Рішення від 14.03.2022 по справі 500/9039/21

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/9039/21

14 березня 2022 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (надалі, позивач) звернулася до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (надалі, відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області №33/01.2 від 08.11.2021 року про порушення Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» та Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що ФОП ОСОБА_1 до 15.11.2021 року усунуто недоліки виявленні під час проведення ГУ Держпродспоживслужбою в Тернопільській області позапланової перевірки в період з 23.10.2021 року по 25.10.2021 року, що підтверджується актом перевірки від 18.11.2021 року. Отже, вважає, що відповідач протиправно виніс постанову про накладення на ФОП ОСОБА_1 , штрафу в розмірі 18000,00 грн, у зв'язку усуненням порушень, тому просить задовольнити даний позов повністю.

Ухвалою суду від 14.12.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін 11.01.2022 о 11:00 год. Даною ухвалою відповідачу встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти позовних вимог та зазначив наступне. Вважає, що уповноваженими особами відповідача, зокрема, першим заступником начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, правомірно винесена Постанова №33/01.2 від 08 листопада 2021 р. про порушення норм Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» та на ФОП ОСОБА_1 накладений штраф у розмірі 18000 гривень 00 коп. (вісімнадцять тисяч гривень 00 копійок), який необхідно сплатити до Державного бюджету України.

Також, 05.01.2022 представником відповідача подано до суду доповнення до відзиву, в якому зазначив, що Головним управлінням Держпродспоживслуби штрафна санкція була застосована за результатами проведеного позапланового заходу державного контролю (інспектування) ФОП ОСОБА_1 в період з 23.10.2021 по 25.10.2021 на підставі наказу №2111-п від 20.10.2021, а не позапланового заходу державного контролю (інспектування) на виконання припису.

11.01.2022 у відкритому судовому засіданні розгляд справи відкладено до 26.01.2022 о 10:00 год.

26.01.2022 у відкритому судовому засіданні оголошено перерву до 14.02.2022 о 10:00 год.

14.02.2022 у відкритому судовому засіданні розгляд справи відкладено до 14.03.2022 о 10:00 год.

14.03.2022 у відкрите судове засідання позивач та її представник не прибули, представник позивача подав письмове клопотання, в якому просив розглядати дану справу в порядку письмового провадження.

Представник відповідача у відкрите судове засідання не прибув, подав письмову заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Враховуючи положення частини третьої ст.194, частини дев'ятої ст.205 та частини четвертої ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України), суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду даної справи в порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Судом встановлено, що в період з 23.10.2021 по 25.10.2021 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено позаплановий захід державного контролю (інспектування) стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров'я та благополуччя тварин.

Вказаний позаплановий захід проведений на підставі Наказу від 20.10.2021 №2111-п, посвідчення (направлення): від 20.10.2021р. №2111-п, а також відповідно до службової записки начальника Підволочиського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

За результатами проведеного позапланового заходу Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області складено Акт №56 від 25.10.2021, яким виявлені наступні порушення: частини четвертої статті 4 Закону України №2639; частини 1,3,4,5,6,7 статті 5 Закону України №2639, статті 6,8-20, 23-27 Закону України №2639 - пропонуються до реалізації та реалізовуються (продажу) без відповідного маркування (відсутня етикетка тощо) ковбасні та м'ясні вироби, м'ясо свинне, фарш, молочну продукцію (сири, сметана, масло/спред), яйця курячі; частини першої, другої статті 37, пункту 3 частини першої статті 49 Закону України №771 - частина сирої м'ясної продукції зберігається у холодильному обладнанні поза лотками на вентиляційно-охолоджувальних каналах, що створює загрозу її забруднення; частини восьмої статті 20, статті 22 Закону України №771 - у супровідній документації на продукцію, що надійшла у заклад (накладна на переміщення) відсутні відомості щодо відправника та отримувача продукції.

У вказаному Акті зазначено, що останній відправлено рекомендованим листом №4780102239091 позивачу.

Акт підписаний інспекторами Головного управління та продавцем магазину ОСОБА_2 , яка була присутня під час перевірки.

Після цього, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області 25.10.2021 складено Протокол №01-28/02 про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", законодавства про харчову продукти та корми стосовно позивача.

28.10.2021 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області складено Припис №15 щодо усунення порушень, виявлених під час проведення позапланового заходу державного контролю (інспектування) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров'я та благополуччя тварин.

В подальшому, відповідачем 08.11.2021 прийнято Постанову №33/01.2 про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми, у відповідності до якої за порушення вимог частини 4 статті 4, частини 1, 3, 4, 6, 7 статті 5, статті 6, статті 8-20, статті 23-27 Закону України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів", у відповідності до вимог пункту 22 частини 1 статті 65 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", накладено на фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 штраф у розмірі 18000,00 грн.

Не погоджуючись з вказаною постановою, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість висновків відповідача, і винесеного на підставі них спірного правового акта індивідуальної дії на відповідність вимогам частини другої ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 року №877-V (далі - Закон №877-V).

