Ухвала від 14.02.2022 по справі 755/17178/21

Справа №:755/17178/21

Провадження №: 2-а/755/61/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про передачу адміністративної справи за підсудністю

"14" лютого 2022 р. м.Київ

Суддя Дніпровського районного суду міста Києва Коваленко І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ГУНП в Київській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

13.10.2021 року до Дніпровського районного суду міста Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ГУНП в Київській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

18.10.2021 року в порядку автоматизованого розподілу справ між суддями заяву передано на розгляд судді Коваленко І.В.

22.10.2021 року ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва адміністративний позов залишено без руху.

10.02.2022 року на виконання ухвали від 22.10.2021 року позивач подав до суду заяву про усунення недоліків та позовну заяву в новій редакції з новим відповідачем, а саме: Департаментом патрульної поліції.

Вивчивши матеріали адміністративного позову, суддя приходить до наступного висновку.

Статтею 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та скасування індивідуального акту чи окремих його положень.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

У позовній заяві позивач зазначає адресу: АДРЕСА_1 , однак з копії паспорта позивача вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

З наведеного вбачається, що позов про оскарження постанови про адміністративне правопорушення пред'явлено позивачем ОСОБА_1 до суду за місцем фактичного проживання, що не передбачено нормами КАС України.

За нормою пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З огляду на надані суду відомості убачається відсутність підстав для визначення підсудності розгляду даної справи Дніпровському районному суду міста Києва, оскільки позивачем не надано доказів на підтвердження свого зареєстрованого місця проживання у Дніпровському районі міста Києві.

Таким чином, враховуючи, що інститут територіальної юрисдикції розмежовує компетенцію місцевих адміністративних судів, як адміністративних, суддя приходить висновку, що цей позов не підсудний Дніпровському районному суду міста Києва.

Натомість, приймаючи до уваги той факт, що позивачем пред'явлено даний позов за місцем свого фактичного проживання позивача, на підтвердження чого не надано будь-яких доказів, а не за місцезнаходженням відповідача, суд передає дану справу на розгляд до Чигиринського районного суду Черкаської області, за зареєстрованим місцем проживання позивача ОСОБА_1 .

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2, 5, 19, 20, 25, 29, 248 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, - передати за підсудністю до Чигиринського районного суду Черкаської області (вулиця Петра Дорошенка, 47, Чигирин, Черкаська область, 20900).

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд міста Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Відповідно до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу VII Перехідних Положень КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а саме: Дніпровський районний суд міста Києва.

Суддя І.В.Коваленко