Справа №: 716/27/22
24.02.2022 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від відділення поліції №3(м.Заставна) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого, за вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №403713 від 29.12.2021, ОСОБА_1 29.12.2021 о 14:30 год., будучи продавцем магазину " ІНФОРМАЦІЯ_2 " , що в с. Баламутівка по вул. Головній здійснював обслуговування покупців без маркувальності стрічки на підлозі, чим порушив пп.9 п.2-2 Постанови КМУ за №1236, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, вказав, що приміщення магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований в АДРЕСА_2 належить ОСОБА_2 , яка являється ФОП та здійснює підприємницьку діяльність. В обідній час ОСОБА_2 пішла додому, а він , як її чоловік перебував у приміщенні магазину протягом деякого часу. Крім цього ОСОБА_1 вказав, що ФОП не являється та не здійснює підприємницьку діяльність, а тому не може нести відповідальності за порушення, які вчинені суб'єктами господарювання .
Заслухавши пояснення особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно вимог ч.1 ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,
свідків, висновком експерта та показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Як слідує зі змісту ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.44-3 КУпАП настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Тим самим, указана стаття КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до правових норм інших галузей права. Фактично відповідальність за нею повинна наставати за умови, що вчинені дії суперечать встановленому законом порядку щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Тобто, у протоколі про адміністративне правопорушення за вказаною статтею обов'язково повинно бути зазначено, яку конкретно заборону відповідного пункту нормативно-правового акту, яким встановлюються правила карантину, порушила особа, щодо якої складено протокол.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 інкримінують діяння, що стосується здійснення діяльності суб'єкта господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше як 1,5 м, з посиланням на порушення нею пп.9 п.2-2 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 .
Проте, ОСОБА_1 не являється суб'єктом такої відповідальності, оскільки до протоколу про адмінітсративне правопорушення не додано доказів, що останній є суб'єктом господарювання, чи має будь-які трудові відносини із власником магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Частиною 2 ст.251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, до протоколу на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП додано рапорт працівника поліції ( який в розумінні ст.251 КУпАП не є доказом у справі); диск із відеозаписом, який неможливості відтворити. Інших доказів, які би підтверджували порушення ОСОБА_1 правил щодо карантину людей не надано.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за
обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.44-3 КУпАП, оскільки в ході судового засідання не встановлено наявності прямих, безспірних і безсумнівних доказів його вини в порушенні правил щодо карантину людей відповідальність за які передбачено ч.1 ст.44-3 КУпАП, а тому провадження по справі відносно ОСОБА_1 слід закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.245, п.1 ст.247, 251, 276, 283, 284 КУпАП, суддя-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя О. Пухарєва