Дата документу 18.03.2022 Справа № 554/1083/22
Провадження № 3/554/480/2022
18 березня 2022 року м.Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Троцька А.І., розглянувши в приміщенні Октябрського районного суду м.Полтави протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.7 ст.121, ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , -
З протоколу про адміністративне правопорушення від 20.01.2022 року серії ААД 229575 вбачається, що 16 січня 2022 року, близько 14 год. 05 хв. в м.Полтаві по вул. 23 вересня, 21, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «ЗАЗ TTF 699 R», н.з. НОМЕР_1 , рухаючись від вул. Г.Сталінграду в напрямку вул. І.Мазепи, в порушення вимог п.10.1 ПДР України, перед початком руху не впевнився в безпеці руху та скоїв зіткнення з транспортним засобом «Кia Optima», н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався в попутному напрямку, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП. В наслідок ДТП транспортні засоби отримали пошкодження.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 20.01.2022 року серії ААД № 229574 вбачається, що 16 січня 2022 року, близько 14 год. 05 хв. в м.Полтаві по вул. 23 вересня, 21, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «ЗАЗ TTF 699 R», н.з. НОМЕР_1 , в порушення п.2.9.а ПДР України, у стані алкогольно сп"яніння, огляд на стан алкогольного сп"яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу "Alcotest Drager 7510", результат 2.22 проміле, тест № 132, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 20.01.2022 року серії ААД № 229812 вбачається, що 15 січня 2022 року, близько 20 год. 02 хв. в м.Полтаві по вул. Героїв АТО, 6, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «ЗАЗ TTF 699 R», н.з. НОМЕР_1 , в порушення п.2.9.а ПДР України, у стані алкогольно сп"яніння, огляд на стан алкогольного сп"яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу "Alcotest Drager 7510", в присутності двох свідків, результат 2.14 проміле, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 20.01.2022 року серії ААД 229813 вбачається, що 16 січня 2022 року, близько 14 год. 05 хв. в м.Полтаві по вул. 23 вересня, 21, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «ЗАЗ TTF 699 R», н.з. НОМЕР_1 , який був не перереєстрований в орнганах ТСЦ, після смерті власника, чим порушив п.2.9.в та п.7 постанови КМУ №1388 від 07.09.1998р., правопорушення вчинено повторно, за що відповідальність передбачена ч.7 ст. 121 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 08.02.2022 року серії ААД № 229592 вбачається, що 08 лютого 2022 року, близько 08 год. 15 хв. в м.Полтаві по вул. К.Шосе, 31, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «ЗАЗ TTF 699 R», н.з. НОМЕР_1 , в порушення п.2.5 ПДР України, з явними ознаками алкогольно сп"яніння: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, млява мова, водій у присутності двох свідків відмовився від проходження огляду на місці зупинки за допомогою приладу Драгур та у ПОНД, оскільки вживання алкоголю не заперечував, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 08.02.2022 року серії ААД 229876 вбачається, що 08 лютого 2022 року, близько 08 год. 15 хв. в м.Полтаві по вул. 23 вересня, 21, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «ЗАЗ TTF 699 R», н.з. НОМЕР_1 , в порушення вимог п.12.1, п.13.1 ПДР України, не вибрав безпечну швидкість руху, не врахував дорожню обстановку, не впорався з керуванням. не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з транспортним засобом "Volkswagen Passat" н.з. НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_3 , після чого останній відкинуло на транспортний засіб «ВАЗ 21043», н.з. НОМЕР_4 , під керуванням ОСОБА_4 , який рухався в попутному напрямку, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП. В наслідок ДТП транспортні засоби отримали пошкодження, пасажири ОСОБА_5 та ОСОБА_6 отримали тілесні ушкодження.
ОСОБА_1 , будучи повідомленим, повторно в судове засідання не з'явився. Про причини неявки не повідомляв.
Приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1 про день та час розгляду справи був повідомлений, причину неявки не повідомляв, та враховуючи те, що особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки, розцінює причину його неявки як неповажну. У зв'язку з чим, вважаю можливим розглянути справу за відсутності правопорушника на підставі наявних у ній даних та доказів.
За правилами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями потерпілих, свідків, тощо.
