Справа № 162/93/22
Провадження № 3/162/70/2022
11 березня 2022 року смт Любешів
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Цибень О.В., розглянувши справу, що надійшла із Любешівського відділу державної виконавчої служби у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
Від головного державного виконавця Любешівського ВДВС у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Міщук І.В. щодо ОСОБА_1 до Любешівського районного суду Волинської області 10.02.2022 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 28.01.2022 року №1, згідно з яким у боржника наявна заборгованість зі сплати аліментів на користь ОСОБА_2 у твердій грошовій сумі на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1100 гривень та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 900 гривень щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви до суду з 30.08.2017 року і до досягнення дітьми повноліття, згідно виконавчого листа, виданого Любешівським районним судом Волинської області 21.11.2017 року у справі №162/774/17, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Загальна заборгованість по сплаті аліментів за період з 01 серпня 2021 року по 28 січня 2022 року становить 11003,89 гривень. У зв'язку з вказаним ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у виненому визнав.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов таких висновків.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №1 від 28.01.2022 року, складеним головним державним виконавцем Міщук І.В., копією виконавчого листа, виданого 21.11.2017 року Любешівським районним судом Волинської області у справі № 162/774/17, копією постанови про відкриття виконавчого провадження №55315346, довідкою-розрахунком заборгованості зі сплати аліментів від 28.01.2022 року.
Будь-яких доказів на підтвердження сплати аліментів ОСОБА_1 суду не надано.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.183-1 КУпАП, а саме як несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
За таких обставин, відповідно до ст.252 КУпАП, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно з ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 31-1 КУпАП передбачено, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який вину у вчиненому вмзнав та не відноситься до категорії осіб, яким не можуть бути призначені суспільно корисні роботи, ступінь його вини, вважаю, що останньому потрібно обрати стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.183-1 КУпАП, за мінімальною його межею.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Отже, на користь держави із ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 496,20 грн.
Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ст.183-1, 283, 284 КУпАП суд
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок судового збору.
Роз'яснити правопорушнику, що у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Ольга ЦИБЕНЬ