Статтею 1 Закону №877-V визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом. Спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.

У відповідності до частини сьомої ст.2 Закон №877-V центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, його територіальні органи зобов'язані забезпечити дотримання з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", виключно вимог частин першої, четвертої, шостої - сьомої, абзацу другого частини десятої, частин дванадцятої - чотирнадцятої статті 4, частин першої (крім вимоги щодо отримання погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу на проведення позапланового заходу) та третьої статті 6, частин першої - четвертої, шостої, восьмої - десятої статті 7, частин першої та другої статті 12, статей 13 - 18, 20, 21 цього Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 року №667 затверджене Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, відповідно до п.1 якого Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.

Згідно із пп.2 п.3 Положення основними завданнями Держпродспоживслужби є, зокрема, здійснення відповідно до закону державного ветеринарно-санітарного контролю, державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, здоров'ям та благополуччям тварин, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування, за діяльністю суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво, перевезення, зберігання, реалізацію органічної продукції (сировини), тощо.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року №1092 є територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, завданням якого у п.3 Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 24.02.2020 року №163 визначено реалізація повноважень Держпродспоживслужби на території Тернопільської області.

Правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров'я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України, визначені Законом України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" від 18.05.2017 року №2042-VIII (далі - Закон №2042-VIII).

Законодавство про державний контроль складається з Конституції України, цього Закону, Митного кодексу України, законів України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", "Про ветеринарну медицину", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та інших виданих відповідно до них нормативно-правових актів (ч.1 ст.2 Закону №2042-VIII).

У відповідності до п.1, 12 ч.1 ст.7 Закону №2042-VIII компетентний орган у сфері державного контролю: організовує та здійснює державний контроль, у тому числі на державному кордоні України; вживає у межах своїх повноважень заходів для усунення порушень цього Закону, законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, а також для притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.

Територіальні органи виконують повноваження компетентного органу в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Керівник компетентного органу покладає виконання повноважень головного державного інспектора та головного державного ветеринарного інспектора на керівника територіального органу або його заступників, за умови їх відповідності вимогам, встановленим цим Законом відповідно до державного інспектора та державного ветеринарного інспектора (ч.3 ст.2 Закону №2042-VIII).

Частиною 1 ст.11 Закону №2042-VIII визначено, що під час здійснення заходів державного контролю державні інспектори та державні ветеринарні інспектори мають право, зокрема: безперешкодного доступу без попередження до потужностей під час їх роботи; здійснювати інспектування потужностей, випробувальних лабораторій, що розміщуються на потужностях і пов'язані з виробництвом та/або обігом харчових продуктів та/або кормів; перевіряти документи щодо дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин і отримувати їх копії; видавати приписи щодо усунення порушень цього Закону, законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин; збирати докази, що підтверджують порушення операторами ринку цього Закону, законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, у тому числі здійснювати відбір зразків; здійснювати позапланові інспектування потужностей з метою перевірки виконання операторами ринку приписів, розпоряджень та рішень, прийнятих за результатами здійснення попередніх заходів державного контролю.

При цьому, згідно з ч.4 ст.18 Закону №2042-VIII заходи державного контролю можуть здійснюватися позапланово у разі виявлення невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших встановлених законом випадках.

Державні інспектори, державні ветеринарні інспектори, інші особи, що здійснюють заходи державного контролю, а також оператори ринку мають право фіксувати процес здійснення державного контролю засобами аудіо- та відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню відповідних заходів (ч.10 ст.18 Закону №2042-VIII).

Частиною 7 ст.18 Закону №2042-VIII передбачено, що державний контроль у формах інспектування та аудиту здійснюється із застосуванням актів державного контролю. Акт державного контролю має містити вичерпний перелік питань для перевірки дотримання оператором ринку законодавства про харчові продукти та корми, здоров'я та благополуччя тварин. Кожне таке питання повинно містити посилання на вимогу нормативно-правового акта (статтю, частину, пункт, підпункт, абзац тощо), яка підлягає дотриманню оператором ринку. Якщо за результатами інспектування або аудиту виявлено невідповідність, в акті державного контролю наводиться детальний опис відповідних порушень законодавства. Акт державного контролю складається у двох примірниках, один з яких вручається оператору ринку протягом трьох робочих днів з дня його складення.

Відповідно до статті 29 Закону України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" від 06.12.2018 №2639-УІІІ (надалі, Закону №2639), державний контроль за додержанням законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти здійснюється відповідно до Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин".

Згідно частини першої ст.30 Закону №2639, оператори ринку харчових продуктів, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність у межах діяльності, яку вони провадять, відповідно до Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин".

Відповідно до пунктів 11, 13-15, 21 «Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами» затверджених Наказом міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11.07.2003 р. №185, усі харчові продукти і продовольча сировина в суб'єкта господарської діяльності повинні бути з документами, наявність яких передбачена чинними нормативно-правовими актами. Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, повинні відповідати вимогам чинного законодавства, чинних нормативно-правових актів щодо показників якості та безпеки харчових продуктів, упаковки, маркування, транспортування, приймання і зберігання.

