14 лютого 2022 року м. Кропивницький справа №340/10302/21
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку спрощеного (письмового) провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 в інтересах якого діє ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 )
до Дмитрівської сільської ради Знам'янського району Кіровоградської області (27424, Кіровоградська область, Знам'янський район, с. Дмитрівка, вул. Перемоги, 4, код ЄДРПОУ - 04365267)
провизнання протиправним та скасування рішення та зобов'язати вчинити певні дії,-
І. Зміст позовних вимог.
ОСОБА_1 через представника звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення дев'ятої сесії восьмого скликання Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області №877 від 01 листопада 2021 року, яким було вирішено відмовити гр. ОСОБА_1 у продажі земельної ділянки з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562 площею 3,2422 га на підставі листа ДП “Чорноліське лісове господарство” від 23.07.2021 № 09-07/600, згідно якого зазначена земельна ділянка входить в матеріали базового лісовпорядкування та з 2010 року її було віднесено до категорії лісів - ліси історико-культурного призначення (садиби приватні) без рекреаційної характеристики;
- зобов'язати Дмитрівську сільську раду Кропивницького району Кіровоградської області на найближчій сесії розглянути клопотання від 06.07.2021 року громадянина ОСОБА_1 , який діє через свого 3,24 га, кадастровий номер 3522281500:02:000:7562, та прийняти законне та обґрунтоване рішення про продаж земельної ділянки та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , площею 3,24 га, кадастровий номер 3522281500:02:000:7562 громадянину ОСОБА_1 .
ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивач посилається на те, що рішенням дев'ятої сесії восьмого скликання Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області №877 від 01 листопада 2021 року вирішено відмовити позивачу у продажі земельної ділянки з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562 площею 3,2422 га на підставі листа ДП “Чорноліське лісове господарство” від 23.07.2021 № 09-07/600, згідно якого зазначена земельна ділянка входить в матеріали базового лісовпорядкування та з 2010 року її було віднесено до категорії лісів - ліси історико-культурного призначення (садиби приватні) без рекреаційної характеристики. Позивач зазначає, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню, адже позивачем було подано відповідачеві належним чином оформлене клопотання, а відповідач, відмовляючи у наданні дозволу на викуп земельної ділянки, діяв всупереч наданим Земельним кодексом України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваженням.
Відповідачем надано до суду відзив на позовну заяву, в якому останній просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Відповідач зазначив, що рішенням правомірно відмовлено позивачу у затвердженні проекту землеустрою з підстав невідповідності вимогам земельного законодавства України.
ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи інші процесуальні дій у справі.
Ухвалою суду від 15.12.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
21.01.2022 року відповідач подав до суду письмовий відзив на позовну заяву (а.с.26).
Інших заяв чи клопотань учасниками справи до суду не подано.
Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно з частиною 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважав можливим розглянути та вирішити справу по суті за наявними у ній матеріалами.
Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
ІV. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Розглянувши подані сторонами документи, з'ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням зібраних доказів, судом встановлені наступні обставини.
Відповідно до договору купівлі-продажу ВВС/781052 від 14.05.2004 року, ОСОБА_1 , є власником комплексу приміщень піонерського табору ім. Ю. Гагаріна, розташованим за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 14.11.2004 року №5428878 та інформацією з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що додається.
Вказане нерухоме майно розташоване на земельній ділянці з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562, площею 3,2422 га, розташованій на території Кіровоградської області, Знам'янського району, Дмитрівської сільської ради ( АДРЕСА_2 ).
24.07.2012 року між Знам'янською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562, терміном на 10 (десять) років, який зареєстровано у Відділі Держкомзему у Знам'янському районі Кіровоградської області, у відповідності до діючого земельного законодавства України. У відповідності до п. 15 в оренду передається земельна ділянка рекреаційного призначення.
06 липня 2021 року громадянин ОСОБА_1 , через свого представника, адвоката Ляшенко Олену Валеріївну, звернувся до Дмитрівської сільської ради (Дмитрівська ОТГ) із клопотанням (направлено поштою трекер пошуку поштового відправлення №2500906381745) про продаж земельної ділянки та про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , площею 3,24 га, кадастровий номер 3522281500:02:000:7562.
Зазначене клопотання отримано Дмитрівською сільською радою 09.07.2021 року, про що свідчить роздруківка з офіційного сайту Укрпошта за результатами пошуку трекінгу за №2500906381745, що додається.
Рішенням дев'ятої сесії восьмого скликання Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області № 877 від 01 листопада 2021 року було вирішено, відмовити гр. ОСОБА_1 у продажі земельної ділянки з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562 площею 3,2422 га на підставі листа ДІЇ «Чорноліське лісове господарство» від 23.07.2021 № 09-07/600, згідно якого зазначена земельна ділянка входить в матеріали базового лісовпорядкування та з 2010 року її було віднесено до категорії лісів - ліси історико-культурного призначення (садиби приватні) без рекреаційної характеристики.
