Постанова від 17.02.2022 по справі 560/8345/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 560/8345/21

Головуючий у 1-й інстанції: Михайлов О.О.

Суддя-доповідач: Сторчак В. Ю.

17 лютого 2022 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сторчака В. Ю.

суддів: Полотнянка Ю.П. Граб Л.С.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційні скарги ОСОБА_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просила:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови у переведенні на пенсію по інвалідності згідно із Законом України "Про державну службу";

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 з 26.11.2020 пенсію по інвалідності державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідці Управління агропромислового розвитку Чемеровецької районної державної адміністрації від 17.02.2020 №13, довідках Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 25.11.2020 №128 від 01.02.2021 №11.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2021 року адміністративний позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01.12.2020 №221750000751 про відмову ОСОБА_1 в переведенні з одного виду пенсії на інший.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити та здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 з 26.11.2020 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" з врахуванням довідок Чемеровецької районної ради.

У задоволенні інших позовних вимог - відмовлено.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив його скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до неповного з'ясування обставин справи і, як наслідок, невірного вирішення справи та прийняття необґрунтованого рішення.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначає, що позивач не має права на переведення на пенсію державного службовця, оскільки Законом України "Про державну службу " від 10.12.2015 такий вид пенсії не передбачений.

Також, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить рішення суду першої інстанції змінити шляхом викладення абзацу третього резолютивної частини рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2021 року в наступній редакції: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 з 26 листопада 2020 року пенсію по інвалідності державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60% від заробітку, зазначеного в довідках Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 25 листопада 2020 року №128, від 01 лютого 2021 року №11». В іншій частині рішення суду першої інстанції залишити без змін.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначає, що судом першої інстанції не в повній мірі вирішено питання щодо вимоги зобов'язального характеру, зокрема, не відображено конкретні довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, на підставі яких відповідач на виконання прийнятого судом рішення здійснюватиме нарахування й виплату позивачу пенсії.

Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, у відповідності до вимог ст. 311 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_1 відповідно до довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААВ №023621 від 22.10.2020 є особою з інвалідністю ІІ групи (загальне захворювання) й отримує пенсію по інвалідності на підставі Закону № 1058-IV.

ОСОБА_1 25.11.2020 звільнена з посади заступника голови Чемеровецької районної ради у зв'язку із закінченням строку повноважень.

26.11.2020 позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про переведення з пенсії по інвалідності другої групи, призначеної відповідно до Закону № 1058-IV на пенсію по інвалідності відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу".

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01.12.2020 №221750000751 відмовлено у переведенні з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" №889-ІІІ, оскільки Законом України "Про державну службу" №889-ІІІ не передбачено призначення пенсії по інвалідності.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 16.01.2021 №2200-0304-8/2941 позивача повідомлено про відмову у переведенні з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу".

Позивач, не погоджуючись з відмовою пенсійного органу, звернулась до адміністративного суду з позовом.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки позивач є особою з інвалідністю ІІ групи, має стаж на посаді державної служби більше 10 років, перед зверненням за призначенням пенсії працювала на посаді, віднесеній до посад державних службовців, у зв'язку з чим позивач має право на призначення пенсії по інвалідності згідно зі ст. 37 Закону № 3723-XII, а тому, відповідно, наявні правові підстави для переведення позивачки з пенсії по інвалідності, призначеної їй відповідно до Закону №1058-IV, на пенсію державного службовця по інвалідності ІІ групи відповідно до Закону №3723-XII.

Зазначений висновок суду відповідає правовій позиції, висловленій у постанові Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №822/524/18 від 13 лютого 2019 року.

Щодо доводів відповідача про невідповідність довідок про складові заробітної плати, які видані Чемеровецькою районною радою, вимогам, встановлених постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3, суд першої інстанції вказав, що предметом позову є відмова у переведенні на інший вид пенсії, а не конкретні складові заробітної плати для обчислення розміру пенсії.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції вказав, що для належного захисту порушених прав позивача слід зобов'язати пенсійний орган призначити та здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 з дати звернення пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу".

При цьому, суд першої інстанції прийшов до висновку про відмову у задоволенні позовної вимоги щодо врахуванні при призначенні пенсії позивачу довідки управління агропромислового розвитку Чемеровецької районної державної адміністрації від 17.02.2020 № 13, оскільки така не підтверджує розмір заробітної плати за останнім місцем роботи.

