приміщені АЗС «WOG», перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, виражався в сторону працівників АЗС нецензурною лайкою, чим своїми діями порушив громадський порядок та спокій громадян, та вимоги ст.28 Конституції України, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився по невідомій суду причині. Про час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративні правопорушення повинні бути вказані: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення адміністративного правопорушення, суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості для вирішення справи.
Зі змісту ч. 1, 2 ст. 251 КУпАП, значиться, що саме є доказами у справі про адміністративне правопорушення. А також зазначено про обов'язок щодо збирання доказів, який покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Об'єктом адміністративного проступку за ст. 173 КУпАП є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян (формальний склад).
Відповідно до ст.269 КУпАП потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушення заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.
Однак, в графі Потерпілий відсутні будь-які відомості про потерпілого внаслідок вказаного адміністративного правопорушення, що не узгоджується із фабулою адміністративного правопорушення. Відсутні пояснення потерпілої особи.
Також матеріали адміністративної справи не містять пояснень свідків, які б могли підтвердичи ти спростувати, що ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою, та порушив громадський порядок чи спокій громадян.
Письмові пояснення правопорушника спростовують його вину у вчиненному. Сам по собі конфлікт чи непорозуміння із працівницею заправки, не може свідчити про склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП.
В силу статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання законності.
Ураховуючи, що всі сумніви щодо доведеності вини порушника слід тлумачити на його користь, суд дійшов висновку, що викладені в протоколі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 відомості про вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, не підтверджуються доказами, отже і протокол про адміністративне правопорушення не можна визнати доказом вини останнього у розумінні ст.251 КУпАП.
Таким чином, склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП у діях ОСОБА_1 відсутній.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження за справою про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 173, 247, 283-285 КУпАП, суд,
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст.173 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає чинності після закінчення строку подання скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його законним представником, захисником через Кам'янський районний суд до Черкаського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: О.Є. Ніколенко