Справа № 466/1123/22
16 лютого 2022 року м. Львів
суддя Шевченківського районного суду м.Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працездатного, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,-
згідно протоколу серії АА№164256 від 05.02.2022 ОСОБА_1 05.02.2022 близько 15:20 год. знаходився у квартирі за адресою: АДРЕСА_2 та перебував з ознаками алкогольного сп'яніння, поводив себе зухвало та висловлювався нецензурною лайкою в сторону ОСОБА_2 , чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він після нічної зміни прийшов до ОСОБА_2 з якою проживає разом близько року та вважає її цивільною дружиною, також перебував з ознаками алкогольного сп'яніння та під час сварки шарпнув за двері, наслідок чого тріснула шибка та зламалася клямка. Надав письмове пояснення з приводу того, що він дійсно проживає з ОСОБА_3 як чоловік і дружина, але в той день в них виникла сварка. На час розгляду протоколу він у квартирі пошкодження зремонтував та примирився з дружиною.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Щодо кваліфікації дій ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП то приходжу такого.
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями.
Стаття 173 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
У порушення ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення, не вказано не зазначено спокій яких саме громадян своїми діями порушив ОСОБА_1 та не зазначено в присутності яких очевидців вчиняв такі дії ОСОБА_1 , що на переконання судді, є необхідними даними для визначення наявності в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП.
Окрім цього, необхідно зазначити, що квартира у будинку не є громадським місцем, що відповідно до ст.173 КУпАП є кваліфікуючою ознакою. Не зясовано та не взято до уваги характер відносин між сторонами конфлікту, а саме їх проживання сімєю.
Суд зауважує, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом», оскільки не випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.
У відповідності до положень ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи обставини справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173КУпАП, а тому провадження по даній адміністративній справі підлягає закриттю.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, то відповідно судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст. 173, 247 ч.1.п.1, 251, 266, 279, 280, 284 КУпАП, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», суддя -
провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя П. С. Невойт