Не допускаються до продажу фасовані вітчизняні та імпортні харчові продукти, етикетування яких не відповідає Законам України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (771/97-ВР ) та "Про захист прав споживачів" (1023-12) і відповідним технічним регламентам на продукцію. Етикетування нефасованих харчових продуктів здійснюється державною мовою України в порядку, встановленому технічними регламентами для певних харчових продуктів.

Реалізація харчових продуктів на підприємствах роздрібної торгівлі дозволяється тільки протягом термінів їх придатності до споживання.

Працівники суб'єкта господарської діяльності зобов'язані надати споживачу необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про товари, а також на вимогу споживача - документи, якими підтверджуються їх якість і безпека, а також ціна товарів.

За порушення цих Правил суб'єкти господарської діяльності та їх працівники несуть відповідальність згідно із законодавством.

Крім цього, відповідно до п. 5 частини 1 статті 15 Закону №2042, оператор ринку під час здійснення заходів державного контролю має право бути присутнім під час здійснення заходів державного контролю, залучати до здійснення таких заходів юридичних і фізичних осіб, за умови що такі особи не перешкоджають здійсненню відповідних заходів.

Згідно п. 1 частин 1 ст. 16 Закону №2042, оператор ринку зобов'язаний допускати державних інспекторів, державних ветеринарних інспекторів та інших визначених цим Законом осіб до здійснення заходів державного контролю, за умови дотримання ними порядку здійснення державного контролю, передбаченого цим законом.

Відповідно до частин 3, 4, 5,10 ст. 18 Закону №2042, заходи державного контролю здійснюються без попередження (повідомлення) оператора ринку.

Заходи державного контролю можуть здійснюватися позапланово у разі виявлення невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших встановлених законом випадках.

Державний контроль здійснюється на будь-якій стадії виробництва та обігу харчових продуктів та кормів.

Як слідує з матеріалів справи, за результатами проведеного позапланового заходу уповноваженими працівниками Головного управління Держпродспоживслужби виявлені порушення: частини четвертої статті 4 Закону України №2639; частини 1,3,4,5,6,7 статті 5 Закону України №2639, статті 6,8-20, 23-27 Закону України №2639 - пропонуються до реалізації та реалізовуються (продажу) без відповідного маркування (відсутня етикетка тощо) ковбасні та м'ясні вироби, м'ясо свинне, фарш, молочну продукцію (сири, сметана, масло/спред), яйця курячі; частини першої, другої статті 37, пункту 3 частини першої статті 49 Закону України №771 - частина сирої м'ясної продукції зберігається у холодильному обладнанні поза лотками на вентиляційно-охолоджувальних каналах, що створює загрозу її забруднення; частини восьмої статті 20, статті 22 Закону України №771 - у супровідній документації на продукцію, що надійшла у заклад (накладна на переміщення) відсутні відомості щодо відправника та отримувача продукції.

Стосовно виявлених порушень, суд зазначає про те, що відповідно до п.22 частини першої ст.65 Закону №2042, оператори ринку несуть відповідальність за такі порушення, зокрема, реалізацію харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрози для життя та/або здоров'я або тварини, - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі трьох мінімальних заробітних плат.

Відтак, з наведеного мотиву та з огляду на виявлені правопорушення, суд вважає, що відповідачем правомірно застосована штрафна санкція за результатами проведеного позапланового заходу державного контролю (інспектування) на виконання.

Поряд з цим, суд приймає до уваги доводи сторони позивача, що ним усунені недоліки, виявлені під час проведення позапланової перевірки, однак, на переконання суду, факт усунення недоліків не спростовує правомірність накладеної відповідачем штрафної санкції за наслідками виявлених правопорушень.

Суд зазначає, що наявність таких порушень не заперечується і позивачем та вказується про усунення до прийняття оскаржуваною постанови.

За сукупністю встановлених обставин, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно та обґрунтовано накладено штраф на позивача, та визнає оскаржувану постанову такою, що прийнята згідно з вимог ч.2 ст.19 Конституції України, ч.2 ст.2 КАС України, а доводи позивача та представлені ним докази наразі не спростовують вказаних висновків суду.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (частина перша ст.9 КАС України).

За змістом частин першої та другої ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

За наслідками судового розгляду, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, надав суду достатні беззаперечні докази на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і довів правомірність оскаржуваного рішення, про що описано вище.

Таким чином, виходячи з встановлених обставин справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов підлягає залишенню без задоволення за встановленої судом безпідставності його вимог.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 15 березня 2022 року.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Реквізити учасників справи:

позивач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 );

відповідач - Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Микулинецька, 20, м. Тернопіль,46008 код ЄДРПОУ: 40310895).

Головуюча суддя Дерех Н.В.