1/2496
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
15 лютого 2022 року м. Київ № 640/35422/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Клочкової Н.В., при секретарі судового засідання Олійник К.С., за результатами судового засідання в адміністративній справі № 640/35422/21 за позовом
ОСОБА_1
до Київської міської державної адміністрації,
Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
треті особи, без самостійних вимог на предмет спору:
ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5
про визнання протиправними та скасування наказів, розпорядження, поновлення на роботі
у судове засідання прибули позивач та представник відповідача 1 та відповідача 2
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_6 (надалі - позивач), адреса: АДРЕСА_1 до Київської міської державної адміністрації (надалі - відповідач - 1) адреса: 01044, місто Київ, вулиця Хрещатик, будинок 36, та Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі - відповідач - 2) адреса: 01030, місто Київ, вулиця Леонтовича, будинок 6, треті особи, без самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ОСОБА_2 (надалі - третя особа 1), адреса: адреса: АДРЕСА_2 , ОСОБА_3 (надалі - третя особа 2), адреса: АДРЕСА_3 , ОСОБА_4 (надалі - третя особа 3), адреса: АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 (надалі - третя особа 4), адреса: АДРЕСА_5 , в якій позивач, з урахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог, просить суд:
- визнати протиправним та скасувати розпорядження КМДА № 2226 від 28 жовтня 2021 року «Про внесення змін до структури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації)»;
- визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № Н-301 від 22 листопада 2021 року «Про введенні в дію штатного розпису Департаменту транспортної інфраструктури виконавчої органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на 2021 рік»;
- визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № Н-302 від 22 листопада 2021 року «Про організаційні заходи щодо зміни структури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)», із додатком;
- визнати протиправними дії Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), спрямовані на попередження про наступне звільнення ОСОБА_6 ;
- визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 18-к від 31 січня 2022 року «Про звільнення ОСОБА_6 »;
- поновити ОСОБА_6 на посаді Начальника відділу розвитку дорожньої інфраструктури управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
- стягнути з Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на користь ОСОБА_6 середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Підставами позову вказано порушення прав позивача у зв'язку з прийняттям неправомірних та необґрунтованих рішень суб'єктами владних повноважень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Київської міської державної адміністрації та Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними та скасування розпорядження та наказів та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено судове засідання на 15 лютого 2022 року об 15 год. 00 хв.
14 лютого 2022 року, представником відповідачів було подано клопотання про встановлення строку для подання відзиву на збільшені позовні вимоги, в обґрунтування якого представник відповідачів зазначив, що при поданні до суду заяви про збільшення розміру позовних вимог, позивачем фактично заявлено додатково 3 позовні вимоги. Представник відповідача обґрунтовуючи подане клопотання зауважує, що частиною 5 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
Однак, за твердженнями представника відповідачів, в ухвалі Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 лютого 2022 у справі № 640/35422/21, якою вирішено прийняти збільшені позовні вимоги не встановлено відповідачам строк для подачі відзиву.
У судовому засіданні 15 лютого 2022 року, судом було поставлено на обговорення вказане вище клопотання про встановлення строку для подання відзиву на збільшені позовні вимоги.
Позивач та представник відповідачів не заперечували щодо задоволення вказаного клопотання.
Також, у вказаному вище судовому засіданні, судом було поставлено на обговорення питання щодо витребування у сторін документів та інформації, необхідних для належного та об'єктивного розгляду судом даної справи. Сторони не заперечували щодо витребування додаткових доказів документів. Заслухавши думку та пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Щодо, клопотання представника відповідачів про встановлення строку для подання відзиву на збільшені позовні вимоги, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Так, зокрема, суд зауважує, що посилання представника відповідачів на приписи статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України є безпідставними, оскільки, приписами вказаної статті не передбачено обов'язку для сторін щодо подання відзиву на заяви про зміну предмету або підстав позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, та в свою чергу, не встановлено для суду обов'язку встановлювати такий строк, оскільки передбачено встановлення 15-денного строку на подання відзиву саме при відкритті провадження у справі.
Разом з тим, суд вважає за необхідне звернути увагу, що згідно частини 3 статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо для вирішення клопотання не встановлено окремого порядку його розгляду, такий порядок встановлюється самостійно судом.
Таким чином, з урахуванням викладеного вище, з метою забезпечення рівності сторін, всебічного та об'єктивного розгляду справи, суд вважає за доцільне надати відповідачу строк та можливість подати відзив на заяву про збільшення розміру позовних вимог, залученої судом ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 лютого 2022 року.
Відповідно до частини першої та четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до приписів статі 73 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Частиною 6 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Відповідно до частини 8 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Згідно частини 9 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Частиною 8 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до частини 9 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Беручи до уваги викладені вище приписи Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з предмету розгляду даної справи, позицій сторін у справі, для належного та об'єктивного розгляду судом даної справи, суд приходить до висновку про наявність підстав та обставин для витребування у Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
- інформацію та документальне підтвердження про дату, час та місце складання та підписання наказу Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 18-к від 31 січня 2022 року “Про звільнення ОСОБА_6 ”;
- інформацію та документальне підтвердження повної виплати позивачу на підставі наказу Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 18-к від 31 січня 2022 року “Про звільнення ОСОБА_6 ” вихідної допомоги у розмірі двох середньомісячних заробітних плат та довідку про розмір середньомісячної заробітної плати (з детальним розрахунком складових заробітної плати) за останні два повністю відпрацьовані календарні місяці роботи ОСОБА_6 ;
- інформацію про кількість посад та їх назви, що були передбачені у відділі аналізу та розвитку дорожнього господарства управління координації й розвитку дорожнього господарства та інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 14 лютого 2020 року № 273 та інформацію про кількість посад та їх назви, що передбачені у відділі розвитку дорожньої інфраструктури управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після введення в дію наказу Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № Н-301 від 22 листопада 2021 року “Про введенні в дію штатного розпису Департаменту транспортної інфраструктури виконавчої органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на 2021 рік”;
- інформацію та її документальне підтвердження про перелік всіх вакантних посад, наявних в Департаменті транспортної інфраструктури виконавчої органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) станом на 23.11.2021, на 31.01.2022, 01.02.2022.
Також, суд вважає за необхідне витребувати у Київської міської державної адміністрації та Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі на підтвердження правомірності оскаржуваних розпоряджень, наказів та дій відповідачів.
Керуючись статтями 9, 77, 78, 79, 80, 166, 205, 241-243, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Встановити відповідачам п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на заяву про збільшення позовних вимог, з дня отримання ухвали суду про прийняття до розгляду заяви про збільшення позовних вимог у справі № 640/35422/21 від 04 лютого 2022 року.
2. Витребувати у Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
- інформацію та документальне підтвердження про дату, час та місце складання та підписання наказу Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 18-к від 31 січня 2022 року “Про звільнення ОСОБА_6 ”;
- інформацію та документальне підтвердження повної виплати позивачу на підставі наказу Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 18-к від 31 січня 2022 року “Про звільнення ОСОБА_6 ” вихідної допомоги у розмірі двох середньомісячних заробітних плат та довідку про розмір середньомісячної заробітної плати (з детальним розрахунком складових заробітної плати) за останні два повністю відпрацьовані календарні місяці роботи ОСОБА_6 ;
- інформацію про кількість посад та їх назви, що були передбачені у відділі аналізу та розвитку дорожнього господарства управління координації й розвитку дорожнього господарства та інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на момент дії редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 14 лютого 2020 року № 273 та інформацію про кількість посад та їх назви, що передбачені у відділі розвитку дорожньої інфраструктури управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після введення в дію наказу Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № Н-301 від 22 листопада 2021 року “Про введенні в дію штатного розпису Департаменту транспортної інфраструктури виконавчої органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на 2021 рік”;
- інформацію та її документальне підтвердження про перелік всіх вакантних посад, наявних в Департаменті транспортної інфраструктури виконавчої органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) станом на 23 листопада 2021 року, на 31 січня 2022 року, 01 лютого 2022 року.
3. Витребувати у Київської міської державної адміністрації та Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі на підтвердження правомірності оскаржуваних розпоряджень, наказів та дій відповідачів.
4. Зобов'язати Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) подати витребувані судом докази (зазначені в пункті 2 резолютивної частини цієї ухвали суду) через канцелярію Окружного адміністративного суду місті Києва (01051, місто Київ, вулиця Болбочана Петра, 1, корпус 1) в строк до 28 лютого 2022 року.
5. Оголосити перерву в судовому засіданні у справі 640/35422/21 та призначити наступне судове засідання на 02 березня 2022 року об 14 год. 00 хв. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця Петра Болбочана, 8, корпус 1, зал судових засідань № 10 (1 поверх, в р-ні канцелярії).
6. Копії ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
7. Інформацію щодо справи можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Клочкова
Повний текст ухвали виготовлено 17.02.2022.