Постанова від 15.02.2022 по справі 511/393/22

Роздільнянський районний суд Одеської області

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 511/393/22

Номер провадження: 3/511/276/22

"15" лютого 2022 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Іванова О. В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , прокурора Пантась О.В., розглянувши у в залі суду м. Роздільна матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки: с. Мигаєве, Великомихайлівського району, Одеської області, громадянки України, освіта вища - у 1989р. Технологічний інститут харчової промисловості ім.. Ломоносова - за спеціальністю інженер технолог, не працюючої, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , розлученої, утриманців не має, місце роботи: до 10.03.2020 року Роздільнянська районна державна адміністрація (начальник архівного відділу), паспорт картка: НОМЕР_1 від 10.01.2020 року,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді начальника архівного відділу Роздільнянської районної державної адміністрації з 10.03.2020 року, являючись суб'єктом на якого поширюються дії Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме: 17.01.2022 року 0 09:43 годині, без поважних причин, надала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вказана дія містить склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину, у вчинені вказаного адміністративного правопорушення, визнала повністю, щиро розкаялася у вчиненому. Суду пояснила, що була обізнаною з правилами подачі декларацій, але у зв'язку зі складним спливом сімейних обставин зробила це невчасно, на даний час подала декларацію, передбачену чинним законодавством, у скоєному щиро кається.

Прокурор вважала, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_1 , вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просила визнати її винною та накласти мінімальне стягнення.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду та думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та вивчивши надані докази, суд дійшов до наступних висновків.

Згідно ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідності до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ч.1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

У відповідності до п.15 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов'язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Присягу державного службовця ОСОБА_2 прийняла 17.05.1995 року.

Згідно Розпорядження Роздільнянської районної державної адміністрації №118/К-2008 від 10.12.2008 року ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста відділу організаційно-кадрової роботи апарату Роздільнянської районної державної адміністрації з 10.12.2008 року.

Розпорядженням Роздільнянської районної державної адміністрації №24/К- 2011 від 23.03.2011 року ОСОБА_1 було переведено на посаду начальника архівного відділу районної державної адміністрації з 23.03.2011 року.

Наказом Роздільнянської районної державної адміністрації №39-НК від 1-.03.2020 року відповідно до ч. 2 ст. 86 Закону України «Про державну службу», ст. 24 Закону України «Про відпустки» ОСОБА_1 було звільнено з посади начальника архівного відділу Роздільнянської районної державної адміністрації з 10.03.2020 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу», посадова особа державної служби - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, в також дотримується принципів державної служби.

Згідно ст. 1 Закону, державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб'єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Відповідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, організаційно-правова форма Роздільнянської районної державної адміністрації (юридична адреса: Одеська область, м. Роздільна, вул. Незалежності, буд. 9) - орган державної влади.

Таким чином, в розумінні статті 1 Закону України « Про державну службу» Роздільнянська районна державна адміністрація є органом державної влади.

Враховуючи вказане, останнім днем роботи ОСОБА_1 на посаді начальника архівного відділу Роздільнянської районної державної адміністрації, такої що в часі «припиняє діяльність», є 10.03.2020 рік, та вона є звільненою звказаної посади, такою що «припинила діяльність» на вказаній посаді, з 11.03.2020 рік.

Датою і часом вчинення правопорушення, пов'язанного з корупцією ОСОБА_1 , є фактичний час та дата несвоєчасної, без поважних причин, подачі декларації особи, тобто 17.01.2022 року об 09 год. 43 хв.

Частиною 1 ст.172-6 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, крім повного визнання вини, повністю доведена та підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом №292/2022 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 07.02.2022 року; відповідю з Роздільнянської державної адміністрації; Поясненнями ОСОБА_1 ; Декларацією ОСОБА_1 ; матеріалами відповідно до опису.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за кваліфікуючою ознакою несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд при накладенні стягнення враховує: ступінь суспільної небезпеки правопорушення, особистість правопорушника, той факт, що він раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, ступінь його провини, майновий стан.

Обставину, яка відповідно до ст. 34 КУпАП, пом'якшує відповідальність, суд визнає щире каяття, обставини, що обтяжують відповідальність, передбачені ст. 35 КУпАП, судом не встановлено. Враховуючи вищевикладене та вирішуючи питання про адміністративне стягнення, яке слід застосувати до особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що воно має бути визначене у вигляді штрафу згідно санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст.33-35,40-1,ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про запобігання корупції», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 496,20 грн. на користь держави.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Роздільнянський районний суд Одеської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: О. В. Іванова