415/446/22
3/415/217/22
Іменем України
25.01.22 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДПС у Луганській області ДПС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки селища Шепілово Попаснянського району Луганської області громадянина України, не заміжньої, ФОП, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої у АДРЕСА_1 , проживаючої у АДРЕСА_2 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП, -
встановив:
16 листопада 2021 року встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 , являючись фізичною особою-підприємцем, за місцем здійснення підприємницької діяльності - у приміщенні магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та бару « ІНФОРМАЦІЯ_3 », по вулиці Польовій,9 міста Лисичанська, в порушення ст.3 п.11 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06 липня 1995 року (зі змінами та доповненнями), згідно яких:
суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані -проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості,
у період з 01 січня 2019 року по 26 вересня 2019 року, здійснювала розрахункові операції з продажу підакцизних товарів (алкогольних напоїв) без застосування зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій та - без надання розрахункових документів встановленої форми покупцеві на повну суму проданого товару, на загальну суму - 29946,24 грн.
У судове засідання правопорушник ОСОБА_1 - не з'явилася, про причини неявки - не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи до суду - не надсилала, хоч щодо дати та місця розгляду справи була повідомлена своєчасно та належним чином, при цьому, до контролюючого органу, з метою складання щодо неї відповідного протоколу про інкриміноване адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч.1 КУпАП, - теж не з'явилася, про що свідчить наявний у матеріалах справи Акт про неявку платника податків - ФОП ОСОБА_1 №2637/12-32-07-09-09/2650014946 від 23 листопада 2021 року (а.с.4).
Із дослідженого у судовому засіданні витягу з Акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки платник податків - фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 червня 2017 року по 26 вересня 2019 року, а також, по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01 червня 2017 року по 26 вересня 2019 року за №3147/12-32-07-09-09/2650014946 від 16 листопада 2021 року (а.с.6-8), проведеної співробітниками ГУ ДПС у Луганській області ДПС України, відповідно до Наказу про проведення зазначеної перевірки №709-п від 28 вересня 2021 року, вбачається, що 16 листопада 2021 року, під час перевірки бару «Катран» та магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованих в межах адміністративної території міста Лисичанська, де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1 , встановлено порушення вимог ст.3 п.11 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06 липня 1995 року (зі змінами та доповненнями), з боку правопорушника ОСОБА_1 , яка, у період з 01 січня 2019 року по 26 вересня 2019 року, здійснювала розрахункові операції з продажу підакцизних товарів (алкогольних напоїв) без застосування зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій та - без надання розрахункових документів встановленої форми покупцеві на повну суму проданого товару, на загальну суму - 29946,24 грн.
Суд, дослідивши наявні письмові пояснення письмові матеріали справи, у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, вважає, що незважаючи на відсутність будь-яких пояснень з боку правопорушника ОСОБА_1 , провина останньої - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у судовому засіданні, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.155-1 ч.1 КУпАП, оскільки, остання, являючись ФОП, - порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 , згідно протоколу, - працює, має постійне місце мешкання, утриманців не має та вперше притягується до адміністративної відповідальності.
Обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.
Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, - адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні - не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження (ст.38 ч.7 КУпАП).
У судовому засіданні встановлено, що порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - з боку правопорушника ОСОБА_1 - мало місце у період з 01 січня 2019 року по 26 вересня 2019 року, відповідно, - термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останній адміністративного правопорушення, слід відраховувати з дати останнього епізоду вчинення зазначеного правопорушення, в даному випадку - з 26 вересня 2019 року.
Однак, у зв'язку з тим, що матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , до Лисичанського міського суду надійшов - 21 січня 2022 року (вх.1002/22 від 21 січня 2022 року), на момент розгляду справи в суді, та призначення судового розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , з обов'язковим викликом останньої, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, - перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності - закінчився, у зв'язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.155-1 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , підлягає закриттю на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
Речові докази по справі - відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.155-1 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, -
постановив:
Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, - провадженням закрити, у зв'язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: