1-224/2010
1-в/707/34/22
21 лютого 2022 року м. Черкаси
Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
за участі: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
дільничного офіцера поліції СП Відділу поліцейської діяльності № 1 м. Черкаси Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області капітана поліції - ОСОБА_3 ,
засудженого - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали за поданням начальника Відділу поліцейської діяльності № 1 м. Черкаси Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області ОСОБА_5 про вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Дубіївка Черкаського району Черкаської області, українця, громадянина України, із середньою освітою, тимчасово непрацюючого, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ;
Начальник Відділу поліцейської діяльності № 1 м. Черкаси Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням, у якому ставить питання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , вироком Черкаського районного суду Черкаської області від 26 жовтня 2010 року засудженого за ч. 1 ст. 115 КК України до покарання у виді 8 (восьми) років позбавлення волі. 20 квітня 2016 року звільнений із Державної установи «Черкаської виправної колонії (№ 62)» умовно-достроково, невідбутий строк покарання: 1 рік 7 місяців 4 дні.
Вказане подання обґрунтовано тим, що гр. ОСОБА_4 після відбування міри покарання та звільнення з місць позбавлення волі належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, на міри громадського впливу та адміністративного характеру не реагував, продовжує вести антигромадський спосіб життя, за місцем проживання характеризується негативно, неодноразово був притягнений до адміністративної відповідальності, хоча 03 листопада 2021 року та 05 лютого 2022 року попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Дільничний офіцер поліції Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області капітан поліції - ОСОБА_3 у судовому засіданні подання підтримав, просив суд його задовольнити, виходячи з підстав, викладених у ньому, та встановити гр. ОСОБА_4 наступні обмеження: - заборону виходу з будинку в період часу з 22.00 год. до 06.00 год. ранку наступного дня; заборону відвідування ресторанів, кафе, барів та інших питних закладів з метою розпиття в них спиртних напоїв; - заборону виїзду в особистих справах за межі району без дозволу начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області.
Засуджений ОСОБА_4 у судовому засіданні проти задоволення подання начальника Відділу поліцейської діяльності № 1 м. Черкаси Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області ОСОБА_5 не заперечував.
Суд, вислухавши пояснення дільничного офіцера поліції Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 та засудженого ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, вважає, що подання начальника Відділу поліцейської діяльності № 1 м. Черкаси Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області ОСОБА_5 підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Судом установлено, що ОСОБА_4 був засуджений вироком Черкаського районного суду Черкаської області від 26 жовтня 2010 року за ч. 1 ст. 115 КК України до покарання у виді 8 (восьми) років позбавлення волі.
Вказані обставини підтверджуються копією вироку Черкаського районного суду Черкаської області від 26 жовтня 2010 року та вимогою про судимість /а.с. 14-17, 22/.
Відбував покарання у Державній установі «Черкаська виправна колонія (№ 62)».
З вимоги про судимість вбачається, що гр. ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі 20 квітня 2016 року, умовно-достроково, невідбутий строк покарання: 1 рік 7 місяців 4 дні /а.с. 22/
Після прибуття на постійне місце проживання у с. Дубіївка Черкаського району Черкаської області гр. ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, продовжував вести антигромадський спосіб життя, що підтверджується постановою серії ГАБІ № 556326 від 04 лютого 2022 року та постановою серії ГАБІ № 556325 від 08 лютого 2022 року, винесеними ДОП ВПД № 1 ЧРУП ГУНП у Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_3 , згідно якими на нього було накладено адміністративні стягнення у виді попереджень /а.с. 10,12/.
З довідки-характеристики, виданої виконавчим комітетом Руськополянської сільської ради № 212/2 від 07 лютого 2022 року вбачається, що гр. ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Постійної роботи немає, має тимчасові заробітки. Схильний до правопорушень та зловживає спиртними напоями /а.с. 23/.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місця позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до пункту "в" статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно зі статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Частиною 2 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за подання відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого Законом для погашення або зняття судимості.
При цьому, за приписами часини 3 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Таким чином, викладене свідчить про те, що гр. ОСОБА_4 , будучи раніше засудженим до позбавлення волі за вчинення умисного злочину, після звільнення з місць позбавлення волі систематично вчиняє адміністративні правопорушення, на попередження працівників поліції не реагує, а тому залишається небезпечним для суспільства.
Відтак, є підстави для встановлення відносно нього адміністративного нагляду строком на один рік.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд -
Подання начальника Відділу поліцейської діяльності № 1 м. Черкаси Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області ОСОБА_5 - задовольнити.
Встановити щодо гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Встановити щодо гр. ОСОБА_4 наступні обмеження:
- заборонити вихід з будинку за місцем обраного проживання по АДРЕСА_1 , у період часу з 22-ої години до 06-ої години наступного дня;
- заборонити відвідування місць торгівлі, де спиртні напої реалізовуються на розлив (кафе, бари, ресторани, дискотеки, їдальні);
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Черкаського району Черкаської області без дозволу начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП у Черкаській області.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через Черкаський районний суд Черкаської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1