Справа № 357/1241/22
3/357/1191/22
08.02.2022 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Гавенко О. Л. при секретарі судового засідання Древаль В.В., за участі прокурора Білоцерківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Лубченко Є.М., розглянувши матеріали, що надійшли з управління стратегічних розслідувань департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає: АДРЕСА_1 , працює в/ч НОМЕР_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, № 874 від 31.01.2022 вбачається, що ОСОБА_1 , обіймаючи з 12.12.2013 по 25.02.2021 року посаду начальника квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква Сил логістики Збройних Сил України, будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно з п. «г» ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону № 1700-VII в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону Закону № 1700-VII, несвоєчасно 22.06.2021 року, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що тривалий час перебував на лікарняному, був на самоізоляції, тому подав декларацію 22.06.2021 року. Просить визнати поважною причину несвоєчасного подання декларації, про що надав заперечення та копії лікарняних листів.
Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вважав можливим застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 .
Вислухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VІІ (далі а текстом - Закон № 1700-VІІ), особи, зазначені у пункті 1, підпункті "г" частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК, щорічну декларацію за 2020 рік ОСОБА_1 подав 22.06.2021 о 09.45 год.
З матеріалів справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення, пов'язаний з корупцією, № 874, складений 31.01.2022 відносно ОСОБА_1 оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Ототюком Максимом. До протоколу додані наступні матеріали: скріншот поданих декларацій, послідовність дій в реєстрі, скріншот інформації сертифікату, особова картка, копія паспорту, ІПН та посвідчення ОСОБА_1 , копії витягів з наказів, витяг з ІПНП щодо притягнення до адмінвідповідальності, копія листа комітету ВРУ № 04-18/10-1584, копія експертного висновку щодо виявлення адміністративного правопорушення, копія листа Національного агентства з питань запобігання корупції (без номеру та дати), копія положення про Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Механізм проведення НАЗК контролю визначений «Порядок перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.10.2021 за № 1303/36925).
Викладені вище норми законодавства дають підстави для висновку, що порядком перед початком перевірки щодо адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, є здійснення НАЗК контролю щодо своєчасності подання декларації суб'єктом декларування, встановлення за результатами такої перевірки факту порушення антикорупційного законодавства, а також відображення цього факту у відповідному рішенні НАЗК.
В матеріалах справи відсутня будь-яка інформація, документи, копія Декларації або витяг з неї, інші документи щодо ОСОБА_1 , які б були складені НАЗК або відповідальним підрозділом (особою) відповідного органу або були отримані від цього органу.
Скірншот результатів пошуку-6 (а.с.10), який не завірений належним чином, без дати, не може вважатися належним доказом відповідно до положень ст. 251 КУпАП.
Разом з тим, суддя звертає увагу, що сам факт несвоєчасного подання декларації не може свідчити про наявність складу адміністративного правопорушення. Адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання декларацій настає лише у разі подання її з порушенням встановлених строків без поважних причин. Такий факт може бути встановлений лише після проведення відповідної перевірки.
За вказаних обставин, враховуючи, що зібрані по справі докази отримані без дотримання порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, приходжу до висновку про необхідність закриття провадження у справі за відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 подано судді копії лікарняних листів непрацездатності в період часу з 11.03.2021 року по 20.03.2021 року; 22.03.2021 року по 01.04.2021 року; з 19.04.2021 року по 29.04.2021 року; висновок про позитивний результат на коронавірусну хворобу від 03.04.2021 року; довідку про непрацездатність в період часу з 15.04.2021 року по 16.04.2021 року та до 30.04.2021 року; з 15.04.2021 року по 16.04.2021 року.
Статтею 40-1 КУпАП визначено, що судовий збір у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
В матеріалах справи наявне посвідчення учасника бойових дій ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, статтями 221, 245, 247, 266, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності та потерпілим, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
СуддяО. Л. Гавенко