Колегія суддів частково погоджується з висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII з 01.05.2016 (далі - Закон № 889-VIII) втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пункті 10 і 12 цього розділу.

Зокрема, пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 статті 37 Закону № 3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За приписами частини 9 статті 37 Закону № 3723-XII визначено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною 1 цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону №1058-IV особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів І або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно цього Закону, призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

Якщо зазначені особи повертаються на державну службу, виплата пенсії по інвалідності припиняється на період до звільнення з роботи або досягнення ними граничного віку перебування на державній службі (частина 10 статті 37 Закону № 3723-XII).

Якщо особі з інвалідністю I або II групи було встановлено III групу інвалідності, то в разі наступного визнання його інвалідом I або II групи право на отримання раніше призначеної пенсії на умовах, передбачених цим Законом, поновлюється з дня встановлення I або II групи інвалідності за умови, якщо після припинення виплати пенсії минуло не більше п'яти років. У такому самому порядку визначається право на отримання пенсії по інвалідності на умовах, передбачених цим Законом, особам, яким така пенсія не була призначена у зв'язку з продовженням перебування зазначених осіб на державній службі (частина 12 статті 37 Закону № 3723-XII).

Стаття 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку, в розмірі 60% суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - заробітної плати державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавка за ранг та вислугу років враховується в розмірах установлених за останньою займаною посадою державної служби ( або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби;

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначаються за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 01.05.2016. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням на пенсію, починаючи з 01.05.2016, середньомісячна сума виплат ( крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення таких виплат за наявні місяці роботи, починаючи з 01.05.2016 на кількість таких місяців. За бажанням особи, неповні місяці роботи на посаді державної служби, враховуються як повні. При цьому для державних службовців які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016, а також для осіб які не працювали починаючи з 01.05.2016 на посадах державної служби, сума виплат ( крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Форми довідок про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджено Постановою Правління Пенсійного фонду України №1-3 від 17.01.2017, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048.

Згідно з частиною 7 статті 37 Закону України "Про державну службу" пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами 1 та 2 групи, незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

Судом встановлено, що стаж позивача на державній службі станом на 01.05.2016 складає понад 10 років (тривалість стажу на посадах державної служби станом на 01.05.2016 року - 14 років 1 місяць 26 днів).

Також, судом встановлено, що 22.10.2020 ОСОБА_1 встановлено довічно ІІ групу інвалідності та призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Отже, враховуючи викладене, а також те, що позивач є особою з інвалідністю ІІ групи, має стаж на посаді державної служби понад 10 років, перед зверненням за призначенням пенсії працювала на посаді, віднесеній до посад державних службовців, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позивач має право на призначення пенсії по інвалідності згідно зі ст. 37 Закону № 3723-XII, у зв'язку з чим наявні підстави для переведення позивача з пенсії по інвалідності, призначеної їй відповідно до Закону № 1058-IV, на пенсію державного службовця по інвалідності ІІ групи відповідно до Закону № 3723-XII.

Аналогічна правові висновки викладені в постановах Верховного Суду від 19 березня 2019 року по справі №507/926/17, від 03 квітня 2019 року по справі №398/3484/16-а та від 14 листопада 2019 року по справі №348/2369/16-а.

Щодо доводів Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області стосовно того, що законодавець визначив правила, що підлягають застосуванню при призначенні пенсії державним службовцям після 01 травня 2016 року, тобто, на думку відповідача, підлягають застосуванню у сукупності норми, визначені пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, і норми, передбачені частиною першою статті 37 Закону № 3723-XII, які визначають умови для призначення пенсії державного службовця, а саме: вік (у цьому випадку пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"), стаж державного службовця і страховий стаж, Велика Палата Верховного Суду у рішенні від 13 лютого 2019 року по зразковій справі №822/524/18 зазначила про необґрунтованість вказаних доводів. Суд виходив з того, що закон не пов'язує нарахування пенсії по інвалідності з такою умовою, як досягнення певного віку. При цьому зазначив, що орган пенсійного фонду, як суб'єкт владних повноважень, трактує норми закону на свій розсуд, і віддає перевагу найменш сприятливому для пенсіонера тлумаченню законодавства України.

Аналогічна правова позиція також зазначена у постанові Верховного Суду від 02 квітня 2019 року по справі №687/545/17.

