Справа № 677/332/22
17 березня 2022 року м. Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Гладій Л.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ВПД № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП,
До Красилівського районного суду Хмельницької області від ВПД № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій областінадійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.190 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 .
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 501748 від 23 січня 2022 року ОСОБА_1 ставиться в вину, що він 23 січня 2022 року о 10 год. 00 хв. в АДРЕСА_1 , за місцем свого проживання, зберігав мисливську вогнепальну зброю марки ІЖ54 кб 16 № 41607 1952 року, без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим органом, а саме на носіння та зберігання вогнепальної, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 190 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що їх необхідно повернути начальнику ВПД № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання з наступних підстав.
Так, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 190 КУпАП відповідальність за даною статтею може наставати за придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.
Таким чином, ч. 1 ст. 190 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, в даному випадку - до Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів наказ, а тому у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначена відповідна стаття певного нормативного акту (стаття, частина, пункт тощо) та має бути викладено їх зміст, зазначено перелік конкретних дозволів або документів дозвільного характеру, при наявності яких допускається (дозволяється) проведення певної господарської діяльності, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України №622 від 21 серпня 1998 року (далі Інструкція).
У зв'язку з цим протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КУпАП, повинен містити: а) вказівку на передбачене цією статтею конкретне адміністративне правопорушення з відображенням його об'єктивної сторони відповідно до диспозиції частини першої цієї статті; б) посилання на відповідний нормативний підзаконний акт чи закон України із зазначенням конкретної статті, пункту, розділу, які вважаються порушеними.
У направленому 23 січня 2022 року до суду протоколі про адміністративне правопорушення ці вимоги дотримані не були, а сформульоване звинувачення не відповідає диспозиції ч. 1 ст. 190 КУпАП, яка разом зі ст. 256 цього Кодексу вимагає від посадової особи, що складає протокол, обов'язок чітко та зрозуміло сформулювати суть вчиненого правопорушення, тобто висунутого проти особи обвинувачення.
На основі викладеного вважаю за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення для належного оформлення, оскільки наведенні порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 190, 256, 268, 277-2, 278 КУпАП, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя Красилівського районного суду Л.М.Гладій