17 березня 2022 року Справа № 160/27128/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рянської В.В., розглянувши у письмовому провадженні в місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
29 грудня 2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 31.12.2021 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
26.01.2022 у встановлений судом строк в порядку усунення недоліків позовної заяви до суду надійшла уточнена позовна заява ОСОБА_1 , у якій позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не проведення індексації розміру пенсії позивачу без врахування суми доплат до попереднього розміру пенсій - доплати до основного розміру пенсії;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії позивачу з 01.03.2019 - на підставі Постанови Кабінету Міністрів Україні від 20.02.2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» та з 01.05.2020 - на підставі Постанови Кабінету Міністрів Україні від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» з врахуванням суми доплат до попереднього розміру пенсій - доплати до основного розміру пенсії в сумі 2654,95 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що в листопаді 2021 року позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії за віком, призначеної та обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування». Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області розраховано загальний розмір її пенсії у сумі 2223,30 грн: 2083,68 грн - розмір пенсії за віком (4827,01 грн*0,43167); 139,62 грн - доплата за 13 років понаднормового стажу. Позивач не погоджується з таким розрахунком її пенсії, зазначає, що середня заробітна плата за 2014-2016 роки становить 5426,60 грн, середній коефіцієнт заробітної плати 1,39743, коефіцієнт страхового стажу 0,60450, основний розмір пенсії відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування» 4606,85 грн, мінімальний розмір пенсії за листопад 2021 року 1854,00 грн, доплата за 15 років понаднормового стажу 287,10 грн, розмір пенсії з доплатою становить 4884,95 грн.
Ухвалою суду від 01.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України; встановлено відповідачу 15-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву з доказами його обґрунтування; витребувано від відповідача додаткові докази.
Копію ухвали суду від 01.02.2022 було направлено сторонам. Відповідач отримав копію ухвали 04.02.2022 нарочно, що підтверджується розпискою, яка міститься в матеріалах справи, строк для подання відзиву тривав до 19.02.2022. Станом на 17.03.2022 від відповідача до суду відзив на позов та витребувані докази не надходили.
Відповідно до частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд звертає увагу, що станом на 17.03.2022 від відповідача повідомлень про неможливість подання до суду витребуваних ухвалою від 01.02.2022 доказів, а також заяв або клопотань не надходило.
За приписами частини 9 статті 80 КАС України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
Зважаючи на те, що відповідача було належним чином повідомлено про відкриття првадження у справі, своїм правом на подання відзиву відповідач не скористався, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003.
12.11.2021 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про проведення перерахунку її пенсії.
Листом №41679-35069/Р-01/8-0400/21 від 25.11.2021 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у відповідь на заяву позивача повідомлено, що розмір її пенсії обчислено з урахуванням загального стажу, зарахованого до 31.07.2020, що становить 43 роки 2 місяці та заробітної плати за період з 01.07.1995 до 31.12.1999 та з 01.01.2000 до 31.07.2020. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1% становить 0,43167 ((43 роки*12 міс.+2 міс.):100:12). Індивідуальний коефіцієнт заробітку після оптимізації - 0,88951. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії, з урахуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2014-2016 роки, становить 4827,01 грн (3764,40 грн*1,17*1,11*1,11*0,88951). Загальний розмір пенсійної виплати позивача станом на 01.11.2021 становить 2223,30 грн: 2083,68 грн - розмір пенсії за віком (4827,01 грн*0,43167); 139,62 грн - доплата за 13 років понаднормового стажу. Відповідно до ст. 42 Закону № 1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію. Виходячи з наведеного позивачу проведено перерахунок пенсії у жовтні 2020 року відповідно до чинного законодавства. Наступний перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону № 1058-IV проводитиметься через 24 місяці після останнього перерахунку.
Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії з 01.03.2019 на підставі Постанови Кабінету Міністрів Україні від 20.02.2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» та з 01.05.2020 на підставі Постанови Кабінету Міністрів Україні від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» з врахуванням суми доплат до попереднього розміру пенсій - доплати до основного розміру пенсії, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно із статтею 92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі також Закон № 1058-IV).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.9 Закону №1058-ІV одним із видів пенсійних виплат є пенсія за віком.
Відповідно до абз.5 ч.1 ст.25 Закону №1058-ІV (в редакції Закону №21 48-VIII з 11.10.2017) за період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
Законом №2148-VIII доповнено Розділ ХV Прикінцеві положення Закону №1058-ІV пунктом 4-3, відповідно до якого пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшений на 79 гривень.
Вказані норми неконституційними не визнавалися та є чинними.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 цього Закону розмір пенсії за віком визначається за формулою:
П = Зп*Кс, де:
П - розмір пенсії, у гривнях;
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
Частиною 2 статті 27 цього Закону передбачено, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону. Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону № 1058-IV за кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого абзацом першим цієї частини.
Згідно з частиною 2 статті 42 Закону № 1058-IV, для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 42 цього Закону з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати.
На виконання Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 20.02.2019 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році».
Згідно з пунктом 2 Постанови КМУ № 124 від 20.02.2019 установлено, що: у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17; у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, зазначеного у цьому пункті, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.
Відповідно до п. 5 Постанови КМУ № 124 від 20.02.2019 у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 р. на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.
Кожен наступний перерахунок у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Таким чином, з 01.03.2019 пенсії перераховані із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 грн (3764,40х1,17), відповідно збільшено основний, базовий розмір пенсії.
