Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/648/22
23.02.2022 м.Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі судді Леньо В.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли із Виноградівського відділення поліції Берегівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляд суду передано справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАБ № 450491 від 19.01.2022 року, складеним відносно ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.44-3 КУпАП.
За змістом протоколу ОСОБА_1 19.01.2022 року в АДРЕСА_2 в магазині АВС здійснювала продаж товарів без сертифікату про вакцинацію, чим порушено Постанову КМУ №1236». Діяння кваліфіковано за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася. Розгляд справи проведено в порядку ст.268 КУпАП.
Вивчивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення та доданий до нього рапорт, суддя дійшов висновку, що у діянні ОСОБА_1 склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.44-3 КУпАП відсутній, подія правопорушення недоведена.
Так, частиною 1 ст.44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до положень Постанови КМУ №1236, на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи.
Відповідно до п.3 Постанови, у разі встановлення “жовтого” рівня епідемічної небезпеки додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2-2 цієї постанови, забороняється ряд видів діяльності.
Так, підпунктом 11 пункту 3 встановлено заборону на приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос. {Підпункт 11 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 583 від 02.06.2021; в редакції Постанови КМ № 1240 від 24.11.2021}
При цьому наступним пунктом передбачено, що обмеження, передбачені підпунктами 6, 7, 11, 17 та 21 цього пункту, не застосовуються за умови наявності в усіх учасників (відвідувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу), негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу); або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини, який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; чи міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).{Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 954 від 13.09.2021; в редакції Постанови КМ № 981 від 22.09.2021; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1240 від 24.11.2021}
Таким чином, у підпункті 11 пункту 3 встановлено заборону для суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо). За змістом протоколу ОСОБА_1 здійснює господарську діяльність з торгівлі продуктами (магазин АВС). Жодної інформації про те, що ця діяльність є у сфері громадського харчування ні протокол, ні матеріали справи не містять.
Відтак, суд прийшов до висновку, що провадження господарської діяльності у іншій сфері ніж у сфері громадського харчування не утворює складу порушення заборони, встановленої пп.11 пункту 3 Постанови КМУ №1236. Таким чином склад правопорушення у даній справі відсутній.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 23 ,33, 247, 268, 280, 283-285 КУпАП, суддя,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, запровадженій відносно ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.44-3 КУпАП за протоколом серії ВАБ № 450491 від 19.01.2022 - закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду.
СуддяВ. В. Леньо