П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
23 березня 2022 р.м.ОдесаСправа № 540/1321/21
Головуючий в 1 інстанції: Варняк С.О.
рішення суду першої інстанції прийнято
у м. Херсон, 29 вересня 2021 року
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судці-доповідача: Танасогло Т.М.
судців: Димерлія О.О., Єщенка О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації у Херсонській області, Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
У березні 2021 року ОСОБА_1 (позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації у Херсонській області, Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, про:
- визнання протиправною бездіяльності Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області щодо ненарахування ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня 2020 року як учаснику бойових дій;
- зобов'язання Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації Херсонської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу до 05 травня 2020 року як учаснику бойових дій у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, а саме 8190 (вісім тисяч сто дев'яносто) грн.;
- стягнення з відповідача на користь позивача витрати на професійну правничу допомогу у сумі 3000 (три тисячі) грн.
В обґрунтування позову вказано, що позивач у 2017 році отримав статус учасника бойових дій та має право на отримання щорічної одноразової грошової допомоги до 5-го травня у розмірі 5-ми мінімальних пенсій за віком. Однак, відповідачем в порушення законодавчих вимог та прав позивача, допомогу до 5 травня як учаснику бойових дій позивачу не нараховано та не виплачено.
Відповідач проти задоволення позову заперечував, мотивуючи відсутністю підстав для нарахування та виплати позивачу допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій.
Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2021 року, у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, ОСОБА_1 подано до суду апеляційну скаргу на зазначене рішення, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції під час ухвалення рішення по справі норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, апелянт просить скасувати оскаржуване рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити його вимоги.
В обґрунтування скарги вказано, що ОСОБА_1 у 2017 році отримав статус учасника бойових дій і вказана обставина встановлена була судом. Посилаючись на приписи ч. 5 ст. 12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в редакції Закону України № 367-XIV від 25.12.1998р. «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», апелянт наголошує на тому, що щорічно до 05 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком. Відтак, оскільки він є учасником бойових дій, відповідач незаконно відмовив йому у виплачу такої допомоги. Отже, на думку апелянта, є необґрунтованим висновок суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову.
В силу приписів пункту 1 частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Згідно з ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги та відзиву на апеляційну скаргу та відповіді на відзив, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами, ОСОБА_1 є учасником бойових дій та має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в Управлінні соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації за статусом "учасник бойових дій".
Управлінням разова грошова допомога до 5 травня ОСОБА_1 не нараховувалася та не виплачувалася.
Відповідно до листа Олешківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Херсонської області від 25.06.2021 року № 1245 ОСОБА_1 дійсно проходив військову службу за контрактом з 27.02.2016 року по 01.03.2019 року. 01.03.2019 року прийнятий на військовий облік Олешківським РВК Херсонської області після закінчення строку проходження військової служби за контрактом.
Станом на 2020 рік Олешківський РВК Херсонської області не вносив ОСОБА_1 до списку одержувачів щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік для подальшого направлення списку до Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації у Херсонській області у зв'язку з тим, що при прийнятті на військовий облік Олешківським РВК Херсонської області після закінчення строку проходження військової служби за контрактом, громадянин ОСОБА_1 не вказував, що він являється учасником бойових дій та не пред'являв відповідне посвідчення, що підтверджує його статус учасника бойових дій. В Олешківському районному ТЦК та СП відсутня інформація щодо надання статусу учасника бойових дій ОСОБА_1 .
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що
відповідно до переліків/списків осіб, які мають право на отримання грошової допомоги за 2020 рік, поданих до Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації Олешківським районним військовим комісаріатом ОСОБА_1 не значився, на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в Управлінні соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації за статусом "учасник бойових дій" не перебуває, а відтак відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, вважає його обґрунтованим, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 24 Конституції України визначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Згідно зі статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Правовий статус ветеранів війни визначено Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 р. № 3551-XII (надалі - Закон № 3551-ХІІ), який, згідно зі ст. 1 цього закону, спрямований на захист ветеранів війни шляхом: створення належних умов для підтримання здоров'я й активного довголіття; організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів; виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни; надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров'я.
Відповідно до частини п'ятої статті 12 Закону України № 3551-ХІІ (в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 №367-XIV) щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.
Підпунктом «б» підпункту 2 пункту 20 розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2007 року № 107-VI Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України (далі - Закон № 107-VI) текст вказаної вище частини статті 13 Закону № 3551-XII викладено в новій редакції, відповідно до якої щорічно до 5 травня інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 зміни, внесені підпунктом б підпункту 2 пункту 20 розділу ІІ Закону № 107-VI, визнані неконституційними.
Статтею 17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено, що щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.
Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 79-VІІІ "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин", який набув чинності 01 січня 2015 року, розділ VІ Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 26, яким встановлено, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
На виконання зазначених приписів Бюджетного кодексу України Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19.02.2020 № 112 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»» від 08 квітня 2021 року № 325 (далі - Постанова КМУ від 08.04.2021 № 325), пунктом 5 якої передбачено, що бюджетні кошти розподіляються Мінсоцполітики в межах бюджетних призначень і спрямовуються регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між місцевими органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що перераховують кошти за місцем отримання пенсії або щомісячного довічного грошового утримання через відділення організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання, або на поточні рахунки уповноваженого банку (особам, які не є пенсіонерами, за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у розмірах згідно з додатком до цього Порядку. Право на отримання грошової допомоги мають громадяни таких категорій (далі отримувачі грошової допомоги) у таких розмірах: учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, 1 491 гривня.
