Справа № 354/209/22
Провадження № 3/354/254/22
14 березня 2022 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого барменом в ВК «Rich OAK», жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за наступних обставин.
Проведеною 24.01.2022 року о 14 год. 00 хв. перевіркою ВК «Rich OAK», що знаходиться за адресою: с.Косівська Поляна, буд.1095-А, Рахівський району, Закарпатської області, де здійснює господарську діяльність суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_2 , встановлено, що бармен ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого порядку проведення розрахунків в сфері громадського харчування, а саме: - проведення розрахункових операції не на повну суму покупки із застосуванням РРО; - видача розрахункового документа встановленого зразка на не повну суму покупки; - порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які не обліковані за встановленою формою ведення обліку товарних запасів, чим порушено вимоги п.1, п.2, п.12 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями.
У судові засідання, призначені на 22 лютого 2022 року, 14 березня 2022 року, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 не з'явився, не повідомивши причини не явки, хоча про день та час розгляду справи належно повідомлявся, шляхом направлення судової повістки про виклик за адресою місця проживання, вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення. Клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.
Із врахуванням наведеного, у відповідності до вимог ч.2 ст.268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання право порушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Положеннями ст.ст.7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.
У відповідності до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю доведена матеріалами справи, дослідженими у судовому засіданні, а саме: відомостями, які зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення №186 від 28 січня 2022 року, згідно якого проведеною 24.01.2022 року о 14 год. 00 хв. перевіркою ВК «Rich OAK», що знаходиться за адресою: с.Косівська Поляна, буд.1095-А, Рахівський району, Закарпатської області, де здійснює господарську діяльність суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_2 , встановлено, що бармен ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого порядку проведення розрахунків в сфері громадського харчування, а саме: - проведення розрахункових операції не на повну суму покупки із застосуванням РРО; - видача розрахункового документа встановленого зразка на не повну суму покупки; - порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які не обліковані за встановленою формою ведення обліку товарних запасів, чим порушено вимоги п.1, п.2, п.12 ст.3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями; актом (довідкою) №090010 фактичної перевірки від 28.01.2022 року, згідно якого в ході перевірки ВК «Rich OAK», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснює господарську діяльність суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_2 , встановлено порушення порядку проведення розрахунків в сфері громадського харчування, а саме: - проведення розрахункової операції на не повну суму покупки без застосування РРО; - видача розрахункового документа встановленого зразка на неповну суму покупки; - порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які не обліковані за встановленою формою ведення обліку товарних запасів (електронну чи паперову форму обліку, первинні документи (їх копії), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті) до перевірки не надано. Вартість товарів не облікованих у встановленому порядку становить 7080 грн.; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 24.01.2022 року, згідно яких 24.01.2022 року, він продав 2 порції бограчу по ціні 142 грн., за порцію 50 мл коньяку Метакса, по ціні 60 грн., порцію хліба по ціні 15 грн. і порцію узвару 250 мл. по ціні 16 грн., всього на загальну суму покупки 303,50 грн. Розрахункову операцію через РРО на суму проданого алкоголю не провів, форма обліку товарних запасів не ведеться.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП - порушення встановленого порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вирішуючи питання про відповідальність ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, його матеріальний та сімейний стан, відсутність завданої шкоди та обставин, які обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Викладені обставини у своїй сукупності суд визнає такими, що свідчать про малозначність вчиненого правопорушення, а тому у даному конкретному випадку суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 22, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.155-1 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП - закрити.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя: Т. Л. Ваврійчук