Позивач вважає, що підприємством було надано всі необхідні документи для надання дозволу на викуп земельної ділянки, а відмова відповідача не узгоджується з приписами Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Позивач вказує на те, що підставою звернення з клопотанням є право власності на об'єкти нерухомого майна, який розташований на земельній ділянці - предметі клопотання, а законом встановлено безпосереднє право власника нерухомості викупити земельну ділянку під об'єктом нерухомості, при чому, законом передбачена позаконкурсна процедура викупу такої земельної ділянки, що вказує на відсутність можливих варіантів вирішення вказаного питання, окрім як викуп такої земельної ділянки.
Позивач, вважаючи, рішення відповідача протиправним, звернувся із вказаним позовом до суду.
V. Оцінка суду.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 35 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання відповідно до закону регулювання земельних відносин.
Пунктами 8 та 9 частини 4 статті 42 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні», визначено, що сільський, селищний, міський голова скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради; забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання.
Частина 5 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», передбачає, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Частина 13 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», визначає, що пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян.
Відповідно до частини 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Згідно норм частини 2 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Частиною 1 статті 2 Земельного кодексу України, визначено, що земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.
Відповідно до пункту "а" частини 1 статті 12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Положеннями ч. ч. 2, 6 ст. 120 ЗК України, визначено, якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти, крім об'єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації.
Порядок продажу земельних ділянок комунальної власності юридичним особам встановлений ст.128 Земельного кодексу України.
Згідно з ч.1 ст.123 ЗК України, надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання).
Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.
Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.
Земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна, що перебувають у державній чи комунальній власності, передаються особам, зазначеним у пункті "а" частини другої статті 92 цього Кодексу, лише на праві постійного користування.
Відповідно до положень ч.1 ст.128 Земельного кодексу України, продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації) та комунальної власності для потреб, визначених цим Кодексом, провадиться місцевими державними адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 128 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради чи державного органу приватизації. У заяві (клопотанні) зазначаються місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри та площа, а також згода на укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
До заяви (клопотання) додаються: а) документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою (у разі його наявності), та документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно (будівлі та споруди), розташоване на цій земельній ділянці (у разі наявності на земельній ділянці будівель, споруд); б) копія установчих документів для юридичної особи, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу.
У силу приписів ч.3 ст.128 ЗК України, орган державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим або орган місцевого самоврядування у місячний строк розглядає заяву (клопотання) і приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (якщо такий проект відсутній) та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки (крім земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд) чи про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин відмови.
При цьому, згідно з ч.5 ст.128 ЗК України, підставою для відмови в продажу земельної ділянки є: а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки; б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; в) якщо щодо суб'єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності; г) встановлена цим Кодексом заборона на передачу земельної ділянки у приватну власність; ґ) відмова від укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
Тобто, підстави для відмови в продажу земельної ділянки є чітко визначеними та не підлягають іншому тлумаченню чи розширенню.
З матеріалів справи вбачається, що 06.07.2021 позивачем через представника до відповідача було надіслано клопотання про викуп земельної ділянки за вказаним кадастровим номером, у якій позивач просив прийняти рішення про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки.
З клопотанням позивачем подано:
1)Копія договору купівлі-продажу комплексу приміщень шляхом викупу від 14.05.2004 року.
2)Копія витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 14.11.2004 року №5428878.
3)Інформація з реєстру речових прав на нерухоме майно.
4)Графічні матеріали (схема місця знаходження земельної ділянки із зазначенням її розмірів).
5)Копія договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562.
6)Копія витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562.
7)Роздруківка інформації з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562.
8)Копія листа відділу у Знам'янському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 04.02.2021 року №29-11-0.24-31/112-21. '
9)Копія листа-погодження Дмитрівської сільської ради від 09.06.2020 року №955 про не заперечення щодо можливості продажу земельної ділянки,
10)Копія паспорта ОСОБА_1 .
11)Оригінал ордеру на надання правничої (правової) допомоги.
12)Копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
Тобто, позивачем були виконані вимоги ч.2 ст.128 Земельного кодексу України, щодо подання відповідачу клопотання про викуп земельної ділянки, зазначення необхідних у ньому відомостей та додання до клопотання документів, необхідність подання яких встановлює закон.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість рішення відповідача на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, суд виходить з наступного.
Відповідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин здійснюється виключно на пленарному засіданні місцевої ради.
Рішенням дев'ятої сесії восьмого скликання Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області №877 від 01 листопада 2021 року, яким було вирішено відмовити гр. ОСОБА_1 у продажі земельної ділянки з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562 площею 3,2422 га на підставі листа ДП “Чорноліське лісове господарство” від 23.07.2021 № 09-07/600, згідно якого зазначена земельна ділянка входить в матеріали базового лісовпорядкування та з 2010 року її було віднесено до категорії лісів - ліси історико-культурного призначення (садиби приватні) без рекреаційної характеристики.
