Провадження № 11-п/818/50/22
03 лютого 2022 року м. Харків
Колегія судів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Харківської області у складі:
- головуючого судді ОСОБА_1 ,
- суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
- при секретарі ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщені суду м. Харкова подання голови Комінтернівського районного суду м. Харкова про вирішення питання про зміну підсудності і передачу кримінального провадження стосовно ОСОБА_5 на розгляд іншого суду,-
В Харківський апеляційний суд з поданням голова Комінтернівського районного суду м. Харкова про вирішення питання про зміну підсудності і передачу кримінального провадження стосовно ОСОБА_5 на розгляд іншого суду.
Заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали кримінального провадження, колегія суддів вважає, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно подання в провадженні Комінтернівського районного суду м. Харкова перебувають матеріали кримінального провадження № 12021220540000262 від 15.02.2021 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, матеріали кримінального провадження № 12021221150000189 від 18.04.2021 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, матеріали кримінального провадження № 12021220470000135 від 15.01.2021 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, матеріали кримінального провадження № 12021221210000013 від 18.03.2021 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, матеріали кримінального провадження № 1201920540001341 від 29.05.2019 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 185 КК України, які об'єднані в одне провадження.
Захисником в судовому засіданні повідомлено, що в провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова перебувають матеріали кримінального провадження за обвинувальним актом відносно ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, яке вчинено 05.10.2021 року, тобто ОСОБА_5 у межах територіальної юрисдикції Шевченківського районного суду м. Харкова вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснюється, у межах територіальної юрисдикції, якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення.
Згідно ч. 1 п. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.
Приймаючи до уваги вищевикладене, колегія суддів вважає, що кримінальне провадження належить направити для розгляду до Дзержинського районного суду м. Харкова.
Керуючись ст. 34 КПК України, колегія суддів, -
Подання голови Комінтернівського районного суду м. Харкова задовольнити.
Направити кримінальне провадження стосовно ОСОБА_5 до Дзержинського районного суду м. Харкова - для розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий
Судді