Справа № 204/2178/18
Провадження № 2/204/12/22 р.
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
49006, м. Дніпро, проспект Пушкіна 77-б тел. (056) 371 27 02, inbox@kg.dp.court.gov.ua
26 січня 2022 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді Самсонової В.В.
за участю секретаря Іванової Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
В провадженні Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
До суду від представника Дніпровської міської ради надійшло клопотання про зупинення провадження у справі. В обґрунтування клопотання зазначено, що на нерухоме майно, що є предметом спору - домоволодіння АДРЕСА_1 , зареєстровано право власності за ОСОБА_3 , відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за номером 122277666 від 27.04.2018 року. З огляду на це, ОСОБА_3 було залучено до участі у справі, як відповідача. Підстава виникнення права власності ОСОБА_3 : ухвала суду, серія та номер: б/н, виданий 11.09.2015 року, видавник: Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області; рішення суду, серія та номер: б/н, виданий 10.08.2015 року, видавник: Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області. Проте, у справі № 204/2178/18 розглядається питання щодо визнання права власності на вказане нерухоме майно за ОСОБА_2 29 листопада 2021 року ухвалою Дніпровського апеляційного суду по справі №175/2997/15-ц (провадження № 22-ц/803/9725/21) було відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Дніпровської міської ради на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 10 серпня 2015 року у справі №175/2997/15-ц за позовом ОСОБА_3 до Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області, третя особа - державний нотаріус Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори Демуш Євгенія В'ячеславівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Позивач та його представник в судове засідання не з'явились, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, раніше його представником ОСОБА_4 надано заяву, в якій вказав, що клопотання про зупинення провадження підтримує та просить розглядати справу без його участі та позивача.
Інші сторони в судове засідання не з'явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини своєї неявки до суду не повідомили.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, суд розглядає справу, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання про зупинення провадження у даній справі підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Так, зі змісту даного позову випливає, що предметом спору у ньому є визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Позивач зазначає, що на даний час неможливо об'єктивно встановити, хто є відповідачем по даній цивільній справі, до розгляду справи № 175/2997/15 за позовом ОСОБА_3 до Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області, третя особа - державний нотаріус Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори Демуш Євгенія Вячеславівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
В судовому засіданні встановлено, що ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 13 вересня 2018 року вже було зупинено провадження у даній справі до вирішення апеляційним судом Дніпропетровської області та набрання законної сили рішенням по цивільній справі № 175/2997/15-ц за позовом ОСОБА_3 до Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області, третя особа - державний нотаріус Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори Демуш Євгенія Вячеславівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
21 лютого 2019 року Дніпровським апеляційним судом закрито провадження у справі 175/2997/15. Втім, постановою Верховного Суду від 16 грудня 2020 року ухвалу Дніпровського апеляційного суду від 21 лютого 2019 року скасовано, а справу направлено до суду апеляційної інстанції для продовження її розгляду. Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 03 лютого 2021 року призначено судове засідання у справі № 175/2997/15 на 07 квітня 2021 року об 11 год. 30 хв.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 13 вересня 2018 року встановлено, що за наслідками апеляційного розгляду апеляційним судом Дніпропетровської області апеляційної скарги представника ОСОБА_5 - ОСОБА_6 на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 10 серпня 2015 року у справі № 175/2997/15-ц буде вирішено спір щодо наявності або відсутності підстав для визнання за ОСОБА_3 права власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а тому, на теперішній час дійсно існує об'єктивна неможливість розгляду даної справи, оскільки предметом позову по зазначеним справам є одне й те саме нерухоме майно.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 16 березня 2021 року провадження у вищевказаній справі було зупинене до набрання законної сили судовим рішенням у цивільній справі № 175/2997/15 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 10.08.2015 року у справі № 175/2997/15 за позовом ОСОБА_3 до Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області, третя особа - державний нотаріус Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори Демуш Євгенія Вячеславівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
25 серпня 2021 року Дніпровським апеляційним судом була розглянута цивільна справа № 175/2997/15 та винесена відповідна ухвала.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 09 листопада 2021 провадження у даній цивільній справі № 204/2178/18 за позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом - поновлено.
Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 29 листопада 2021 року по справі №175/2997/15 поновлено Дніпровській міській раді строк на апеляційне оскарження рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 10 серпня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області, третя особа - державний нотаріус Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори Демуш Євгенія В'ячеславівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом. Відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Дніпровської міської ради на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 10 серпня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області, третя особа - державний нотаріус Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори Демуш Євгенія В'ячеславівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Визначаючи наявність підстав, передбачених статтею 251 ЦПК України, за яких провадження у справі підлягає обов'язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, визначена у пункті 6 частини першої цієї статті, застосовується у тому разі, коли в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
А як вже було встановлено вище, рішення у справі № 175/2997/15-ц може суттєво вплинути на вирішення даної справи по суті, оскільки вказані справи є взаємовиключними, тобто задоволення однієї зі справ може повністю або частково виключити задоволення іншої справи.
При цьому, згідно з п. 5 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 6 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.
За таких обставин, враховуючи вищевказане та для уникнення порушення прав і інтересів сторін, суд вважає необхідним зупинити провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням у цивільній справі № 175/2997/15 за апеляційною скаргою Дніпровської міської ради на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 10.08.2015 року у справі № 175/2997/15 за позовом ОСОБА_3 до Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області, третя особа - державний нотаріус Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори Демуш Євгенія Вячеславівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 182-183, 247, 251, 253, 258-261, 352-354 ЦПК України, суд,-
Клопотання Дніпровської міської ради про зупинення провадження у даній справі - задовольнити.
Провадження у цивільній справі № 204/2178/18 за позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради, ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом - зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у цивільній справі № 175/2997/15 за апеляційною скаргою Дніпровської міської ради на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 10.08.2015 року у справі № 175/2997/15 за позовом ОСОБА_3 до Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області, третя особа - державний нотаріус Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори Демуш Євгенія Вячеславівна про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ч. 2 ст. 261 ЦПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день складення її повного тексту, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.В. Самсонова