01.04.2020 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».
Відповідно до п.2 Постанови КМУ №251 від 01.04.2020, установлено, що у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11. У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, зазначеного в цьому пункті, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії. Перерахунок пенсій, передбачений цим пунктом, проводиться з 1 травня 2020 року.
Таким чином, з 01.05.2020 пенсії обчислені із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) України, з якої сплачено страхові внески 4404,35 грн, перераховані із показника середньої заробітної плати 4888,83 грн (4404,35х1,11).
22 лютого 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році».
Відповідно до п. 1 Постанови КМУ №127 від 22.02.2021, установлено, що у 2021 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", проводиться з 1 березня із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11; у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, зазначеного в абзаці другому цього пункту, не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.
Таким чином, з 01.03.2021 пенсії, обчислені із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) України, з якої сплачено страхові внески 4888,83 грн, перераховані із показника середньої заробітної плати 5426,60 грн (4888,83х1,11).
З аналізу вищевказаних правових норм вбачається, що з 01 березня 2019 року перерахунок пенсій здійснюється за наступних умов: перерахунку підлягають пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за зверненнями, які надійшли до 31 грудня включно року, що передує року, в якому проводиться перерахунок, та для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, станом на 1 жовтня 2017 року.
При обчисленні пенсій станом на 01 жовтня 2017 року застосовувався усереднений показник середньої заробітної плати за 2014-2016 роки - 3764,40 гривень.
Враховуючи вищевикладене, з 01 березня 2019 року, перерахунку підлягають пенсії, для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески у розмірі 4404,35 гривень (3764,40*1,17), з 01 травня 2020 року перерахунку підлягають пенсії, для обчислення розміру яких враховувався показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески у розмірі 4888,83 гривень (4404,35*1,11), з 01 березня 2021 року пенсії, обчислені із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) України, з якої сплачено страхові внески 4888,83 грн, перераховані із показника середньої заробітної плати 5426,60 грн (4888,83х1,11).
Як вбачається з позовної заяви, позивач не погоджується з розрахунком її пенсії, проведеним відповідачем, вважаючи, що при розрахунку пенсії мали бути застосовані середня заробітна плата за 2014-2016 роки - 5426,60 грн, середній коефіцієнт заробітної плати - 1,39743, коефіцієнт страхового стажу - 0,60450, основний розмір пенсії відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування» 4606,85 грн, мінімальний розмір пенсії за листопад 2021 року 1854,00 грн, доплата за 15 років понаднормового стажу 287,10 грн, розмір пенсії з доплатою становить 4884,95 грн.
Відповідно до листа Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №41679-35069/Р-01/8-0400/21 від 25.11.2021 стаж позивача становить 43 роки 2 місяці, понаднормовий стаж становить 13 років.
Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1% становить 0,43167 ((43 роки*12 міс.+2 міс.):100:12). Індивідуальний коефіцієнт заробітку після оптимізації - 0,88951.
Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії, з урахуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2014-2016 роки, становить 4827,01 грн (3764,40 грн*1,17(4404,35 грн з 01.03.2019)*1,11(4888,83 грн з 01.05.2020)*1,11(5426,60 грн з 01.03.2021)*0,88951 (індивідуальний коефіцієнт заробітку після оптимізації).
Загальний розмір пенсійної виплати позивача станом на 01.11.2021 становить 2223,30 грн: 2083,68 грн - розмір пенсії за віком (4827,01 грн*0,43167 (коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%); 139,62 грн - доплата за 13 років понаднормового стажу.
Чинним механізмом нарахування пенсій, визначеним відповідно до Закону №1058-ІV, передбачено, що розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально залежно від набутого стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувались страхові внески.
При обчисленні пенсії для кожного пенсіонера визначається індивідуальний коефіцієнт страхового стажу залежно від кількості відпрацьованих місяців та коефіцієнт заробітної плати.
Відповідачем при перерахунку пенсії позивача були застосовані індивідуальний коефіцієнт страхового стажу та коефіцієнт заробітної плати.
Суд відхиляє як безпідставні аргументи позивача про необхідність під час перерахунку враховувати у складі пенсії доплату до старого основного розміру пенсії, оскільки доплата до старого основного розміру пенсії не є складовою призначеної позивачу пенсії, а також не є доплатою в розумінні п. 6 Порядку № 124.
Беручи до уваги вищенаведене суд дійшов висновку, що вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не проведення індексації розміру пенсії позивачу без врахування суми доплат до попереднього розміру пенсій - доплати до основного розміру пенсії не підлягають задоволенню. Позовні вимоги в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії позивачу з 01.03.2019 - на підставі Постанови Кабінету Міністрів Україні від 20.02.2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» та з 01.05.2020 - на підставі Постанови Кабінету Міністрів Україні від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» з врахуванням суми доплат до попереднього розміру пенсій - доплати до основного розміру пенсії в сумі 2654,95 грн, мають похідний характер від вимоги про визнання протиправною бездіяльності відповідача, тому підстави для їх задоволення також відсутні.
У зв'язку відмовою в задоволенні позову понесені позивачем витрати зі сплати судового збору за подання до суду позовної заяви в сумі 908,00 грн розподілу не підлягають.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, місцезнаходження: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427.
Повний текст рішення складено 17.03.2022.
Суддя В.В. Рянська