Поряд з цим, суд наголошує на тому, що положеннями чинного законодавства чітко визначені, як підстави, порядок, строки, процедура надання відповідачем дозволу на викуп земельної ділянки, так і чітко визначені для відповідача порядок, строки, відповідна процедура та підстави для відмови у наданні такого дозволу, а так само і форма прийнятих відповідних рішень.
Так, за результатами розгляду відповідної заяви, відповідач у місячний строк повинен або надати дозвіл на розроблення експертної грошової оцінки земельної ділянки чи надати відмову у наданні такого дозволу.
Суд звертає увагу на те, що вищезазначені положення норм Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», надають відповідачу повноваження на вирішення питання про надання або відмову у наданні дозволу та зобов'язують прийняти рішення, а також, визначають підстави, з яких таке рішення, може бути прийняте.
Однак, суд констатує, що, в даному випадку, вимоги Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідачем дотримано не було.
У той же час, головною рисою рішення суб'єкта владних повноважень є його конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.
Зі змісту оскаржуваного рішення, слідує, що воно не містить конкретно визначених нормами ч.5 ст.128 ЗК України підстав для відмови позивачу в продажу земельної ділянки, перелік яких є вичерпним, а саме, а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки; б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; в) якщо щодо суб'єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності; г) встановлена цим Кодексом заборона на передачу земельної ділянки у приватну власність; ґ) відмова від укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки. Посилання на конкретну підставу оскаржуване рішення не містить.
Також, при зверненні особи із заявою щодо придбання земельної ділянки у власність заявники подають заяву (клопотання), а орган місцевого самоврядування у місячний строк розглядає заяву (клопотання) і приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (якщо такий проект відсутній) та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки або про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин відмови. Натомість, оскаржуваним рішенням, відповідач відмовив позивачу у передачі вказаної вище земельної ділянки у власність шляхом викупу. Суд звертає увагу на те, що приписами ст. 128 ЗК України, прийняття такого рішення не передбачено.
Тобто, оскаржуване рішення відповідача не відповідає наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжує неоднозначне трактування, що, в свою чергу, впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку позивачем виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
Тож, підстави, які визначені відповідачем для відмови у викупі зазначеної земельної ділянки, не відповідають закону - ч.5 ст.128 Земельного кодексу України, порушують права та законні інтереси позивача.
Суд вважає, що рішення дев'ятої сесії восьмого скликання Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області №877 від 01 листопада 2021 року є необґрунтованим, протиправним та підлягає скасуванню.
Враховуючи наявність порушеного права та необхідність застосування судом ефективного механізму для його відновлення, суд вважає за можливе зобов'язати Дмитрівську сільську раду повторно розглянути заяву (клопотання) про продаж шляхом викупу земельної ділянки ОСОБА_1 , кадастровий номер 3522281500:02:000:7562 площею 3,2422 га, що знаходиться на території Кіровоградської області, Знам'янського району, Дмитрівської сільської ради ( АДРЕСА_2 ).
Покладення такого обов'язку на відповідача, не є перебиранням функції іншого суб'єкта владних повноважень в реалізації відповідних управлінських функцій і вирішенні питань, віднесених до виключної компетенції такого суб'єкта та зобов'язанням його приймати рішення, які входять до його компетенції чи до компетенції іншого органу, з огляду на обов'язковість ефективного механізму захисту порушеного права.
Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги, підлягають задоволенню, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення - скасуванню.
VI. Судові витрати.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення дев'ятої сесії восьмого скликання Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області №877 від 01 листопада 2021 року, яким було вирішено відмовити гр. ОСОБА_1 у продажі земельної ділянки з кадастровим номером 3522281500:02:000:7562 площею 3,2422 га на підставі листа ДП “Чорноліське лісове господарство” від 23.07.2021 № 09-07/600, згідно якого зазначена земельна ділянка входить в матеріали базового лісовпорядкування та з 2010 року її було віднесено до категорії лісів - ліси історико-культурного призначення (садиби приватні) без рекреаційної характеристики.
Зобов'язати Дмитрівську сільську раду Кропивницького району Кіровоградської області на найближчій сесії розглянути клопотання від 06.07.2021 року громадянина ОСОБА_1 , який діє через свого 3,24 га, кадастровий номер 3522281500:02:000:7562, про продаж земельної ділянки та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , з урахуванням висновків суду.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) понесені ним судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 908, 00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Дмитрівської сільської ради Знам'янського району Кіровоградської області (27424, Кіровоградська область, Знам'янський район, с. Дмитрівка, вул. Перемоги, 4, код ЄДРПОУ - 04365267).
Копію рішення суду надіслати учасникам справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя
Кіровоградського окружного
адміністративного суду Р.В. Жук