про відкриття провадження в адміністративній справі
м. Вінниця
10 березня 2022 р. Справа № 120/18150/21-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, перевіривши матеріали:
за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 )
до Департаменту енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради (код ЄДРПОУ 34849038, місцезнаходження: вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21050) та Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) (код ЄДРПОУ 34983238, місцезнаходження: вул. Соборна, 15-А, м. Вінниця, 21050)
про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови,
13.12.2021 поштовими засобами зв'язку до Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради та Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про:
- визнання такою, що не набула законної сили, постанови Департаменту енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради про накладення на позивача адміністративного стягнення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відозапису), серії ІВ № 00035212 від 04.08.2021;
- визнання протиправною та скасування постанови старшого державного виконавця Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Смиричинського С.Л. від 03.11.2021 про відкриття виконавчого провадження № 673486947.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що 04.11.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження.
Старший державний виконавець Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Смиричинський С.Л. надав позивачу такі документи: постанову Департаменту енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради про накладення на позивача адміністративного стягнення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відозапису), серії ІВ № 00035212 від 04.08.2021; заяву про примусове виконання виконавчого документа за вих. № 21-00-011-71373 від 26.10.2021, постанову старшого державного виконавця Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Смиричинського С.Л. від 03.11.2021 про відкриття виконавчого провадження № 673486947; постанову старшого державного виконавця Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Смиричинського С.Л. від 03.11.2021 про стягнення виконавчого збору у виконавчому провадженні № 673486947; постанову старшого державного виконавця Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) Смиричинського С.Л. від 03.11.2021 про арешт коштів боржника у виконавчому провадженні № 673486947.
Відтак позивач фактично оскаржує дії Департаменту енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради щодо направлення для примусового виконання постанови серії ІВ № 00035212 від 04.08.2021 про накладення штрафу в розмірі 680,00 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 122 КУпАП, посилаючись на те, що відповідач не мав на це права, оскільки постанова не набрала законної сили, а також постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання вказаної постанови, посилаючись на те, що державний виконавець прийняв виконавчий документ, який не набрав законної сили та містить недостовірні відомості щодо місцезнаходження або адреси місце проживання чи перебування боржника.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 17.12.2021 передано адміністративну справу № 120/18150/21-а на розгляд Вінницького міського суду Вінницької області як адміністративного суду.
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 17.01.2022 вирішено передати справу на розгляд Вінницького окружного адміністративного суду за підсудністю.
04.03.2022 матеріали справи надійшли до Вінницького окружного адміністративного суду (вх. № 16820/22 від 04.03.2022).
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями Вінницького окружного адміністративного суду від 04.03.2022 суддею для розгляду справи визначено суддю Сала П.І.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 КАС України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду та подана з дотримання строку звернення до адміністративного суду. Судовий збір сплачений позивачем у передбачених законом порядку і розмірі. Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено.
Відтак позовну заяву ОСОБА_1 належить прийняти до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
Визначаючись щодо того, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) розглядати справу, суд враховує положення ч. 2 ст. 257 КАС України, згідно з якими за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 260 КАС України).
Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладене та беручи до уваги, що за характером спірних правовідносин, предметом доказування і складом учасників ця справа має ознаки адміністративної справи незначної складності, суд доходить висновку про можливість її розгляду та вирішення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
При цьому суд вважає, що у цьому випадку на адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 не поширюються особливості вирішення справ з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, встановлені статтею 287 КАС України, оскільки позивач об'єднав в одному позові неоднорідні позовні вимоги, для розгляду яких закон визначає різний порядок.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В силу вимог ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 80 КАС України).
Згідно з ч. 4 ст. 11 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
З огляду на вищезазначені норми, для забезпечення повного та всебічного з'ясування всіх обставин у справі і постановлення законного та обґрунтованого рішення по суті спору, суд доходить висновку про необхідність витребування у Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) належним чином засвідчених копій матеріалів виконавчого провадження від 03.11.2021 № 67348694.
Керуючись ст.ст. 11, 32, 72, 77, 80, 120, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 260, 262, 294 КАС України, -
1. Прийняти до свого провадження адміністративну справу № 120/18150/21-а за позовом ОСОБА_1 до Департаменту енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради та Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови.
2. Розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
3. Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, а в силу положень статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
4. Встановити відповідачам 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст. 162 КАС України.
5. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив в порядку, визначеному ст. 163 КАС України.
6. Встановити відповідачам 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку, визначеному ст. 164 КАС України.
7. Витребувати з Другого відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) та зобов'язати його у 2-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження від 03.11.2021 № 67348694.
8. Роз'яснити Другому відділу державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), що згідно з ч. 7, 8 ст. 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення судової ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
9. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
10. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи, а відповідачам також копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Сало Павло Ігорович