Згідно вимог ч.3 ст.291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про необґрунтованість рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01.12.2020 №221750000751 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 та як наслідок наявність підстав для його скасування.

Щодо доводів Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області стосовно того, що Постановою № 1-3 не передбачено форми довідки для призначення пенсії державного службовця по інвалідності, суд зазначає наступне.

Відповідно до пунктом 1 Постанови № 1-3 затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, а саме: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Отже, Постанова № 1-3 визначає форми довідок для призначення пенсії, без визначення її видів, у зв'язку з чим доводи апеляційної скарги позивача в цій частині є необґрунтованими.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги пенсійного органу не спростовують висновки суду першої інстанції щодо наявності у позивача права на призначення пенсії по інвалідності згідно зі ст. 37 Закону №3723-XII, у зв'язку з чим апеляційна скарга Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області задоволенню не підлягає.

При цьому, колегія суддів зауважує, що при розгляді справи судом першої інстанції відмовлено позивачу щодо врахуванні при призначенні пенсії по інвалідності довідки управління агропромислового розвитку Чемеровецької районної державної адміністрації від 17.02.2020 № 13, оскільки така не підтверджує розмір заробітної плати за останнім місцем роботи та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити та здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 з 26.11.2020 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" з врахуванням довідок Чемеровецької районної ради.

Однак, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить рішення суду першої інстанції змінити шляхом викладення абзацу третього резолютивної частини рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2021 року в наступній редакції: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 з 26 листопада 2020 року пенсію по інвалідності державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60% від заробітку, зазначеного в довідках Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 25 листопада 2020 року №128, від 01 лютого 2021 року №11» та в іншій частині рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Апеляційна скарги обґрунтована тим, що судом першої інстанції в резолютивній частині оскаржуваного рішення не відображено конкретні довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, на підставі яких відповідач на виконання прийнятого судом рішення здійснюватиме нарахування й виплату позивачу пенсії.

Надаючи оцінку аргументам апеляційної скарги ОСОБА_1 , колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для її задоволення, з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що звертаючись до пенсійного органу 26.11.2020 з заявою про переведення на інший вид пенсії, позивачем долучено трудову книжку серії НОМЕР_1 від 22.07.1993, довідки Управління агропромислового розвитку Чемеровецької районної державної адміністрації від 17.02.2020 №12, №13 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця та довідки Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 25.11.2020 №127 та №128 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

При цьому, позивачем до матеріалів справи долучено лист Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 01.02.2021 №12 за підписом голови комісії з реорганізації Чемеровецької районної ради, в якому зазначено про те, що при складанні довідки від 25.11.2020 №127 про складові заробітної плати для призначення пенсії головним бухгалтером було допущено помилки, у зв'язку з чим просить довідку Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 25.11.2020 №127 вважати недійсною. Крім того, видано нову довідку від 01.02.2021 №11 про складові заробітної плати (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), яка після її отримання надавалась відповідачу.

Колегія суддів зауважує, що довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, видані Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 25.11.2020 №128 та від 01.02.2021 №11 відповідають затвердженому зразку, встановленого Постановою № 1-3.

Враховуючи вищевикладені обставини, а також аргументи апеляційної скарги ОСОБА_1 , колегія суддів вважає за необхідне задовольнити апеляційну скаргу позивача та змінити абзац третій резолютивної частини рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2021 року шляхом викладення його в наступній редакції: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 з 26 листопада 2020 року пенсію по інвалідності державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60% від заробітку, зазначеного в довідках Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 25 листопада 2020 року №128, від 01 лютого 2021 року №11».

У відповідності з ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Враховуючи зазначене, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 частково ґрунтуються на вимогах законодавства, у зв'язку з чим, наявні підстави для задоволення апеляційної скарги позивача.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно з ч.1 ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є зокрема неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Відповідно до ч.4 ст.317 КАС України зміна судового рішення може полягати в доповненні або зміні його мотивувальної та (або) резолютивної частини.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Змінити абзац третій резолютивної частини рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2021 року шляхом викладення його в наступній редакції:

«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 з 26 листопада 2020 року пенсію по інвалідності державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60% від заробітку, зазначеного в довідках Чемеровецької районної ради Хмельницької області від 25 листопада 2020 року №128, від 01 лютого 2021 року №11».

В іншій частині рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2021 року залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий Сторчак В. Ю.

Судді Полотнянко Ю.П. Граб Л.С.