Водночас, згідно рішення Конституційного Суду України від 27.02.2020 у справі №1-247/2018 (3393/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України, окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ (далі - Закон № 3551) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
За положеннями ст. 152 Конституції України закони та інші акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.
Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Так, у ст. 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" № 2136-VIII від 13.07.2017 передбачено, що закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Таким чином, суд приходить до висновку, що з 27.02.2020 разова грошова допомога до 5 травня має виплачуватися ветеранам війни - учасникам бойових дій у розмірі, встановленому частиною п'ятою статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у редакції Закону від 25.12.1998 № 367-XIV.
Колегією суддів з матеріалів справи встановлено, що згідно з Посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим 28 квітня 2017р., позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 установлено, що у 2021 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2021 становить 1769,00 грн.
Слід також зазначити, що п.1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №423 (далі - Положення №423), Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціальної політики, зокрема, забезпечує формування та реалізацію державної політики щодо пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, соціального захисту ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту в частині організації виплати їм разової грошової допомоги.
Згідно з пп.41 п.4 Положення №423, Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань організовує виплату до 5 травня разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» .
Відповідно до п. 2 Постанови КМУ від 08.04.2021 № 325 слідує, шо Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
Положеннями пункту 3 Постанови КМУ від 08.04.2021 № 325 передбачено, що розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є: 1) структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення); 2) структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - місцеві органи соціального захисту населення), центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).
Як вже було зазначено, бюджетні кошти розподіляються Мінсоцполітики в межах бюджетних призначень і спрямовуються регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між місцевими органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що перераховують кошти за місцем отримання пенсії або щомісячного довічного грошового утримання через відділення організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання, або на поточні рахунки уповноваженого банку (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у розмірах згідно з додатком до цього Порядку (пункт 5 Постанови КМУ від 08.04.2021 № 325).
Виходячи з аналізу наведених положень, безпосереднє нарахування та виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення); структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - місцеві органи соціального захисту населення), центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).
При цьому, як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в Управлінні соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації за статусом "учасник бойових дій".
Зі змісту листа Олешківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Херсонської області від 25.06.2021 року № 1245, апеляційним судом встановлено, що ОСОБА_1 дійсно проходив військову службу за контрактом з 27.02.2016 року по 01.03.2019 року. 01.03.2019 року прийнятий на військовий облік Олешківським РВК Херсонської області після закінчення строку проходження військової служби за контрактом.
При цьому, станом на 2020 рік Олешківський РВК Херсонської області не вносив ОСОБА_1 до списку одержувачів щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік для подальшого направлення списку до Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації у Херсонській області у зв'язку з тим, що при прийнятті на військовий облік Олешківським РВК Херсонської області після закінчення строку проходження військової служби за контрактом, громадянин ОСОБА_1 не вказував, що він являється учасником бойових дій та не пред'являв відповідне посвідчення, що підтверджує його статус учасника бойових дій. В Олешківському районному ТЦК та СП відсутня інформація щодо надання статусу учасника бойових дій ОСОБА_1 .
Отже, судом апеляційної інстанції встановлено, що позивачу не призначена щорічна разова допомога до 5 травня, а виплата разової грошової допомоги управлінням здійснюється згідно із списками, наданими військовими формуваннями, військкоматом, пенсійними фондами України, іншими організаціями, проте до відповідача не надходила інформація стосовно ОСОБА_1 , як отримувача компенсацій та допомог, зокрема разової грошової допомоги до 5 травня.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань"" від 19.02.2020 р. № 112 передбачено забезпечити подання до 23 березня 2020 р. районним органам соціального захисту населення переліків осіб, які мають право на отримання грошової допомоги:
- Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною податковою службою, Державною митною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Офісом Генерального прокурора, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями - щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України;
- Пенсійним фондом України - щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.
Як вбачає з наявних у справі письмових доказів, списки щодо виплати допомоги до 5 травня ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Олешківської РДА у Херсонській області та Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат не надходили.
Відтак, на переконання апеляційного суду, позивачем не доведено порушення відповідачем його прав, а відтак і підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням всього викладеного вище, оскільки відповідно до переліків/списків осіб, які мають право на отримання грошової допомоги за 2020 рік, поданих до Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації Олешківським районним військовим комісаріатом ОСОБА_2 не значився, на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в Управлінні соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації за статусом "учасник бойових дій" не перебуває, колегія суддів у даному випадку вважає вірним та обґрунтованим висновок суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. "Руїз Торія проти Іспанії" (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.
За встановлених апеляційним судом обставин, доводи апеляційної скарги є несуттєвими, ґрунтуються на доводах, які вже були предметом дослідження суду першої інстанції та яким надано належну правову оцінку, відтак встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому, відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає вказану апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 241-243,308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, апеляційний суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2021 року у справі № 540/1321/21 - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Головуючий суддя Танасогло Т.М.
Судді Димерлій О.О. Єщенко О.В.