Так, відповідно до п.2.9.в ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що: не належить цьому засобу; не відповідає вимогам стандартів; закріплений не в установленому для цього місці; закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м; неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий.
Відповідно до п.7 постанови КМУ №1388 від 07.09.1998р. власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини). У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев'яноста днів.
Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають вимогам, установленим МВС, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.
Згідно ч.6 ст. 127 КУпАП України передбачена відповідальність за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.
Постановою серії БАА №498739 від 15.01.2022 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.6 ст. 121 КУпАП.
Згідно ч.1 ст. 127 КУпАП передбачена відповідальність за Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті
Відповідно до п.10.1 ПДР України, перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Відповідно до п.12.1 ПДР України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Згідно вимог п.13.1 ПДР України, водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Статтею 124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до п.2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п.2.9.а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
Частиною 1 статті 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як встановлено з матеріалів справи, протоколи про адміністративні правопорушення від 15.01.2022 року та 16.01.2022 року спочатку були складені на ОСОБА_7 , як представився водій. Після проведення службової перевірки, згідно письмових пояснень ОСОБА_7 , за кермом транспортного засобу «ЗАЗ TTF 699 R», н.з. НОМЕР_1 , перебував його брат ОСОБА_1 , яки йому про це повідомив по телефону. Просив внести відповідні зміни в матеріали.
Судом переглянуто відеозаписи події, долучені до протоколів про адміністративні правопорушення. На відеозаписах від 16.01.2022 року зафіксовано факт керування та ДТП. Крім того, водій пройшов освідування за допомогою алкотестеру Драгер у присутності двох свідків, який показав негативний результат. Водій не заперечував, що вживав алкоголь.
На відеозаписах від 15.01.2022 року зафіксовано зупинку транспортного засобу та освідування за допомогою алкотестеру Драгер у присутності двох свідків, який показав негативний результат. Водій не заперечував щодо результату.
На відеозаписах від 20.01.2022 року ОСОБА_1 пояснює, що 15.012022 року та 16.01.2022 року працівникам поліції при складанні протоколів про адміністративні правопорушення він вказав дані свого брата ОСОБА_7 .
На відеозаписах від 08.02.2022 року водій ОСОБА_1 у присутності двох свідків відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння. Вказував, що минулого вечора вживав алкоголь. Йому роз'яснино наслідки такої відмови.
При таких обставинах, дії працівників поліції узгоджуються з вимогами Інструкції про порядок виявлення водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735, а кваліфікація діянь ОСОБА_1 відповідає кваліфікуючим ознакам норм ч.7 ст.121, ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП.
Будь-яких належних, допустимих та достатніх доказів, що працівники поліції обмежували права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, порушували свої службові обов'язки та порушували положення Інструкції про порядок виявлення водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735 або Конституцію чи закони України, не надано.
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких суперечностей, суд вбачає у діях ОСОБА_1 ознаки складу правопорушень, передбачених ч.7 ст.121, ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП.
Обставини вчинення правопорушень підтверджуються матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення, копією паспорту громадянина Україна, письмовими поясненнями свідків, письмовими поясненнями ОСОБА_7 , схемами ДТП, рапортами, постановами, направленням водія на огляд, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, відеозаписами події.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 34 КУпАП не встановлено.
Обставиною, що обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 35 КУпАП, є вчинення правопорушення в стані сп'яніння.
У відповідності до ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням вищенаведеного, враховуючи дані про особу правопорушника, тяжкість вчинених правопорушень та обставини їх вчинення, вважаю за необхідне застосувати адміністративне стягнення у межах санкцій ч.7 ст.121, ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 33, 40, ч.7 ст. 121, 124, ч.1 ст. 130, 221, 251, 268, 283-284, КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.7 ст.121, ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення:
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.7 ст. 121 КУпАП, у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень;
- за ст. 124 КУпАП, у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 1000 (тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа скоєних, у виді штрафу в розмірі 1000 (тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп. на користь держави.
Строк пред'явлення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання протягом трьох місяців.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м.Полтави на протязі 10 діб.
Постанова про позбавлення права керування транспортним засобом набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено за наслідками розгляду справи по суті.
Повний текст постанови виготовлено 21.03.2022 року.
Суддя Октябрського районного
суду м. Полтави А.І.Троцька